Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

AFV Club 1/35 Sturmtiger
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
RonBurgundy

Član od: 15 Sij 2015
Mjesto: Krapina/Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 18, 2016 7:34 pm    Naslov poruke: AFV Club 1/35 Sturmtiger Citiraj ovaj komentar

Bok ekipa,
došlo mi da prezentiram novi projekt koji je trenutno u radu i nadam se da budem ga završil dok me drži volja za njega. Kupljen je polusastavljen i ispočetka mi se nije dalo radit na njemu pa je sastavljanje trajalo par mjeseci.
Kaj se tiče dodataka, stavil sam Dragonove alatke pošto izgledaju tri put bolje od AFV i imaju kopče. Za gusjenice sam se odlučil za Dragonov DS Early pošto imaju točne gusjenice sa "Open guide horns", a lud sam na te stvari. Što se tiče zimmerita, radil sam ga prvi put ikad i to sa Perfect Plastic Putty i zimmerit alatom koji dolazi u Academy-evim novim Tigrovima. Jako sam zadovoljan kako je ispalo, namjerno sam ga dosta oštetio, makar sam kasnije skužil da baš i nisu bili tolko razbijeni, al kaj sad...
Prajman sa AK Black.
Pogledajte pa komentirate.
E i da, ak neko ima neku fenci kamuflažnu shemu za Sturma neka javi, nemam inspiracije baš.

LP
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Jul 18, 2016 8:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je. Pratim sa zanimanjem.
Jedino su mi malo čudna ova oštećenja na blatobranima.

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 18, 2016 8:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

....dobro si krenuo...zimmerit mi se sviđa....nosi loše oštetio limove ali sad uzmi turpiju ili šmirgl pa jako stanje tu plastiku...moraš dobiti debljinu pleha a ovo izgleda kak metalna ploča... Very Happy
RonBurgundy

PorukaUpisano: Pon Jul 18, 2016 8:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma znam da treba bit tanka ko pleh i znam da mogu to napravit, ali mi se nije dalo to radit za ništ na svijetu, mrzim šmirgljanje xD Na natjecanja nejdem, a meni ne smeta Very Happy
Natrag na vrh
Franc2

Član od: 01 Tra 2016
PorukaUpisano: Sub Jul 23, 2016 10:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zimmerit je odlično ispao. A ak pitaš za kamuflažu, ja bih radio ovako nešto:
http://www.network54.com/Forum/47207/thread/1187191283/Sturmtiger+at+Menden
Zapravo, već se duže vrijeme spremam raditi sturm tigera baš zbog ovih ludih camo shema iz 1945.
Ove blatobrane bih ja na tvom mjestu skinuo i zamijenio ih s tankim limom - najbolje ti je uzeti onaj poklopac od grobnih svijeća; možeš ga rezati i običnim škarama.
Natrag na vrh
RonBurgundy

PorukaUpisano: Pon Kol 22, 2016 1:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pao Dunkelgelb na strojčinu. (AK Dunkelgelb auf '44 DG III)
Razmisljao sam o promjeni blatobrana za lim, ali nemam volje, zelim ga sto prije zavrsiti, a meni se svida i ovakav.
Hvala Franc2 na fotki, takav neki "ambush camo" će i bit, nadam se da neće biti zeznut za radit. Evo fotkica.
Tek sad se zimmerit vidi kako treba.

Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Kol 22, 2016 2:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
RonBurgundy

PorukaUpisano: Čet Ruj 22, 2016 11:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo malo kamuflažice. Neznam dal da radim one točkice za "ambush scheme" jer mi se dopada i ovakav. Farbano AK Late War setom. Malo su svijetlije boje na fotkama nego što je u stvarnosti.

Natrag na vrh
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Ruj 22, 2016 2:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobra shema. Palac gore

PorukaUpisano: Čet Ruj 22, 2016 8:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kamuflaža je odlično ispala. Ja bih stavio "ambush" shemu, ali kako hoćeš, dobar je i ovako. Stavljat ćeš filtere?
Natrag na vrh
RonBurgundy

PorukaUpisano: Čet Ruj 22, 2016 8:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Definitivno, treba ubit te boje malo...
Natrag na vrh
RonBurgundy

PorukaUpisano: Čet Velj 09, 2017 2:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo nakon 4 i nešto sitno mjeseca, mali radovi i na ovom teškašu. Odma na boju filter od MIG-a za Dunkelgelb, ne sviđaju mi se njegove "vodice" baš previše. Možda ih krivo koristim, ali uljane boje mi za filtere daju daleko bolje rezultate. Nakon toga stavljen sjajni lak i tamnosmeđi wash. Uglavnom, rezultat za sada je ovakav.

LP
Natrag na vrh
Franc2

PorukaUpisano: Čet Velj 09, 2017 9:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan do sada.
Natrag na vrh
Antonio

Član od: 24 Sij 2006
PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2017 12:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se tiče blatobrana.Nikada nemoj zarezivati tako blatobrane kao što si radio na ovoj maketi.
Tako zarezani blatobrani daju dojam da se tenk bočno svom težinom nabijao u neki oštri objekt.Što nema smisla.Tenk kada prođe kroz neki čvrsti objekt kao recimo ciglena kuća njegovi blatobrani se pigaju(savijaju) ,nikada se ne zarezuju.Prednji i zadnji blatobrani odudaraju od bočnih blatobrana koji su teško oštećeni, dok prednji i zadnji su kao novi.
Blatobrani kod svih njemačkih tenkova nisu tanki pleh, jer nebi imalo smisla imati ih na tenku zbog svoje tanke debljine.To su bile ploče.
Nisu bile tanke kao pleh ali nisu bile niti debele kao metalna ploča.

Nemoj se ljutiti što sam ti kritizirao blatoborane.
osobno postam svoje makete da bi ljudi radili baš to kritizirali detalje i tako ću drugi put , drugi rad biti kvalitetnije odrađen.
Natrag na vrh
RonBurgundy

PorukaUpisano: Sri Ožu 01, 2017 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antonio Napisao/la:
Što se tiče blatobrana.Nikada nemoj zarezivati tako blatobrane kao što si radio na ovoj maketi.
Tako zarezani blatobrani daju dojam da se tenk bočno svom težinom nabijao u neki oštri objekt.Što nema smisla.Tenk kada prođe kroz neki čvrsti objekt kao recimo ciglena kuća njegovi blatobrani se pigaju(savijaju) ,nikada se ne zarezuju.Prednji i zadnji blatobrani odudaraju od bočnih blatobrana koji su teško oštećeni, dok prednji i zadnji su kao novi.
Blatobrani kod svih njemačkih tenkova nisu tanki pleh, jer nebi imalo smisla imati ih na tenku zbog svoje tanke debljine.To su bile ploče.
Nisu bile tanke kao pleh ali nisu bile niti debele kao metalna ploča.

Nemoj se ljutiti što sam ti kritizirao blatoborane.
osobno postam svoje makete da bi ljudi radili baš to kritizirali detalje i tako ću drugi put , drugi rad biti kvalitetnije odrađen.

Mozda se tenk nije naslanjao na nesto, al se zato mozda nesto drugo zabijalo u tenk haha
Nema frke, kritike i sam ocekujem i zato se nemam kaj ljutiti. Slazem se sa tim kaj si rekao i da ponovo idem radit, takva ostecenja vise nebi napravio. Vise se ne sjecam niti koja je bila motivacija za to. Imam ja jos puno toga za naucit tako da je svako misljenje/kritika dobrodosla Smile
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma