Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

SU 122 1:35
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Satić

Član od: 27 Svi 2009
PorukaUpisano: Sub Velj 06, 2016 4:13 pm    Naslov poruke: SU 122 1:35 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima !

mene dugo nema , ali to neznači da neradim ništa . Već jedno dvije godine u uglu radnog stola stoji SU 122 . Maketa je Tamiya ,ali ona stara iz 1976 . Kupljena na buvljaku za 35 kn . Dugo sam se nečkao dat si truda ili ju zamjeniti /prodati . Napokon sam se uhvatio u koštac sa njime . Bilo je krpanja rupa za pogon na dnu trupa i na bokovima iza kotača , ali ustatak je prilično dobra osnova . Od dorada tu su izrađeni nosači za dodatne razervare , varovi i još pokoja sitnica . Kako slika govori više od riječi evo nekoliko slika tijeka radova . Priznajem , zbog nedostatka vremena nisam redovan u postanju , pa evo jedan kumulativni post !

Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2016 10:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar posao. Very Happy nego, ako je u pitanju zarobljeni , njemački ISU, zar ne bi trebao bii prebojan u njemačku boju?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Satić

PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2016 11:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Dobar posao. Very Happy nego, ako je u pitanju zarobljeni , njemački ISU, zar ne bi trebao bii prebojan u njemačku boju?

Pozdrav Grunfe !

Što se bojanja tiče , istraživao sam dosta i vidim da je većina za bojanje neke sandgelb boje over the grun ( barem kada je beutepanzer SU 122 u pitanju ) , ali sam se ja stalno vraćao na ovu sliku :

Ono što ja vidim na toj slici je jednobojna zelena shema ( ne brkati fleke sa kamuflažom ), na kojoj su našpricani bijeli križevi ( na slici u dosta lošem stanju ) . A onda sam našao i na Facebook stranici Miga Jimeneza color profile za novi miniart-ov SU 122 u 35-ici . Iako je slika color profila dosta mala i tek napola vidljiva razaznaje se zelena shema sa bijelim križevima . Na tom se color profilu vidi i bijeli križ koji je visoko postavljen sa desne strane mantleta , ali na fotografiji koju ja imam toga križa nema . Iz toga je vidljivo da se ne radi o istom SU 122 . E sad logika ! Čemu prebojavati zeleno vozilo u zelenu boju !? Osobno smatram da se radilo o ruskoj zelenoj boji ( sa eventualnim prekrivanjem oznaka ) i našpricavanjem Njemačkih oznaka .
Ostalo što sam na maketi odradio ili ono što ću odraditi , je ili će biti vizija kako je nešto izgledalo u nekom trenutku prije nastajanja ove fotografije !

Lp
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Čet Velj 11, 2016 11:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boja na fotki zaista ne izgleda kao panzer dunkelgelb. Znam da su Njemci obično prvo prerađivali/prilagođavali zarobljene sovjetske tenkove i samohodke i prebojavali, pa tek onda slali na bojišnicu, ali uvijek stoji mogućnost da je poneki u dobrom stanju odmah uključen u neku postrojbu ako je bila žurba.

Natrag na vrh
Satić

PorukaUpisano: Čet Velj 11, 2016 8:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Boja na fotki zaista ne izgleda kao panzer dunkelgelb. Znam da su Njemci obično prvo prerađivali/prilagođavali zarobljene sovjetske tenkove i samohodke i prebojavali, pa tek onda slali na bojišnicu, ali uvijek stoji mogućnost da je poneki u dobrom stanju odmah uključen u neku postrojbu ako je bila žurba.

Upravo tako ! Koliko sam proučavao ,ovdje nije bilo nikakvih dorada i prerada , barem ne sa ove strane sa koje se vidi . Osobno smatram da je vozilo vrlo žurno stavljeno u operativu , ali isto tako i dosta brzo i napušteno ( nedostatak streljiva ili neki sličan problem , jer nije uništeno )
Bilo kako bilo , meni je bilo zanimljivo napraviti ga u Njemačkoj varijanti .

Lp
Satić

PorukaUpisano: Sub Ožu 19, 2016 11:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima !

Eto , priznajem da sam bio lijen i nisam vas izvještavao o napretku radova na SU 122 . Tako sam došao do faze " almoust done " a da nisam ništa objavio , pa reko da bacim koju fotku .

Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Efektno, ali zasto tako izraubano? Bas se i na fotki koju si stavio vidi da nije izguljen( nema veze što to možda i nije taj tvoj) ali mislim da si ga previše izgulio na tim bočnim prednjim rubovima

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Satić

PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Efektno, ali zasto tako izraubano? Bas se i na fotki koju si stavio vidi da nije izguljen( nema veze što to možda i nije taj tvoj) ali mislim da si ga previše izgulio na tim bočnim prednjim rubovima

Lisec , hvala ti na kritikama ! One su uvijek dobrodošle bilo da uvidimo dali zaista trebamo nešto promjeniti ili da utvrdimo da ima različitih pogleda na nešto , u ovom slučaju maketarstvo . Zašto toliko izraubano ? U 25 godina koliko se bavim maketarstvom susreo sam se sa toliko različitih pristupa, ali hajdemo biti realni , koji je od tih pristupa bio baš onako 100 % " realan " ? Nagledao sam se nerealno efektiranog oklopa , brodova , aviona , koji su istovremeno bili vrlo umjetnički gledano subjektivno " realni " . Svatko od nas ima nekakvu svoju paradigmu i ona definira i njegov stil . Zašto je toliko izraubano ? Iako sam i sam svjestan činjenice da bi za ovakav izgled vozilo moralo proći barem 5-6 godina nemilosrdne eksploatacije , ja sam upravo ovako htio . Maketarstvo nije samo tehnički čisto stvaralaštvo , nego implementira i umjetnost , a umjetnost je sloboda izričaja . U konačnici , makete radim za vlastito zadovoljstvo i ispunjenje . Moj pogled će se nekome svidjeti , nekome ne ! Ali Bože moj , ljepota je u različitosti . Možemo pogledati na stotine maketa SU 122 , i siguran sam da ćemo primjetiti na stotine različitih pristupa .
Lp
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 9:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma baš je dobar!!
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nemam ja nista protiv izguljene boje na logicnim mjestima ali ovo je zaista meni previse. Mozemo pricati o naglasavanju panela ali mislim da je bas chipping kao efekt/tehnika koju je lako napraviti logicnom i sa mjerom

Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 10:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Nemam ja nista protiv izguljene boje na logicnim mjestima ali ovo je zaista meni previse.

Ali on ne radi maketu tebi nego sebi. Very Happy Very Happy Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Ned Ožu 20, 2016 11:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Borise, ne radi ni tebi pa se cesto javljas ljudima da ti je nesto super. Dakle, ne vidim problem da izrazim misljenje koje je bilo POTPUNO konstruktivnog karaktera
Ne treba biti svaki puta odvjetnik nekome

Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Lima, Peru
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2016 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Borise, ne radi ni tebi pa se cesto javljas ljudima da ti je nesto super. Dakle, ne vidim problem da izrazim misljenje koje je bilo POTPUNO konstruktivnog karaktera
Ne treba biti svaki puta odvjetnik nekome

Mislim da mora. To je jače od njega. Borise ništa ozbiljno samo šala. Very Happy

Meni je chipping isto malo too much, al ne da je previše nego je preravnomjeran i koncentriran na određenim mjestima, Otvori i rubovi na krovu bi isto trebali imat chippinga ali maloga i umjerenoga.
Moje miščjenje samo. Inače ostalo je odlično.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2016 3:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se sviđa ovakav umjetnički dojam prljanja i trošenja. Ono što mi odstupa od ostatka makete su gusjenice. Pretpostavljam da si pokušao napraviti one koje si dobio u kutiji?

Natrag na vrh
Satić

PorukaUpisano: Pon Ožu 21, 2016 9:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Meni se sviđa ovakav umjetnički dojam prljanja i trošenja. Ono što mi odstupa od ostatka makete su gusjenice. Pretpostavljam da si pokušao napraviti one koje si dobio u kutiji?

He..he... tako je Grunf ! Gusjenice su vinilne i sada definitivno nisam htio kupovati neke " workable" jer bi me izašle kao maketa , boje , ljepilo i dodatci zajedno . Mene u principu čak i zadovoljavaju .
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma