Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Zrakoplovni sat

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!?
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
krkan

Član od: 21 Velj 2006
PorukaUpisano: Sub Sij 06, 2018 6:01 pm    Naslov poruke: Zrakoplovni sat Citiraj ovaj komentar

Lijep pozdrav svima,
U svojim putovanjima kupio sam pozamašnu kolekciju djelova zrakplova, i samim tie nasla su se i dva sata.
Za Jednog znam da je iz Fancuskog vojnog zrakoplova, no neznam tip, a za drugog mi je kazano da je moguće da je iz messershmitta bf-109, no nigdje nemogu naci konkretne dokaze.
S obzirom da ovdje ima individua s pozamasnim iskustvom molio bih da ako tko ima saznanja da me prosvijetli.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Sub Sij 06, 2018 6:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj prvi meni izgleda kao Junghansov krono Bo-Uk 1 koji bi mogao biti iz 109 ali i isto tako i iz gotovo bilo kojeg drugog njemackog zrakoplova oko 1940e Very Happy
Vidim da mu fali originalna luneta, btw pripazi s otvaranjem sata jer iluminacija kazaljki je najvjerovatnije radij kojeg se u to vrijeme nije smatralo opasnim
Natrag na vrh
TangoHotel

Član od: 10 Velj 2006
Mjesto: Pl.Qu. 66177/14Ost
PorukaUpisano: Sub Sij 06, 2018 11:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jedan od najčešće proizvedenih Luftwaffe kronografa, kalibar J30 BZ. I druga zrakoplovstva su tijekom i nakon 2. svj. rata koristile taj mehanizam i kalibar. Na zadnjoj strani dolje bi trebala biti pločica sa točnom oznakom i proizvođačem. Pretpostavljam Gerät Nr. 127-553A, Fl 23885.

https://www.junghans-vintage.de/en/uhren/stationsuhren-borduhren/junghans-j30-bz-junghans-blindfluguhr-bo-uk-1-fl-23885.html

http://www.deutscheluftwaffe.com/instrumente/katalog/borduhren/borduhren.htm
Natrag na vrh
krkan

Član od: 21 Velj 2006
PorukaUpisano: Čet Velj 01, 2018 7:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na pomoći, odvelo me u pravom smijeru, sad je na redu čekanje da se nađu dijelovi za sat i instalacija na postolje.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!? Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma