Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Monitor Bodrog/Sava 1:100
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Stu 24, 2014 4:54 pm    Naslov poruke: Monitor Bodrog/Sava 1:100 Citiraj ovaj komentar

Austrougarski monitor, sagrađen 1904, prvi otvorio vatru na Beograd, pred kraj rata nasukao se i zauzele ga srpske snqage, u kraljevini Jugoslaviji dobio ime Sava, u travanjskom ratu ga potopila vlastita posada, digle ga snage NDH i do 1944 plovi kao topovnjača Sava. Vlastita posada ga potopila 1944 i prebjegla partizanima, poslije rata dignut i plovio do rashodovanja negdje 1959 (nemojte me loviti za riječ) kad je predat civilnim strukturama koje ga koriste za razne namjene. I danas postoji u Beogradu i lome se koplja oko njegove restauracije.
Pošto je imao 4 zastave, npravit ću 4 komada, pomalo prikupljan podatke o razlikama u naoružanju i opremi. zahvaljujem g. Freivogelu koji mi je poslao dosta slika iz perioda NDH i Đorđu Latovljeviću iz Mladenovca koji mi je poslao nacrte za Bodrog.
Materijali klasika, stirodur, forex i ostalo a sad na posel, kak bi rekel Bandić. Very Happy

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
stari

Član od: 12 Lip 2012
Mjesto: Kastav
PorukaUpisano: Pon Stu 24, 2014 6:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo naprijed. jedno pitanjce: s kojim ljepilom ljepiš stirodur?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pon Stu 24, 2014 6:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Najobičnijim drvofixom. Ima i neki slovenski, zove se Neostiik expres, nije onaj stari na neoprenskoj bazi nego isto bijeli kao drvofix samo brže suši. I taj je dobar.
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Stu 25, 2014 3:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo mi je naopak, dno je ravno, a paluba ima dosta jak preluk. Ovo je dno, još bez završnog forexa.
Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Uto Stu 25, 2014 4:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Definitivno pratim , dali je isti nacrt i za " Dravu"? Ukoliko je dali smijem kopirati nacrte ?
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Stu 25, 2014 7:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drava je drukčija, nisam ju puno proučavao, ali imala je jednu kulu na pramcu. što se nacrta tiće, slobodno ih upotrijebi, ionako sam ih skinuo s interneta. Ovi što mi je poslao Đorđe dobro dođu radi detalja, ali nisu skenirani nego fotkani, pa ih nemogu isprintati. Malo prošnjofaj po netu, sigurno ima i nešto za Dravu. Smile
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 2:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad se već zna koji je koji
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 7:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa kaj cetri istovremeno Shocked
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 8:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:

Pa čuj, njega ne muče one dileme kad dobiješ u maketi zrakoplova tri-četiri atraktivne sheme bojanja, pa potrošiš mjesec dana dok se odlučiš koju ćeš.
Ja sam svojevremeno kupio odjednom čak tri iste Italerijeve makete koje sam radio paralelno jer sam htio imat zrakoplov u sve tri sheme koje su se nudile u kutiji. Very Happy Very Happy
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 9:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Slider Napisao/la:

Pa čuj, njega ne muče one dileme kad dobiješ u maketi zrakoplova tri-četiri atraktivne sheme bojanja, pa potrošiš mjesec dana dok se odlučiš koju ćeš.
Ja sam svojevremeno kupio odjednom čak tri iste Italerijeve makete koje sam radio paralelno jer sam htio imat zrakoplov u sve tri sheme koje su se nudile u kutiji. Very Happy Very Happy

koji Shocked koji Shocked koji Shocked
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Boris G.

PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 9:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:

koji Shocked koji Shocked koji Shocked

Ma davno je to bilo, mislim prije nekih 15-ak godina. Tada je Euroshop u Splitu imao dobru ponudu Italerijevih maketa, a ja sam u tada jedno kratko vrijeme bio zaposlen u toj robnoj kući, pa sam imao kao zaposlenik popust od 10% na sve što kupim. U svakom slučaju, radilo se o F-16 1:48 a unutra su bile sheme za Izraelca, Amera i ne sjećam se više koja je bila treća opcija... Nisam se mogao odlučit, pa sam sutradan kupio još i preostala dva primjerka i napravio sva tri. Ni jednu od njih više nemam, brisanje prašine od strane moje drage i stalno premještanje i seljenje su uzele danak.

Uf, oprosti Minolovac, zaspamali smo ti temu... samo naprijed, pratimo ovu tvoju brodogradnju.
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 27, 2014 10:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad mi je krivo kaj nisam počel i petoga. Onak kak sad stoji u Beogradu. Tu bi se moglo napraviti veteringa, hrđavinga, trulinga i svega ostalog. ima puno slika, ali nisam se setil. I čekam neku ideju o bojanju NDH verzije...
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2014 1:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked

Stvarno su narodi iz ovih krajeva posebni... što bogatija povijest, to manja briga za njenu ostavštinu. Rolling Eyes
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2014 5:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čudo da još i postoji. Kod nas su cigići napredniji, već bi našli načina da ga "sekundarišu". Ipak, pokrenulo se i tamo, stavljen je na popis kao zaštićeno tehničko dobro ili tako nekako i postoji određeni krug ljudi koji se zalažu za njegovu rekonstrukciju. Ne toliko iz ljubavi prema Austrougarskoj, nego vide što su mađari napravili od Leithe. A navodno je i Drava još živa. Žilavi su ti starci, a na rijeci ih korozija nije toliko dokosurila kao na moru.
Natrag na vrh
stari

Član od: 12 Lip 2012
Mjesto: Kastav
PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2014 8:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slično prolazi i tegljač na paru "Vojvodina". Uspio sam napraviti maketu, večinom prema fotografijama, dok se potpuno ne raspadne.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma