Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bf-109 g14 zndh 1/32
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Ned Sij 03, 2016 1:41 pm    Naslov poruke: Bf-109 g14 zndh 1/32 Citiraj ovaj komentar

Evo narode jedan novogodišnji projekt;

dakle, radim još jednu maketu mesera u 1/32 i to ovaj puta čistog G14 ili možda je to bio G6 kasna varijanta, ko će ga znati iz zndh.
Maketa je Revell 1/32 g-6 koja ima sve potrebno za izradu G14 varijante.

upload pictures
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Ned Sij 03, 2016 2:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jedva čekam... A koji će broj biti?

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Sij 03, 2016 4:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To...
Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Ned Sij 03, 2016 6:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa namjera mi je napraviti baš ovog sa fotke zbog položaja zvonimiraca na trupu.
E sad broj je samo još jedna enigma u nizu. Jedino što znam da ne može biti 3,4,5,17,22 koji su bar prema pisanim tragovima bili g-10 ili g-14/as.
I crni 10 ovo nije jer ima stražnji kotač na dugačkom štapu.
U jednoj knjizi se spominje još crni 27 kao g14 i to je otprilike to.
Znači preostaju mi ostali brojevi, ako netko ima još kakvih informacija bilo bi dobro da bar malo probamo rasvjetliti bar nešto.
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Sij 03, 2016 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo miro! Drago mi je da si se odlučio priključiti našem gb-u.
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2016 10:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad, ja nisam stručnjak za zndh (fanatik jesam), ali mislim da se na slici vidi da ima žutu traku na repu i malu šahovnicu. Također, spirala je nekako tanka. A broj može biti i 8, na kojem je poginuo Ivan Mihaljević 24.3., što vremenski paše slici!

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Pon Sij 04, 2016 5:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, nisam spomenuo crnog 8, ali on mi je jedini sa nekom pričom i valjda je bio g14.
Mislim da će biti baš crni 8.
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 12, 2016 12:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zašto ne crni 1? Zanimljive su te oznake. Djeluju kao prepravljene njemačke. Zvonimirac na trupu kao da ima crni rub oko zelenog lista?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Uto Sij 12, 2016 7:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

možda je crni jedan, ali nekako mislim da nije ovaj sa slike iz prve tranše jer ako znamo da su ti prvi došli još u studenom 1944. Onda je velika vjerovatnost da su prvo nosili samo šahovnice pa bi po tome njemačke oznake u cijelosti bile prebojane, a na ovom sa fotke su zvonimirci otprilike na mjestu njemačkih pa bi moglo biti da su u žurbi kasnije pošiljke samo popravljene njemačke.
Ima tu puno možda i pretpostavki, međutim ja ipak radim po nekakvoj svojoj logici.
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Sri Sij 13, 2016 3:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Miros Napisao/la:
možda je crni jedan, ali nekako mislim da nije ovaj sa slike iz prve tranše jer ako znamo da su ti prvi došli još u studenom 1944. Onda je velika vjerovatnost da su prvo nosili samo šahovnice pa bi po tome njemačke oznake u cijelosti bile prebojane, a na ovom sa fotke su zvonimirci otprilike na mjestu njemačkih pa bi moglo biti da su u žurbi kasnije pošiljke samo popravljene njemačke.
Ima tu puno možda i pretpostavki, međutim ja ipak radim po nekakvoj svojoj logici.
To je zanimljiva tema za raspravu. Moje je mišljenje da Messeri nikad nisu dobili službene šahovnice, nego vjerojatno jedino na repu, preko svastike-ima podataka da je bilo u upotrebi Do-17 i MS.406 sa njemačkim oznakama koje su samo djelomično prebojane. Prije bi rekao da je baš ovaj avion dokaz nekakvih prelaznih oznaka. Postoji i slika iz HK na kojoj piloti nešto raspravljaju ispred stražnjeg dijela trupa messera koji ima zvonimirac na mjestu balkenkreuza i malu (standardnu) šahovnicu na repu-usudio bi se reći da je to isti G-14 (ili kasni G-6) koji ti misliš raditi. Obzirom da na slici nije vidljiv četveroznamenkasti evidencijski broj ZNDH koji bi trebao biti iza oznake na trupu, nego samo nešto kao prebojavanje žute taktičke trake, onda je logično zaključiti da je broj u području između kabine i zvonimirca. Broj se ne vidi odmah uz zvonimirac(bar bi malo virio), pa pretpostavljam da je bliže kabini... tu dolazimo do misterioznih tragova prebojavanja iza kokpita na "crnom 4" i crnom "17" koji su možda trag grubog prebojavanja broja. Obzirom da su brojevi ZNDH messera išli od 1 do 24 (ili 26 - neznam točno napamet), a nikad ih nije toliko bilo odjednom u inventaru, logično je zaključiti da su brojevi u stvari zadnje dvije znamenke vojno-evidencijskih, a ne eskadrilski. Zanimljivo je na ovom avionu i izostanak bijele spirale na spinneru-možda nije čak ni crno-zeleni, nego crne boje? Avion se doima dosta svijetao, pa je i kamuflaža možda 74/75/76. osim toga, imao sam priliku vidjeti dio fotografije za koju mi je rečeno da je "crni 1", a rep baš ima malu šahovnicu i vrlo je svijetao, kao i na ovom avionu... Razmislja

Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Sri Sij 13, 2016 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni je ova tamna mrlja na desnom krilu crnog 4 uvjerljiv dokaz da su ipak imali šahovnice na svim pozicijama prije zvonimiraca, barem prva pošiljka.

Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Čet Sij 14, 2016 2:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrlo moguće je da su imali i šahovnice dodane uz njemačke oznake. Ima nekih Do-17 sa takvom kombinacijom.

Natrag na vrh
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 14, 2016 4:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma gdje toga ima?
Miros

PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2016 5:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pošto sam nabavio riveter pa da ga isprobam Cekic u glavu
Obilježio sam linije po kojima trebam udariti zakovice i + toga još po spojevima postojećih linija panela.
A prije zakovica probat ću zaobliti-udubiti područje oko njh da dobijem onaj izgled neravnog lima.

su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2016 5:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo te pratim i guštam......
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma