Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Osobni samovozi
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Sij 29, 2016 12:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markojeras Napisao/la:
Model 170V je rađen u 7 varijanti. Prije rata. O posljeratnoj izvedbi sad ne pišemo.

Tako je a jedna od njih je cabrio-limousine sa četvoro vrata

vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Lima, Peru
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2016 12:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Model 170V W136 ima dakle kako je več spomenuto dvije izvedbe cabrio modela tvorničke.
Ovaj sa četvero vrata je u biti platneni krov koji se povlači sve do prtljažnika, a vrata su čvrsta kao i na hardtop verziji i imaju okvir.

Cabrio sa dvoje vrata je klasični cabrio kakvog danas znamo sa tanjim okvirim prozorai bez čvrstog okvira koji ih drži.

Treba napomenuti da su prije rata u Njemačkoj postojale brojne karoserijske radionice koje su radile posebne izvedbe karoserije na komercijanim podvozjima. Tako da je normalno vidjeti različite izvedbe karoserije.

Mercedes 170 rađen za vojsku je dobio oznaku V, i to i Kubelwagen verzija i obična.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 12:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gledam sad malo ove Markove fotke na vrhu, pa promišljam nismo li svi skupa malo zabrijali sa 170-icom ...? Naime, ne bi li bilo moguće da je zapravo riječ o modelu 230 odn. W153 ...? Nisam stručnjak u toj temi i dopuštam mogućnost da griješim, ali na prvu su ti modeli vrlo slični odn. na gore postanim (Markovim) fotkama baš i ne zamjećujem neki detalj temeljem kojeg bih eliminirao mogućnost da je zapravo riječ o W153 ...?
U svakom slučaju, unaprijed zahvaljujem ako me netko "prosvijetli" u tom kontekstu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vrsa

PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 2:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:
Gledam sad malo ove Markove fotke na vrhu, pa promišljam nismo li svi skupa malo zabrijali sa 170-icom ...? Naime, ne bi li bilo moguće da je zapravo riječ o modelu 230 odn. W153 ...? Nisam stručnjak u toj temi i dopuštam mogućnost da griješim, ali na prvu su ti modeli vrlo slični odn. na gore postanim (Markovim) fotkama baš i ne zamjećujem neki detalj temeljem kojeg bih eliminirao mogućnost da je zapravo riječ o W153 ...?
U svakom slučaju, unaprijed zahvaljujem ako me netko "prosvijetli" u tom kontekstu.

Zapravo si u pravu. Ja sam zamijetio da mi ovo izgleda veči Mercedes, i to sam napisao u prvom odgovoru na temu iako mi geometrijski to nije izgledalo OK. Evo i zašto:
1. Blatobran je širi nego kod 170, vidi prvu sliku
2. Blatobran završava iza branika, što kod 170 nije slučaj. Dakle gledajući od sprjeda linije ruba blatobrana se ne vid.
3. Branik uje u komadu s odbojnicima, što kod limo i cabrio llimo verzije 170 njie slučaj več je u sredini gdje dolazi registracija branik prekinut.

Eto kad vjeruješ drugima a ne svojim očima.
Meni ovo liči na 230 W153.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 2:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slažem se. Ali mene i dalje zanima 170V.
prelude

PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 2:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Veseli me što smo to riješili; Vrsi hvala na razradi i potvrđivanju opravdanosti moje dvojbe ...
@Marko: kad naletim na neku 170-icu u traženom kontekstu, proslijedim ti ...

No, kad smo već kod samovoza Zapovjedničtva Zs odn. HBZ-a, vjerujem da (s obzirom na naslov teme) neće biti izvan teme prilog niže ... Naime, nadam se da će se naći neki znalac koji će imati zamisao o kojem je uzorku ovog prometala riječ ...?
Hvala.

Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 3:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U Bibinjama (pokraj ZD) ima jedan 170 DS, ako je priča iz novina istinita preživio je rat u Zenici. Što je s njim bilo za vrijeme rata možda zna sadašnji vlasnik (unuk originalnog).

Na ovim stranicama ima pravi okolohodac spomenutog.
vrsa

PorukaUpisano: Pet Velj 05, 2016 7:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Robert ovo mi liči na nekog amerikanca ili bar francuza američkih korijena, Tipa Panhard.

Jel se može ova slika linkat na neki drugi forum za upit o prepoznavanju?
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
prelude

PorukaUpisano: Sub Velj 06, 2016 12:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:
Robert ovo mi liči na nekog amerikanca ili bar francuza američkih korijena, Tipa Panhard.

Jel se može ova slika linkat na neki drugi forum za upit o prepoznavanju?

Može, ako znaš gdje su eksperti ...
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 06, 2016 2:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hotchkiss 686, možda Cabourg?
Natrag na vrh
vrsa

PorukaUpisano: Sub Velj 06, 2016 2:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:

Da rekao bih da si u pravu:

Bravo!
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
prelude

PorukaUpisano: Sub Velj 06, 2016 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:

Svaka čast prijatelju!
E sad, malo sam guglal; je li u pitanju 686 / 680 ili 864 odnosno Cabourg ili neka druga izvedba, vrag će ga znati ... To bi vjerojatno bilo teško i utvrditi bez "prometne" odn. knjižice vozila, jel ...?
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 07, 2016 9:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa sad nisam ja ekspert, no mislim da se radi o 686, kako sam napisao,
a ovo Cabourg se odnosi na model/podvarijanta. Kako i tvoja Preluda-nešto, kuiš? Uglavnom povezano uz godinu proizvodnje. U to doba, serije ovakvih limuzina su se proizvodile u koliičinama od možda deset komada i razlike su bile male. 680 nije sigurno, uočio sam i ja da cijelu tu seriju ponekad nazivaju samo 680, zatim, 864 je doista sličan kada iskopaš kakvu šaru po godini proizvodnje ćemo biti sigurni. Meni se 864 čini nekako zdepastiji i onaj kromirani ukrasni rub ispred killera, a na početku haube na 686 nije kromiran. Naravno to može biti samo detalj nastao kasnijim restauracijama ili detalj na posljeratnim izrađenim pimjercima. No ajde, Marko ili ti će te sigurno još nekaj iskopat, pa javite... Trebali bi uloviti D.Vuljanića, on bi sigurno znao.
Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Pon Velj 22, 2016 1:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da se malo ažurira kartoteka
A koji je ovaj?

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma