Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/32 Su-27 Trumpeter
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Pet Stu 11, 2005 10:16 pm    Naslov poruke: 1/32 Su-27 Trumpeter Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,
maketa je trumpeter Flanker u 1/32, nije losa, detalji su ok, ali ako zelite sloziti sto tocnijeg flankera sto je moguce naradit cete se sa ovom maketom. Tri osnovne greske na maketi, usisnici ne lice na usisnike flankera, preuski i imaju trbuscic, nos je kratak i krivog profila i ona najgora je to sto je canopy (konkretnije prednja shajba) totalno krivi. Ali ako to i sve ostavite kako je, bez brige, maketa ce i dalje liciti na Flankera, ionako je sve stvar osobnog ukusa, da je neki drugi avion u pitanju ostavio bih kako je, ali buduci da je flanker u pitanju ipak cu sve preraditi/zamijeniti. Motor, prostor motora, poklopci i sl je scratchbuild. Motorom nisam nikako zadovoljan i napravit cu potpuno novoga. Poklopci ce pasati na svoje mejsto tako da ce se moci zatvoriti ako ne zelim vidjeti rupe u liniji makete
Od aftermarketa ce ici, tj vec ide sljedece:
zatomodels canopy, vakuformirani + resin,
zactomodels resin nos
aires wheel bay, exhaust i kokpit
linden hill dekali i stensili

Evo slika:

Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Pet Stu 11, 2005 10:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je, samo stavljaj fotke kako napreduješ. Uostalom, a šta fali motoru?
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 12:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zbocek Napisao/la:
Super je, samo stavljaj fotke kako napreduješ. Uostalom, a šta fali motoru?

ma nista, al sam shvatio da moze bolje Wink Smile
Natrag na vrh
Tanelorn

Član od: 08 Tra 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 12:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično izgleda, osobito mi se kokpit sviđa Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 1:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako,jako lijepo.Daj fotkaj kako napreduje.

Uzivancija
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 1:42 am    Naslov poruke: Odlično Citiraj ovaj komentar

nego Marko,koje si metilaizere koristio,da ukratko opišeš?
Natrag na vrh
Marin
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 3:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tccccccc tako velika maketa a toliko pogrešaka, svaka čast na uočavanju grešaka.
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 10:09 am    Naslov poruke: Re: Odlično Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:
nego Marko,koje si metilaizere koristio,da ukratko opišeš?

Motor je obican humbrol srebrni koliko se sjecam, a nakon toga preko svega je weathering airbrushem, sa bojom ulja od gunzea.
Sapnica je alclad II, nista posebno nisam pripremao povrsinu, ali cu metal povrsine od plastike na maketi prajmat sa bijelom matt gunze
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 10:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Marin Napisao/la:
Tccccccc tako velika maketa a toliko pogrešaka, svaka čast na uočavanju grešaka.

Marine, pa i nije neki problem ako znas kako flanker izgleda, moja teorija je da priznajme samo greske koje mogu uociti golim okom, a da nisam prije toga procitao 37 recenzija sa neta, a ono sto procitam na netu mi je sporedno, prepravljat cu ako mi se da.
Hvala i pozdrav
Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Stu 12, 2005 6:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wheelbay ti izgleda odlicno , fini napredak od zadnji put kad sam ih vidio Klap klap
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zli Veverko
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 1:41 pm    Naslov poruke: Re: 1/32 Su-27 Trumpeter Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
usisnici ne lice na usisnike flankera, preuski i imaju trbuscic

Pozdrav,

Možeš li molim te napisati kako si taj problem riješio? Postoje li neki resinski set za nabaviti ili si prepravljao postojeće usisnike?
Koliko se meni čini po fotkama, usisnici bi trebali biti vodravni sa podom a ovi koji se dobe uz maketu imaju "trbuščić".

Unaprijed hvala Smile

p.s. Kako si naručivao sa Zactomodelsa? Koji je način plaćanja?
p.p.s. Zaboravio sam pitati, dali je ta maketa gotova? Imaš li još slika?
Natrag na vrh
Herr Flick
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 1:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mir Smajli plese Head banging Foto Foto Huraaa Yeeeeeeeeeeeee
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 6:05 pm    Naslov poruke: Re: 1/32 Su-27 Trumpeter Citiraj ovaj komentar

Zli Veverko Napisao/la:
mskukan Napisao/la:
usisnici ne lice na usisnike flankera, preuski i imaju trbuscic

Pozdrav,

Možeš li molim te napisati kako si taj problem riješio? Postoje li neki resinski set za nabaviti ili si prepravljao postojeće usisnike?
Koliko se meni čini po fotkama, usisnici bi trebali biti vodravni sa podom a ovi koji se dobe uz maketu imaju "trbuščić".

Unaprijed hvala Smile

p.s. Kako si naručivao sa Zactomodelsa? Koji je način plaćanja?
p.p.s. Zaboravio sam pitati, dali je ta maketa gotova? Imaš li još slika?

Pozdrav,
usisnike sam mislio preradjivati, ali ovi zactomanovi toliko bolesno izgledaju da im necu moci odoljeti. Usisnici na trumpu su preuski, trebalo bi ih zarezati, rasiriti prednji dio i na to mjestu umetnuti stiren ili nesti slicno, zatim trbuscic ravnati dok se ne makne, gledati po fotkama i sl. Usvakom slucaju ovo je link na kojem mozes naci apsolutno sve o ovoj maketi, pratiti postupak izrade zacto dijelova, scratch usisnika, prerade, razvoj zakto usisnika i sve moguce i nemoguce informacije glede ove makete. To je tema na ARC forumu na kojih 80-tak strana.Tu ces nac sve sto te zanima, sa izvrsnim fotkama.

http://www.arcforums.com/forums/index.php?showtopic=39249&st=0

Jedini nacin da kupis zacto dijelove je da novce stavis u pismo, nazalost. Ja sam dobio bio nesto kao test primjerak, dok nije bilo u prodaji, tako da se moj vakuform nesto razlikuje od onoga kojeg trenutno prodaje. Ovaj kojeg trenutno prodaje je navodno bolji, oblik je isti ali je plastika kvalitetnija, samo ne znam kako moze biti bolje od ovoga Wink

Nazalost nisam nista radio vishe, cekam trenutno reference za motor jer cu ga raditi ponovno, a bez motora ne mogu spajat trup, tak da sve ceka.

Pozdrav

Marko
Natrag na vrh
sector
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 11:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked ..damn! kokpit je ODLICAN!
Natrag na vrh
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2006 12:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...da napravim motor.onim Prije nisam bio zadovoljan.
Odlucio sam sljedece, izraditi nacrt i dati istokariti dio motor (od aluminija) mome dragom prijatelju Hrvoju (Voodoo), koji je to napravio za jedan dan, a posla je bogami bilo. Vrlo je pedantno to napravio, pa ako trebate sta slicno znate gdje pitati.
druga stvar koju sam odlucio jest da ce se kompletan motor moci izvaditi iz makete i ponovno staviti, zatvoriti panel koji ce imati pante, zatvoriti gornja dva panela, i okrugli panel odmah iza sapnice, koji se mice u komadu ako se zeli motor vaditi van, tako da maketa bude potpuno zatvorena. Raditi cu i cijelu unutrašnjost motora, kompletno.
Zadnja trecina motora je obradjeni resinski dio od airesa, jer sam taj dio morao ukomponirati u citavi motor. Prepravke su se odnosile na postizanje konusa.

Danas mi je nezamislivi dan, prvo drzim u ruci komad aluminija o kojem razmisljam posljednjih mjesec dana, drugo dodjem doma i na STOLU CEKAJU ZACTOMANOVI USISNICI. ja ne mogu opisati kako sam se osjecao u tom trenutku, van stroja totalno.

Ovak bi trebali izgledati:

mskukan: poruka promijenjena dana: Sri Ožu 01, 2006 1:01 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma