Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/32 Su-27 Trumpeter
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Žach
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 12:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A što reći, ma zabrazdio ti totalno. Very Happy Što je iduće? Izrada i ugradnja fly-by-wire sustava u 1/32? Ovo će zaista biti projekt tvog života, samo naprijed. Mada ima puno boljih stvari u životu od resina i metala u rukama (hint, hint) shvatili smo što je pisac htio reći. Wink

Koliko $$$ amer traži za taj novopristigli obimni set resina na fotki ? Prima li kartice ili kako si platio? I koliko $$$ je bio onaj raniji set (nos, canopy) ?
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 12:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Žach Napisao/la:

Koliko $$$ amer traži za taj novopristigli obimni set resina na fotki ? Prima li kartice ili kako si platio? I koliko $$$ je bio onaj raniji set (nos, canopy) ?

Usisnici - josh me nista ne kostaju, moram poslatiti 30 $ + 10 $ postarina na snizenju, pravu cijenu josh niti one ne zna jer nisu izasli, ali biti ce izmedju 55 i 60$ + 10 $ postarine.

canopy - oko 27 $

nos - bio gratis, stvarno ne znam koliko kosta, mislim nesto manje od 20 $.

Platio sam tako da sam slao novce u pismu.

Imas pravo, ne bas projekt zivota, ali definitivno jedan od vecih. Josh da mi je gunze boja.... Very Happy
Natrag na vrh
Žach
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 12:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
Josh da mi je gunze boja.... Very Happy

Jel', pa da te još srce strefi od nirvanskog blaženstva? Very Happy
Natrag na vrh
Marin
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 12:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

What the f... svaka čast Klap klap .................
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 1:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bože dragi... Ne razumin se u avione ali ovo ostavlja bez daha... Jak si Exclamation
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 10:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Klap klap
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 11:34 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:

E pa imaš izvrstne prilike. U subotu dođi kod nas na Škofljicu, pa nabavi kod MM-a.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 1:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grega X Napisao/la:
mskukan Napisao/la:

E pa imaš izvrstne prilike. U subotu dođi kod nas na Škofljicu, pa nabavi kod MM-a.

Bum dosao, ja i josh tri hahara, ali cesto mi u trenutku zatreba boja, a tu mi shef ne moze pomoc. Very Happy
Natrag na vrh
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e, super, da se konačno upoznamo i face to face Very Happy
Donesi po koje svoje remek delo, da se to vidi u živo.
Juče sam isprobao tvoju metodu bojanja kokpita i stvarno je dobro ispalo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Marin
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 7:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
zbocek Napisao/la:
Super je, samo stavljaj fotke kako napreduješ. Uostalom, a šta fali motoru?

ma nista, al sam shvatio da moze bolje Wink Smile

Ma ništa ne fali motoru kaže, i napravi .................... Shocked Shocked
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 8:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kao i sve do sada . Super !
Jedva čekam da vidim konačni rezultat .

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 10:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast. Palac gore Na kraju od same makete neće ostati ništa što je tvornički iz kutije...sve sami dodaci, he he. Neka, neka, siguran sam da će rezultat biti super. Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 07, 2006 10:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima.
Prvo havala Sasa J kaj mi je izglodao motor iznutra, sada je puno laksi. To je isto jedna stvar sta me mucila, al sada je rijeseno,
Zadnjih par dana radim na motoru.
Ovak , prije bilo kakvog detaljiranja motora, morao sam vidjeti kakoto sve pase, a tek onda ide rad na samom motoru. Zelio sam napraviti da motor ide nutra van i da se svi poklopci mogu zatvoriti. Da li cu to uspjeti ovisilo je o danasnjem danu, puno posla, ali i malo srece.
Uglavnom, probusio sam rupu naprijed kroz koju ide motor, i ovo sta vidite na slikama je motorkoji se drzi samo naprijed na toj rupi koja je jako knap. Da bi motor uopce mogao uci u zrakoplov, potrebno je skinuti ovaj okrugli panel, bas kao i na pravom. Okrugli panel treba prilagoditi da bude sto je ravniji sa ostatkom trupa i kljucno je da bude knap kada ce ici na zadnji dio sapnice. Nutarnji dio sapnice ce se zaljepiti za motor, a ovaj vanjski ce se samo nataknuti na okrugli panel. Jasno, ovo sve sta je sada pometan je bez bilo kakvog ucvrscivaca panel za trup, ali to dolazi kasnije pa ce fit uz trup biti josh bolji.
Danas mi je sretan dan jer sam vidio da cu vjerojatno moci izvesti ono sto sam naumio, da motor ide nutra-van. Jednostavno mora se poklopiti puno kljucnih stvari da bi bilo sve kako spada. prvo, motor mora ici knap u prednju rupu koja je pak morala biti na odredjenoj visini, okrugli panel mora sjesti savrseno na ostatak makete, zadnjio dio sapnice mora ici knap kroz okrugli panel, a da pase na ostatak trupa, nutarnji dio sapnice mora visjeti pod odredjenim kutem da bi se na kraju dobio pravilan oblik, na sve to (i okrugli panel i nutarnju sapnicu) mora pasati vanjski, glavni dio sapnice, a pri tome biti simetrican za desnom sapnicom. Evo, jednostavno se sve poklopilo, puno racunanja, kalkuliranja, a i srece je trebalo.
Evo slika.
Pozdrav

I secer na kraju, novi usisnici. Ovi bijeli su jedni od prvih sedam koji su uopce izliveni, i zactoman kaze kako imaju fit problema, medjutim ja ih nisam vidio. Odlucio je napraviti odredjene preinake na masteru i izliti ga u zutoj resini. Ponudio se da ih posalje, a ja se naravno nisam bunio Very Happy

Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Tra 07, 2006 10:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I koje ces sad na kraju ugradit zute il bjele ?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 07, 2006 10:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zute, nisam ih probao al navodno bolje pasu.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma