Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bismarck 1/350

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Brane

Član od: 27 Pro 2014
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 9:40 pm    Naslov poruke: Bismarck 1/350 Citiraj ovaj komentar

Ponukan komentarima štovanih kolega koji su poželili više fotki radova brodomaketara, odlučih otvorit ovaj topic.
Zadnjih godinu dana mi je bilo izokrenuto navrat nanos zbog kupnje stana, preseljenja, poslovnih obaveza... tako da moju lipu malu Braceru nisam ni taknuo ima više od godinu dana. Sad
Kako sam bio u privremenom iznajmljenom stanu, dok se moj stan renovira, nisam htio radit ništa drveno jer ne želim ljudima prašit, radit buku i piljevinu... pa sam se išao uhvatit nečeg malo "urednijeg".
Od jednog kolege forumaša sam prije 7-8 mjeseci nabavio ovog Bismarcka sa PE dodacima od Tom's modelworks i drvenom palubom.
Ne moram vam ni govorit da nikad nisam radio plastične makete, ni vidio PE uživo. Malo lud
U međuvremenu sam nabavio i onaj mali Herkulesov kompresor šta nema bocu. Pa se učim i špricat boju sa tim čudom. Udarac Da ne duljim, slijedi par slija da se vidi do kud sam do sad došao.

Maskiranje za povuć onu crnu crtu:

Stavljanje palube:

Još maskiranja:

Rezultat:

Iiii... tu sam negdje stao. Pa počeo seliti stvari u moj stan.
Baš danas sam od nekakvih dasaka sklepao radni stol za kućni škver. hehe

Sad sam opet na 100 strana oko kupovine namještaja i idem na brod krajem 5. mjeseca. Tako da... neću prognozirat kad će bit gotovo. Odnija đava prišu.
A Bracera... ne znam. Negdje sam zeznuo pa mi je paluba preplitko ispala. Budem o tome u drugom topicu. Nastavit ću rad i na njoj, u svakom slučaju. Da steknem malo iskustva u radu sa jedrima i jarbolom.

Pozz!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 13, 2016 11:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boja vodene linije nije crna nego schiffsboden grau-vrlo tamno siva. Isto vrijedi i za najtamniju boju u kamuflaži. Inače, samo naprijed-uvijek je lijepo vidjeti Bismarck sa kamuflažom iz Norveške.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma