Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hassegawa P-51D, 1:32
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 4:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
Davor Napisao/la:
Davor Napisao/la:

...i volim svoj klub i ekipu više od ičega i da nisam došao tamo ne bih ni pola svojih maketarskih vještina imao danas niti bi moje makete išta osvajale...jednostavno je tako...

...istina je sve kaj si napisao Majica...i to kaže onaj koji je 20 godina kit skidao šmirglom...

??? Shocked

...nešto interno, nema veze sa tobom... Very Happy
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 4:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...istina Grega...
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 5:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[quote="Hrcak"]
Scalpel Napisao/la:
Boris G. Napisao/la:
Scalpel Napisao/la:

- ako je referenca za "ono nešto" hrpa utučenih sati u loše odrađenu maketu onda bolje da možda to i nemaju.

Ima i onih kojima to nije 'hrpa utučenih sati' nego vrijeme provedeno radeći nešto što vole i tijekom kojeg su uživali u svakoj minuti i sekundi. Wink

Citat:
poanta makete je da prikazuje neki stvarni objekt umanjen xy, nesavršeno treba svesti na minimum,

Možda neki imaju sasvim drugu 'poantu' baveći se ovim hobijem. Zašto bi ova gore navedena poanta bila vrijednija od neke druge!? Wink

Bravo!
Ali poanta nije samo u tome. Poanta je u tome da se pravila prilagođavaju kako kome odgovara. Ako nekome odgovara povijesna točnost, onda se naravno ona traži, ako nekome odgovara umjetnički dojam, onda je svakako on u igri bez obzira na povijesnu točnost. Takvih je primjera beskrajno puno, no kada netko postavi egzaktno pitanje što se zapravo traži, svi ga na forumu ignorirarju. Gdje su onda te "velike face"? Zašto ne kažu što se zapravo traži?
Poanta je u tome da se konkretno meni prigovaralo, kada je u pitanju alu folijija da je presjajna, a kada sam postavio dokumentarne slke u istoj veličini kao i sliku makete i gdje se vidjelo da je jednako sjajno, onda se odstupa od tog kriterija pa se traže vie izraženi palnelili ili već nešto zbog "umjetničkog dojma". Sada se opet traži povijesna točnost, a sve kao dobronamjernim tonom gdje te "dobronamjerno" etiketiraju kao eto manje iskusnog, manje sposobnog i to oni koji su dobronamjerni i naravno iskusniji i sposobniji. No istovremeno se odmah uvrijede ako neko postavi njih u pitanje...... No sve je to kao što rekoh pitanje kućnog odgoja....

-----------------------------------------------------------------------------------

Pravila su vrlo jasna, nema ili-ili, gleda se sve, na sudjenjima sudi konzilij ne pojedinac, kako sam imao priliku jedanput suditi vasim maketama ( i sastrane slusati vas i vase kolege kako neumjesno komentiraju sudacki rad i ocjenjivanje-kljucno za vrijeme samog ocjenjivanja/sudjenja ) promasili ste subjekt maketarenja( sve ranije ukoliko zelite vas rad izloziti sudjenju- javnosti )
Zrakoplovno maketarstvo ne pruza previse izvedbenih margina,
imate sliku-tako ili najpribliznije tome mora biti, ukoliko vam se ranije ne svidja ima pregrst drugih kategorija maketarstva u kojem vasim "tehnikama" mozete ostvariti zavidne rezultate na natjecanjima, npr. Sci-Fi ili sl.

Može tu malo pojašnjenje? Nije baš jasno što ste htjeli napisati. Molim Vas, konkretno. Kada, što, kako, tko.... Inače ovo je blačenjenje bez veze...
Antun Janković

PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 5:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U stvari, Hrčak, kada malo razmislim ne trebate se truditi. Recimo, da ja uživam nepovratno uništavati kvalitetu ovog foruma i hrvatskog maketarstva općenito.... Laughing Laughing Laughing
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 5:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

........ Recimo, da ja uživam nepovratno uništavati kvalitetu ovog foruma i hrvatskog maketarstva općenito.... Laughing Laughing Laughing

Wink Very Happy Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Antun Janković

PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 5:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

su27rules Napisao/la:
........ Recimo, da ja uživam nepovratno uništavati kvalitetu ovog foruma i hrvatskog maketarstva općenito.... Laughing Laughing Laughing

Wink Very Happy Cool
Wink
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 6:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grega X Napisao/la:
Boris G. Napisao/la:

Jer, na kraju krajeva, ako imaš dva vrhunska maketara koja iza sebe imaju bogato iskustvo i puno utakmica u nogama, na kraju će razliku među njima praviti samo količina novaca koju su spremni uložiti, tj. koji od njih ima i spreman je dati 250 kuna za Friulke ili 1000+ kuna za drvene palube i 10-ak ploča plehova. Wink

Ni slučajno. Veliku razliku če napravit konačni dojam makete i stil, na koji je ona napravljena. Uzmi recimo španjolski stil maketarstva i nama bližji (češki) europski. Koja bi ti bila bolja? Vidio sam mnogo maketa sa svim aftermarketom koje su bile loše napravljene, tako da aftermarket nije sve. Ja osobno raje napravim 2 dobre makete u godini nego 10 loših. (i trošak je isti).

Grega, ni ti nisi dobro čitao. Obrati pažnju na detalj "dva vrhunska maketara", znači ljude koji su savladali sve trikove iz rukava, sve lekcije iz svih knjiga, poznaju sve evropske i svjetske maketarske škole i stilove i svaki od njih sa natjecanja donese doma hrpu medalja svih metalic nijansi. E pa daj svakome od njih dvojice zadatak da napravi Zvezdinog T-34 najbolje što zna. Jednome daj sve moguće detalje i dodatke koji su ikada izmišljeni za 'tetku' a drugog ostavi da se snalazi s onime što nađe u kutiji. Što misliš, hoće li ovome drugome imalo pomoći svo znanje i vještine koje je stekao tijekom dugogodišnje prakse da potuče svog oponenta!? Neće. Znači, lova ipak znači nešto u cijeloj priči. Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 8:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da borise, lova znaci nesto u cijeloj prici. Ali ako ti i dam sve aftermarkete koje postoje a ti to ne znas/ne mozes napraviti da bude kao i onaj koji to nema onda nemamo o cemu raspravljati. Maketa sa detaljima ce biti UVIJEK bolja od one bez detalja. POD UVIJET da je slozena u skladu sa osnovnim pravilima(koji su dobro poznati ili bi trebali onima koji se natjecu)

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

uuu, kak ovo nisam prije vidio??? jurim po kokice, samo vi dajte dalje.... Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Antun Janković

PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Živjeli sastavljači aftermarketa! Ostali bespovratno uništavaju kvaltetu foruma!
Bok Slideru. Drago mi je da si se pridružio. Laughing
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 9:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Živjeli sastavljači aftermarketa! Ostali bespovratno uništavaju kvaltetu foruma!
Bok Slideru. Drago mi je da si se pridružio. Laughing

nisam....samo pratim i uzivam...ja ne slazem vise makete pa mi je ovo ko monty pyton Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 9:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Da borise, lova znaci nesto u cijeloj prici. Ali ako ti i dam sve aftermarkete koje postoje a ti to ne znas/ne mozes napraviti da bude kao i onaj koji to nema onda nemamo o cemu raspravljati. Maketa sa detaljima ce biti UVIJEK bolja od one bez detalja. POD UVIJET da je slozena u skladu sa osnovnim pravilima(koji su dobro poznati ili bi trebali onima koji se natjecu)

Jest, ali ja ne pričam o toj varijanti. Naravno da netkome tko ne zna znanje neće pomoći nikakvi dodaci, vodice, praškovi i slično. Ja cijelo vrijeme govorim o maketarima otprilike istih sposobnosti, vještina i znanja.

Kada se na natjecanju "sukobe" velemajstori, tzv. master klasa maketara, tada plasman i pobjeda ovise samo o novcu uloženomu maketu i u hobi općenito. Pod novcem ne podrazumijevam samo cijenu same makete i razne dodatke koje maketar ugradi u maketu, jer i posjedovanje dobro opremljenog i udobnog radnog prostora u kojem se može stvarati neometano od okoline također doprinosi kvaliteti završenog rada, a to isto zahtijeva određena materijalna ulaganja. Kada je opće prihvaćena norma da je samo rezultat bitan, netko tko ima novaca za 'laser cutter' će uvijek pobijediti onoga tko ima samo luk i pilice, i tu znanje i iskustvo ne igraju nikakvu ulogu. Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 10:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ništa tim vrhunskim maketarima ne vijedi njihov rad ako nedođemo nas par sa lošijim ( tu realno ubrajam sebe po sadašnjem nivou znanja ) maketama da zauzmemo ostala mjesta i čestitamo njima na pobjedi.... Laughing
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 10:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@boris

Da, i? Ne kuzim sto ti hoces zapravo reci? Vrtis se stalno oko istog. Ako ulozis vise materijala(novaca) u nesto i znas sto radis pa naravno da ces dobiti bolji rezultat. I koji tu problem? Pa ako ntko ima para, neka mu brate.

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Čet Ožu 10, 2016 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj thread ide kompletno u krivom smjeru.

Prestanite se svađat nego ako hoćete čovjeku konkretno dajte savjet oko neke stvari kako je može bolje napravit

Meni bojanje kokpita može bolje. Mislim da trebaš malo rjeđe boje, tanje slojeve, akrilni lak preko toga i probaj onda s nekim od washeva uljnih ili ove neke kupovne vodice. Također pazi na urednost i ciljaj da ti ne pobjegne. Ako se desi onda to popravi. Mene isto to muči i nekad znam stvari po 3-4 puta bojat, al onda naučiš pa poslije ide lakše.

Sve teme koje nisu vezane za maketu koja je na slikama zadržite za sebe
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed
Stranica 4/6

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma