Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hassegawa P-51D, 1:32
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Perando II

Član od: 20 Pro 2006
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pon Ožu 14, 2016 7:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antune,
Ti si jedan od aktivnijih članova OMF-a te svojom komentarima poboljšavaš kvalitetu foruma, sumljam da itko smatra suprotno.
Meni se osobno cockpit ne sviđa, smatram da se s malo više truda može postići znatno bolji rezultat. Vezano za foliju ne znam što bih ti rekao. U vrijeme bezbroj metalnih boja većini maketara folija nije prvi izbor, to nije bez razloga.
Znaj da makete ne radiš radi mene niti radi bilo kojeg drugog kolege s foruma ili natjecanja, radiš ih radi sebe i radi ih onako kako ti želiš.
Neka ti maketarenje uvijek bude zadovoljstvo, što god drugi mislili o tome.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ožu 15, 2016 10:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antune, oprosti ako si neke moje riječi protumačio na način na koji nisam htio da se protumače. Obzirom da se poznamo i da s tobom uvijek rado sjednem na kavu, mislio sam da neke općenite navode nećeš krivo shvatiti. Obzirom da si aktivan i kvalitetan član foruma, ne može se reći da "uništavaš" maketarstvo. Nitko od nas ne može održavati istu kvalitetu sa svakom svojom maketom, a neke jednostavno krenu loše, kao da se po stolu mota nevidljivi gremlin.. Samo stavljanje fotografija makete na forum podrazumjeva komentare koji ne moraju biti uvijek pohvalni, a uvijek će biti antagonizma između maketarskih "struja" i to se ne da izbjeći. Ne mislim da je maketa sa gomilom aftermarketa po difoltu bolja od one koja je skrečana. Za to postoji gomila primjera-samo da spomenem majstore Frku i Rolanda. I kolega Scalpel, čiji ti se komentar nije svidio puno toga odradi u skreču uz ugradnju aftermarketa, da ne spominjem Davora koji tako fino sam izradi detalje, da je nemoguće reći jesu li skreč ili aftermarket. Uostalom, stav da su aftermarketi jednostavni za ugradnju i da je samo pitanje novaca koje treba za njih platiti je posljedica neiskustva na tom području. Puno aftermarketa uopće nije skupo-npr. nekakvi resinski kotači obično koštaju cca 1-3 eur, a štede vrijeme i podižu ukupni dojam makete. S druge strane, neki Airesov kokpit nije jeftin, ali je u pravilu složen i kompliciran za slaganje, a ugradnja često iziskuje dosta "mesarenja" po maketi. Nebrojeno puta sam po natjecanjima vidio (i sudio) makete u koje je uložena gomila novaca-često je cijena dodataka premašivala cijenu same makete za 3-5 puta, a makete su bile prepune pogrešaka ili slabo obojane, pa nisu sa svojim plasmanom ispunile očekivanja autora. Čak sam jednom čuo komentar maketara koji je rekao kako je ugradio XY aftermarketa za XY (jako puno) novaca i kako zaslužuje jedno od prvih mijesta, a po maketi su bile vidljive ružne kaplje CA ljepila i svaki PE dio je bio zaljepljen na krivo, uz kojekakve druge manje greške. Uostalom moj je stav da su natjecanja dobro mjesto za izlaganje i komentiranje maketa, kao i za motivaciju, a oko suđenja se ne treba toliko živcirati-nije to tako bitno. Wink

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6/6

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma