Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Viđeno u Muelleru
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Pet Velj 19, 2016 11:28 pm    Naslov poruke: Viđeno u Muelleru Citiraj ovaj komentar

Čisto da bude jedna tema za Muellera.

Danas vidio Revellove prepake ICM-ovih He-70 i I-153 u 1/72, cijena je ok - 57 kn/kom
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Sub Velj 20, 2016 1:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo.

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional IDF Group Build
Natrag na vrh
KatarII

PorukaUpisano: Pet Ožu 11, 2016 5:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Viđen Tornado Gr. 4 (ZG, trg) u 1/48, cijena 240 kn

Isto, ispravak netočnog navoda - He 70 u 1/72 izgleda nije ICM, vec prastari Matchbox...
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Pet Ožu 11, 2016 6:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

He 70 u crnoj kutiji je prepakICM-a

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional IDF Group Build
Natrag na vrh
KatarII

PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 12:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mueller u City Centru One East (Zagreb) ima novi Embraer E195, 120 kn. Bio i Do-215 u 1/48, no ne vidjeh cijenu.
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 6:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U tih Mullera je problem šta je svaka druga kutija otvorena i raskupusana a njje baš da iman volje vadit sprue po sprue i gledat jel sve na mjestu. Onaj najveći na trgu prednjači u tome. Pogotovo 32 su žešći cirkus. Nažalost izbjegavam kupovati makete u Mullera zbog toga a koliko čujem nisam jedini.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 7:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ali na trgu BJ ima povelik izbor. Najbolje stanje kutija i ponude je CC east. Tamo nisam vidio otvorene kutije.
Natrag na vrh
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 8:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U Avenue mallu je takoder dobar izbor.
Da li je itko vidio u Mulleru Revell 1/72
Drakena ?
KatarII

PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 9:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I meni otvorene kutije idu na živce, ali ako je maketa koju želim - lijepo donesem na pult i pregledam sve pred prodavačicom.

Mario, imaš pravo, CC1 east ima najraznovrsniju ponudu. West je najgori.

Drakena već dugo nisam vidio...
ninoslav

Član od: 03 Ožu 2010
Mjesto: Varaždinbreg
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni isto nije jasno zašto netko otvara kutije i pri tome još uništi kutiju...neznam bolesni ljudi.

https://www.facebook.com/TanksAndArmouredVehicles
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger
PergerCRO

Član od: 13 Sij 2015
Mjesto: Beli Manastir
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 11:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam na konto pokidane kutije dobio 20% popusta na Revell Enterprise Smile Sadržaj je bio ok, kutija bila pokidana malo u kutu Smile

http://modelling-gp.weebly.com/
https://www.facebook.com/gpmodels87
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 12:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajmo redom, jedno je otvaranje kutije a drugo je uništavanje kutije.

U "normalnim" maketarskim trgovinama, posebno u predrecenzijsko doba bilo je najnormalnije da trgovac otvori kutiju da se vidi što je unutra.

Puno mi se puta desilo vani da mi je trgovac ponudio da otvori kutiju, da slobodno pogledam sadržaj i to često sa napomenom "bez obaveze za kupnju".

OK danas je to manje potrebno jer se nalaze i recenzije na netu, ali u većini slučajeva ne idemo u kupovinu sa točno određenim ciljem, često naletimo na nešto što nas zaintrigira trenutno.

I to je ona razlika između tipa trgovine, u maketarskoj trgovini (kakve nestaju) i sam prodavač je znao o maketi dosta.. naravno da u ovakvim trgovinama o tome nema govora, a ne znam dali bi i prihvatili da se otvaraju kutije taman da se to radi na pultu tako da ih potom oni odmah zatvore.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Tra 11, 2016 12:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam prije par mjeseci u Mullera u CC1 u Splitu kupio "krivu" maketu, tj. kupio sam maketu zrakoplova u mjerilu 1:72 kojeg nemam a htio bih ga imat u kolekciji i kada sam došao u automobil na parkingu, otvorio sam kutiju i shvatio da sam za 120 kuna dobio pretpotopni kramp uzdignutih linija panela, maketa iz 80-ih godina prošlog stoljeća. Pošto je meni 120 kuna još uvijek velika lova za maketu u tom mjerilu, vratio sam se u trgovinu i gospođi(ci) na blagajni objasnio da sam se zeznuo i da to nije ono što sam htio i zamolio mogu li uzeti neku drugu maketu. Nikakvog problema nije bilo, cura je provjerila sadržaj, uvjerila se da kesice sa spruovima nisu otvarane, zalijepila selotejpom otvorenu kutiju i rekla mi da izaberem neku drugu. Izabrao sam kutiju za koju sam znao da za iste novce krije new tool maketu staru par godina.

BTW, ako se na polici u Mullera nalazi neka maketa koja mi je stvarno napeta, potrgana kutija mi neće biti nikakav problem ako su svi dijelovi na broju i neće mi biti lijeno provjeriti stanje kutije. Sve je to lakše, brže i bezbolnije od naručivanja i čekanja, a o plaćanju preskupih poštarina da ne govorim.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 8:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

..U Carta Magica uredno možeš zatražiti da ti otvore kutiju i pogledaš sadržaj bez obaveze na kupnju.

Član od: 03 Ožu 2010
Mjesto: Varaždinbreg
PorukaUpisano: Uto Tra 12, 2016 9:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve to štima kad netko od trgovaca na tvoj zahtjev radi provjere sadržaja otvori nožićem/skalpelom kutiju te kasnije zalijepi selotejpom tu kutiju.Večinom u Mulleru 70% kutija je otvarano od strane kupaca na silu(a znamo kak Revell zalijepi kutiju;velikom kružnom naljepnicom sa strane)te ne samo da potrga kutiju već ju izmuzga.I kad dođeš pogledati npr.neki model kad ono kutija potrgana,oštećena i sva zaljepljena selotejpom Confused
A izdvojit recimo za Leopard-a 1 cca 250kn i da je kutija sva oštečena meni osobno smeta jer i kutija je dio modela i ta ambalaža je uračunata u cijenu proizvoda.
A i ja skupljam naslovnice kutija tak da mi to igra ulogu u kupnju tog modela. Wink

https://www.facebook.com/TanksAndArmouredVehicles
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed
Stranica 1/6

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma