Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Grant M3-Mk1 1/72 Mirage-Hobby
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 1:59 pm    Naslov poruke: Grant M3-Mk1 1/72 Mirage-Hobby Citiraj ovaj komentar

Nisam još smislio podlogicu za Stuarta a ...kad iza ugla tutnji veći rođak..
Još jedna maketa iz Mirage-Hobby ergele 72jki
Grant M3-Mk1 iz "pustinjskog" razdoblja, konkretno ova maketa ima sheme za bitke kod El Allameina te Gazzale kao i tenka korištenog u filmu "Sahara"
Kako nemam pojma kako napraviti ove crno bijele crte ići ću na "mirniju" shemu.

Slike kutije i djelova nisu moje već sa neta, davno započeta maketa, ovo je idealna prilika da je i dovršim.

Materijal je sličan, kažem sličan oom kod Stuarta ali ne isti, detalja dosta ali kvaliteta plastike lošja (mekša) i dosta srha i pin markova..ništa što se ne da riješiti ali..

Mala jetkovina, rešetka motora, zaštita svjetala i unutarnja strana bočnih vrata (problem je da kad ih se otvori a unutra prazno...)

Gusjenice i sajla za vuču gumeni, sajla neupotrebljiva ali gusjenice mi izgledaju boljima od onih na Stuartu..

Dodatci, cijevi za oba topa, s time što sam za glavni imao cijev od Shermana, preduga , pa sam je skratio a kako se metal teško bušio dodao sam "usta" cijevi od stirena.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 2:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo,

Zašto je sajla za vuču neupotrebljiva ako se može lijepiti cianofixom?

U čemu je problem bojanja crnih linija kistom?

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Franc2

Član od: 01 Tra 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda vrlo sitno. Kolika mu je dužina u cm?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 3:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Franc, nisam pri maketi pa ne mogu reć točno, ali prema Stuartu je mrcina, skoro pa da jedva stane na dlan (poluskupljeni) Cool

Vojo, nije da se ne može.. neg nemam živaca, mene jako zabavlja igranje sa površinama al me žifciraju linije Twisted Evil
Baj d'vej, da li su im prijelazi maskirnih boja bili onako razmuljani ili oštri?

A sajla je loša, ne zato jer je gumena nego jer je loša, ako hočeš pošaljem ti je zajedno sa unutrašnjim vratima (jetkovinom)
A guma, a ima srha, a ima loš i plitak detalj sajle...
Lakše mi je kanibalizirat iz koje dragonove kutije višak kuka (i tako treba samo jedan par) i uvrnut žicu.
Osim toga našao sam sistem za brzo i dobro uvijanje na "široko" kako su sajle pa me to zabavlja.
Ukratko snop žičica s obje strane uhvatim u čeljust držaća skalpela, i zategnuto vrtim, što zategnutije, širi namot tj udaljeniji su slojevi, sličnije je sajli.
Na fotkama se vidi koliko "povlačenja" ima na plastici čepova, a blesan nisam iskoristio višak koje imam uz Stuarte.. tamo su perfektni.
Zanimljivo je vidjeti kako praktički iste grane (dobar dio djelova im je isti) mogu biti potpuno različite kvalitete, ona kod Stuarta (i plastika i ljev) odlični a ovdje prolazno
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Čet Tra 14, 2016 9:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mali nastavak
Dana osnovna boja...
em po uputstvima ne izgleda ista boja kao na stuartu, em bih htio nijet mrvu različitosti, nažalost ne uspijevam dobit na fotki realni ton, uživo je manje žuta a još će dry brushem ići znatno svjetlije i povući malo na štih kao na Stuartu.
U napasti sam (a namjeravam raditi dvobojnu shemu) idem na varijantu sa smeđom naime uputstva daju kao bazu svih sand (Humbroll H121 ili Valejo 847) a tamniju boju olivedrab (H155 ili valejo 887) a alternativa je brown (H29 ili Valejo 983)

Na kupoli izgleda jako vidljiv spoj ali u stvarnosti je nevidljiv

Gusjenice su dobile podlogu enamel hrđu i onda preko migove akrile za gusjenice ... za početak

Usporedba sa Stuartom

Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Čet Tra 21, 2016 8:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvi wash, preko cijele površine pa dry brush , pokušaj da dobijem "nejednoličnu" površinu, lagano svjetliju i tamniju , slijedit će pravi wash i dry brush bitno svjetlijim tonom pa onda sve isto za želenu (olive drab)

Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Pet Svi 06, 2016 11:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

trebala bi biti gotova svjetlija boja sa washem i dry brushem..

Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Svi 06, 2016 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda dobro. Doduše, meni je malo nelogično radit wash i drybrush prije bojanja detalja al' svatko ima svoj način koji njemu najviše odgovara. Pratim sa zanimanjem.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Pet Svi 06, 2016 11:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znam, i ja sam tako mislio ali sam na stuartu isprobao ovako i ispalo mi je lakše, bojam sve kistovima pa mi je teško "kontrolirati", puno mi je lakše sa vrlo finim kistom obojati detalje.
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sub Svi 07, 2016 1:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
znam, i ja sam tako mislio ali sam na stuartu isprobao ovako i ispalo mi je lakše, bojam sve kistovima pa mi je teško "kontrolirati", puno mi je lakše sa vrlo finim kistom obojati detalje.

Ma mislio sam na to da ja wash i drybrush obično radim nakon što sam sve pobojao, to mi je nekakva završna faza. Nekako, nema mi logike da prvo washam i drybrusham neobojanu lopatu ili sjekiru pa naknadno bojam držak u boju drveta a metalni dio u neku boju koju već koristiš za simulaciju metala. Al' opet, ako je tebi ovako lakše sve pet.
Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Ned Svi 08, 2016 9:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i tamne boje (humbrollov 155 olive drab)

Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Svi 08, 2016 9:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar,pratim
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Svi 17, 2016 8:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dry brush na olive drab, obojan alat, (treba nabaciti rđu) svjetla (još ide sjajni prozirni lak)
Postavljene gusjenice, malo rata sa uguravanjem pogonskih kotača, jaaako knap, boju na gusjenicama treba obnoviti, lako se guli sa gume.

Još treba postaviti dekale, mitraljez uparen sa topom na kupoli, vučnu sajlu i zaprašiti (pa nadam se put Savske Very Happy )

podloga je u malo daljoj fazi .. tek je formirana.. ali nadam se dovršiti.

Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Svi 18, 2016 9:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan rad i podloga
Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sri Svi 18, 2016 12:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je, a gusjenice mi se čine sasvim OK ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma