Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/35 Tamiya M1 Sherman IDF

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Uto Svi 31, 2016 3:16 pm    Naslov poruke: 1/35 Tamiya M1 Sherman IDF Citiraj ovaj komentar

Pozdrav, naime ponukan dosadom ucenja za maturu sam se nakon duzeg vremena odlucio opustiti u jedan malo vec projekt. Radi se o Tamiyinom M1 Shermanu iz 2011. Sama maketa je hibrid novih kalupa i nekih prastarih iz 80ih, no sve u svemu nije tako losa. Sto se tice referenci, mislim da sam poprilicno dobro opremljen i da tu ne bi trebalo biti problema, sto se tice aftermarketa imam samo neke sitnice da popravim nedostatke makete, a imam i nesto ostataka od prijasnjeg IDF shermana koji bi mogli biti upotrebljivi. Mislim jos jedino nabaviti neke malo bolje gusjenice no o tome cu tek razmisljat ako uspijem ostati zainterestiran za projekt. Pretpostavljam da ce napredak biti spor zbog mature ali se nadam na necu ostati bez insipracije, no da ne duljim evo slika;

Zapoceo sam s kupolom na kojoj mi se tekstura poprilicno dopada ali je Tamiya neke detalje iz meni nepoznatog razloga odlucila izliti zajedno sa samom kupolom i oni su predimenzionirani i morat ce biti popravljeni. Takoder na straznjim bokovima kupole su neka dva ogromna udubljenja koja ja nisam nasao niti na jednoj slici do sada pa mislim da ce i to morati biti popravljeno surfacerom.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
White Tiger

Član od: 08 Lip 2015
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Lip 02, 2016 4:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sretno s daljnim radom Very Happy nadam se da neces izgubiti volju, izgleda ovo kao dobra maketa. Što se mature tice, nije neka nauka znanstvena. Ja sam svoju s pol snage prosle godine riješio i uopce nije strasno Very Happy vidjet ces nakon prvog ispita vec
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
killa

PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2017 11:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Molim obrisati.

killa: poruka promijenjena dana: Sub Tra 22, 2017 12:13 pm; prepravljeno ukupno 3 puta
Natrag na vrh
killa

PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2017 11:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Saga Shermana se nastavlja, imam slabo vremena za maketarenje pa bas i nema puno napretka. Kao prvo zelim zahvaliti velikodusnom Andri koji mi je donirao Academyijevu suspenziju koja je puno bolja od Tamiyine ponude. Trenutacno radim na kupoli jer trazim jos neke kotace kako bi dovrsio suspenziju, imam nekolicinu dobrih fotografija konkretnog tenka kojeg radim pa po njima radim izmjene. Za pocetak sam dobro popunio i uredio linije koje su ostale nakon spajanja polutki kupole te sa Mr.Surfacerom koliko toliko uspio vratiti teksturu kako je bila. Trenutacno se se bavim kupolom, konkretnije bas sam zavrsio samogradnju M3 dimnog topa na prednjoj strani kupole, dalje polako idu ostali detalji na kupoli. Svi komentari i kritike dobrodosli.

Lp, Sven.
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Tra 22, 2017 12:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sven , smanji veličinu prve četri fotke ( ovako su 4928 x 3264 ) da budu kao one ispod. Kada to učiniš mogu komentirati tvoj rad. Cool

PorukaUpisano: Sub Tra 22, 2017 12:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

von Stuck Napisao/la:
Sven , smanji veličinu prve četri fotke ( ovako su 4928 x 3264 ) da budu kao one ispod. Kada to učiniš mogu komentirati tvoj rad. Cool

I mislio sam da sam ih smanjio ali iz nekog razloga umjesto da budu smanjene u originalnom postu sam napravio jos jedan u kojemu su bile smanjene, no to je sada popravljeno. Moje isprike

Lp
Natrag na vrh
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Ned Tra 23, 2017 12:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za sad super.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Franc2

Član od: 01 Tra 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 27, 2017 9:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro je. Pratim.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

PorukaUpisano: Uto Svi 02, 2017 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na komentarima, daljnji napredak na kupoli.

lp
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma