Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

JNA MIG 21MF 1/48 Eduard
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Sri Pro 14, 2016 12:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A joj Grunfe puno trazis od mene Smile Jos uvijek sam na nivou da pocnem i zavrsim maketu kako treba Smile A scratch tu i tamo malo al jos nisam bas za to o.O Obojio sam ja unutra zica i to sto je bilo. Kad zavrsim avion bice detaljno slikanje. Avion ce biti u nmf ali kako sam razumio i vidio unutrasnje povrsine su u ovako nekoj slicnoj boji?
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Pro 14, 2016 4:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wishmaster Napisao/la:
A joj Grunfe puno trazis od mene Smile Jos uvijek sam na nivou da pocnem i zavrsim maketu kako treba Smile A scratch tu i tamo malo al jos nisam bas za to o.O Obojio sam ja unutra zica i to sto je bilo. Kad zavrsim avion bice detaljno slikanje. Avion ce biti u nmf ali kako sam razumio i vidio unutrasnje povrsine su u ovako nekoj slicnoj boji?

Prema fotografijama je većina MiG-21 koji su prošli reviziju u Jugi imala unutrašnjost kutija stajnog trapa u boji kakvu si i ti obojao, ali su dva velika poklopca na stražnjoj kutiji u boji aluminija. Npr. Perešinov R, BiS-evi 101, 102 HRZ-a koji su prebjegli iz JRV-a svi imaju tu kombinaciju. Na tim poklopcima su u Sovjetskom originalu pločice sa stensilima, a na ovim YU ili ex YU ih nema, dok su stensili i pločice na hrvatskom ili srpskom kao i stensili po avionu i to na latinici... U 1/48 se natpisi baš i ne mogu čitati bez povećala, tako da je pitanje jezika i pisma čisto "akademsko", ali boje većih površina su vrlo uočljive. Ukoliko je tvoj avion prošao YU reviziju, onda je unutrašnjost stajnog trapa kako sam je opisao, a i vanjska boja nije prirodni aluminij u raznim tonovima, nego uniformna boja aluminija. Na fotografiji aviona koju si postavio u prvom postu se na repnom dielektriku dobro vidi znak remontnog zavoda, tako da bi ovaj moj traktat o boji vrijedio za taj konkretni avion. Uz to nedavno sam imao priliku detaljno poslikati stajni trap HRZ 102 koji se polako raspada na Plesu i osim što je vidljivo sve što sam napisao, boje pojedinih vodova(cijevi/žice i sl.) se isto razlikuju od sovjetskih originala, a i u desnoj kutiji stajnog trapa je jedna narebrena ploča koja je u boji aluminija, dok su šarafi kojima je pričvršćena očito željezni, jer su sasvim zahrđali... Nedavno sam snimio i stajne trapove par MiG-ova poljskog ratnog zrakoplovstva,od kojih je jedan u originalnim sovjetskim bojama pa znam o čemu pričam...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Sri Pro 14, 2016 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I to ne samo zadnji poklopci trapa nego i prednji su u boji aluminijuma.
Wishmaster

PorukaUpisano: Sri Pro 14, 2016 6:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad Radim nmf verziju MIG 21 MF sa brojem 870 bez remontne oznake. Dakle dok je bio u metal finishu. E sad ne znam jel ova boja onda ok unutra, ali ce ostati Very Happy E sad poklopce mogu uraditi u nmf ?
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Sri Pro 14, 2016 7:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izrada postolja

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Pro 19, 2016 10:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Podloga zavsena o.O

Pozdrav drugari Grupa

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Pro 19, 2016 11:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast, odlično izgleda.
Možda nebi trebao farbati zastavu tako po pisti, jer mislim da se zastava nije mogla ( po zakonu) crtati baš svuda.
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Pro 19, 2016 11:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma ne, to je umjetnicki dojam Smile Nema veze sa stvarnoscu Smile Cak sam htio da sav beton bude pod zastavom. Ali sam se na kraju odlucio na ovaj nacin.

Hvala i pozz!!!!

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Uto Pro 20, 2016 1:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrhunski izgleda. Shocked
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Sri Pro 21, 2016 5:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo sa zastavom je baš dobra idea.
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Sri Pro 21, 2016 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala drugovi. Pozzzz U zdravlje

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Čet Pro 22, 2016 10:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično drug Salutiranje
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Čet Pro 22, 2016 12:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Druže Wishmaster, VRLO DOBRO! Smile
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2016 6:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prijatelji i drugovi hvala Smile

Maketa je gotova Smile Eduardova maketa je stvarno perfektna, sve sto je gresaka i nepravilnosti, do mene je Smile Koliko samo toga naucis iz jedne makete. Mnogo toga mi je jasnije, koliko dobra priprema treba za uspjesan nmf, kako treba paziti na detalje i sl. Ali uglavnom maketa nije propala Smile Ima gresaka ali opet zadovoljan sam.

Sretna vam nova i zivjeli U zdravlje Zivili

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2016 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked Shocked
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 4/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma