Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Triglav models (iliti slo. proizvođač maketa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2016 2:21 pm    Naslov poruke: Triglav models (iliti slo. proizvođač maketa) Citiraj ovaj komentar

U bespućima interneta naletih na ovo:

http://www.triglavmodel.si/en/

Zna li netko nešto više?
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Sri Ožu 02, 2016 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slovenci, poceli da preve resinske makete JNA tehnike ali poskupi. Imaju i Facebook stranicu.
peskivule

Član od: 30 Pro 2015
Mjesto: Đurđevac
PorukaUpisano: Čet Ožu 03, 2016 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam ih našel na ffaceu???
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Ožu 03, 2016 11:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

peskivule Napisao/la:
nisam ih našel na ffaceu???

https://www.facebook.com/Triglav-Model-1562972317325485
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Čet Ožu 03, 2016 1:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kaj se moram učlanit u facebook da to vidim? svašta...

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Čet Ožu 03, 2016 6:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidio sam OT-M60 u živo, ali me za tu lovu (125€) nije ubijedio, osim toga, što je prvi i jedini.
Natrag na vrh
triglavmodel

Član od: 13 Velj 2017
Mjesto: Suhor
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 10:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Puno pozdrava svima,
da... posipam se pepelom za prve makete, prvi mačiči se bacaju u vodu, a i cjene su bile malo jače. S vremenom situacija se promjenila, naša mala ekipa je usvojila određena znanja, nabavili smo alate za izradu, pa su tako svi naši modeli sada rađeni sa 3D tehnologijom i printani na laserskom printeru. Kalupi i djelovi su uljevani pod pritiskom, pa je tako skok u kvaliteti izuzetno velik. Na drugoj strani, obzirom da smo još uvjek "garažna firma" i da nama je to svima prije svega hobby i da od toga "ne živimo" smanjili smo cjene na najmanje moguče, što možete (kao i nove produkte), vidjeti na našoj internetnoj stranici "www.triglavmodel.si". Volio bih napomenuti da imaju svi naši skuplji produkti (OT M-60P, MedEvac i M-60PB) cca 100 do 120 resin djelova, cca 100 PE djelova, metalne djelujuče gusjenice i metalni PAM. Sve nabrojano nije jeftino, uključno tome je i vrlo skup resin. Kao što rekoh, sada su odlivci puno kvalitetniji i bez rupica i zračnih mjehuriča, ali na drugoj strani - to su vrlo zahtjevni modeli sa puno djelova i namenjeni su iskusnim modelarima, ali zato su rezultati iznimni. Jasno nam je da su cjene za naše tržište još uvjek visoke, te makete prodajemo prije svega u svjet, ali su sada cjene ipak primerljive i niže u odnosu na slične modele (sa toliko PE, resin i metalnih) djelova iz inostranstva. Uz to napominjem da mi plačamo poštarinu i kao kompenzaciju za cjenovni razred, dodajemo svakom kupcu sa naših balkanskih prostora, koji nabavi našu maketu u skali 1:35, u pošiljci i paketič neuspjelih resin odlivaka (oklopna tjela, točkove...), koji su pak idelani za izradu diorama.
Poštovani kolege modelari i ostali ljubitelji tog hobby-a, nadam se da ste sada bolje razumjeli turbulence koje smo imali kao nova i mlada firma. Prije svega nama je interes da se naprave modeli sa tih naših prostora i da to ne uđe u zaborav. Kao što sam napomenu, nije nama cilj neka zarada, jer od toga ne živimo, nego nama je za cilj da dopunimo svetske kolekcije sa produktima sa naših prostora.
Naši planovi za budučnost (sve 1:35):
- Seriju OT M-60P (hrvatski MedEvac i M-60PB) dopunjujemo sa konverzijom modela sa minobacačem 82mm, a kasnije vjerovatno i sa iračkom verzijom OT M-60 i čistačima mina: FML-200 i MH-05, koji su rađeni na osnovi OT M-60P.
- Polako se približava kraju izrada kamiona TAM -110 u pešadijskoj i sanitetnoj verziji
- Izrada terenca Zastava AR-55 sa ceradom i u sanitetnoj verziji sa sanitetnom prikolicom.
- dalje ne bih nabrojavao ali imamo u palnu i verzije BVP-ja, BOV-a itd..

Toliko za sada i hvala za razumevanje
KI - za Triglav Model
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 12:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da je ovaj projekt tj. ova firma za svaku pohvalu i da treba podržati njihovo nastojanje da i dalje proizvode makete ....

Šteta što nisu 'moje' mjerilo (1/72) jer bi u meni sigurno imali kupca, ali se ipak nekako nadam da će i to doći na red - bolje ovako, da ispeku zanat na 'velikim' maketama a onda mi 'mali' dobijemo već gotove i izbrušene proizvode.

U svakom slučaju - bravo dečki, odličan posao! Svaka čast.

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Podržavam također.
Možda i jedan upit, jeste li razmišljali o setovima konverzija za T-72 na M-84 u smislu cijele kupole ili bar djelova (ciljna i meteo sprava)?
triglavmodel

PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 1:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam na spodpudnim rječima, probačemo najbolje što je moguče. Da 1/72 dolazi na red... bar moj stručnjak za 3D tvrdi da kad imaš nešto u jednoj skali jednostavno je to procentualno umanjiti. Svakako če biti potrebne i korekcije sklopova te djelova, tako da če to malo potrajati. Ali imamo to u vidu - kao i ljubitelje željezničkog mjerila H0 ili 1/87 u kojem čemo isto tako probati izradu tih modela.
Što se tiče konverzije M-84, o tome nismo razmišljali - jer je Kirin (Dragon) to več uradio, možda kasnije da napravimo Fotoninu optiku (mislim da iste imate vi na hrvatskim M-4 variantama). Možda čemo se pozabaviti sa našom modifikacijom T-55 u M-55A, - kasnije.
Odlična (i jeftina) je konverzija M-36 Jackson u našu YU verziju. Ima PE djelova i jako dobro se da uraditi. Sve imate na stranici: www.triglavmodel.si
Pozz!
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Uto Velj 14, 2017 6:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

TAM 110? Najs Smile
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Pon Velj 20, 2017 1:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I ja samo da kazem rijeci hvale i puna podrska u buducim projektima, vec sam kupio OT-M60PB a nadam se da cu i ostale projekte koji se budu u buducnosti pojavljivali i budu pristupacni s cijenom. Pored vozila, bilo bi lijepo i da se pozabave i ostalom JNA tehnikom a koja nije Sovjetske proizvodnje, takle orginal Made in Yugoslavia. Lijepo bi bilo vidjeti i pjesadijsko naoruzanje, minobacace, rucne raketne bacace...itd itd a figure da ne spominjem, to bi bio slag na tortu Smile . Sretno
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Uto Lis 17, 2017 5:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Makete nove generacije su neusporedivo bolje od onih u početku, a i cjena je već poprilično "normalna". Trenutno radim jedan sanitetski M-60, ali mislim, da će uskoro dobiti i brata.
Natrag na vrh
triglavmodel

PorukaUpisano: Uto Lis 17, 2017 6:36 pm    Naslov poruke: Hvala na podršci Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima,
kao što znate Triglav model ima (pored FB) i novu internet stranicu (www.triglav-model.simplesite.com) na kojoj možete vidjeti najnovije proizvode. Kao što je moguče primjetiti, je firma "preboljela dječje bolesti" i uvela nove tehnologije (3D, vakuum, pritisak i vacuuform), pa su tako novije makete puno kvalitetnije i jeftinije. U svakom slučaju pa smo vrlo zahvalni za sve dobronamjerne kritike.

@: triglavmodel@gmail.com

pozdrav
Djzlaja

Član od: 02 Tra 2017
Mjesto: Mostar
PorukaUpisano: Uto Lis 17, 2017 6:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve pohvale..
Narocito me raduje najava za HO tj 1/87.. ja u sivurno da budem kupac.. a ima nas jos sigurno..

Decki samo naprijed .. kapa do poda od mene
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma