Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

MiG-31BM 'Foxhound' (AMK, 1:48)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 17, 2016 1:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, predivan. Neki dan sam gledao na Britmodelleru od Zamarbidea istu maketu u radu i to izgleda tragično; kao da je maketa izašla iz stripa ili karikature. Ovaj je za nju vrh vrhova. Mir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Sri Velj 17, 2016 1:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

WOW! Perfektno...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Velj 17, 2016 5:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Timmy Napisao/la:
Bravo, predivan. Neki dan sam gledao na Britmodelleru od Zamarbidea istu maketu u radu i to izgleda tragično; kao da je maketa izašla iz stripa ili karikature. Ovaj je za nju vrh vrhova. Mir

Daniel si ucvijel ostavlja malo poetske slobode sa weatheringom i sa nisjansama boja.

Ova je vrh iako tehnički gledano i na noj je wethering več na maksimumu za ovaj tip (BM).

Tko je htio jaki wethering trebao je čekat verziju B.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Bubi Restaurator

Član od: 09 Sij 2016
Mjesto: Ika - Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 17, 2016 9:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Savršen avion - savršena maketa.
Bravo Wink
Most people were silent."
R. O.

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=25715
Natrag na vrh
Doktor Tomcat

Član od: 05 Stu 2006
Mjesto: Slovenija
PorukaUpisano: Čet Velj 18, 2016 1:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima!

vrsa Napisao/la:
Ova je vrh iako tehnički gledano i na noj je wethering več na maksimumu za ovaj tip (BM).

vrsa, nisu svi BMovi dostavljeni prefarbani - cini se, da su ovi sa crvenimi bortovimi bili samo modernizovani bez repainta, osim oznaka.

Radim po fotkama pravog i mislim, da nisam preterao - dodje sad na red malo toniranje panel linija i uljni tragovi, kako i na fotkama...

VVS Modelling - Plastic Scale Models blog
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Doktor Tomcat

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

weathering vise manje zavrsen

Klik na fotku za galeriju

Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 1:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...jako lijepo Very Happy Very Happy
vrsa

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 2:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doktor Tomcat Napisao/la:
Hvala svima!

vrsa Napisao/la:

vrsa, nisu svi BMovi dostavljeni prefarbani - cini se, da su ovi sa crvenimi bortovimi bili samo modernizovani bez repainta, osim oznaka.

Radim po fotkama pravog i mislim, da nisam preterao - dodje sad na red malo toniranje panel linija i uljni tragovi, kako i na fotkama...

Ma čisto sumlljam da bi netko radio remont na avionu bez bojanja, tj siguran sa da se to ne radi. Ako niste znal na MiG-u 21 ima preko 100 kg boje, pa avion ide na balansiranje nakon bojanja itd. Zamisli kako je na MiG-u 31. Ima bar 300 kg boje. Koliko se sijećam, slika kad su izlazili modernozirani prije par godina, bili su sviježe obojani.
Jedino je problem što se zbog uvjeta boja dosta brzo troši i na ovoj sivoj lako ostaju mrlje.
Sve 5. odličan uradak. Ja sam svoga nabavio isto.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 2:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mi kada reduktore ili ventile remontujemo, pjeskarimo i bojamo svaki puta. to je neki standard: isto tako i pumpe kada rade prvo opjeskare pa u temeljnu boju...

Kod Rusa pravila su da pravila nema.... vjerovatno neke nisu ni bojali jer su imali malo naleta, ili je boja bila kvalitetnija nego nova da bi ju skidali, jer masa tih MiGova nije se naletjela, a prizemljena je zbog nedostatka novaca, a i oni koju su u najboljem stanju bili su i modenrizirani.

Jednom prilikom su U ARZ Puškin krenuli remontovati Su-27 i skužili su da avion, ima 100 sati leta, a dovežen je u ARZ jer je imao problem sa rezervarom goriva i puštanjem goriva, i oni ga prebojali i popravili puštanej i vratili u naoružanje, jedina caka je bila da je stajao 10 godina.
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 3:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hmmmmm..............tko li je u pravu.........

Evo 1 fotka iz 2014. god. sa drugim registracijskom brojem na vertikalcu:

http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/1/3/7/2455731.jpg

A evo 1 fotka iz 2015. god. sa Sebovim registracijskim brojem na vertikalcu:

http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/6/8/2735863.jpg

http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Doktor Tomcat

PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 4:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

to definitvno nije isti avion... a mislim i da dokazuje, da nisu svi BMovi dobili friski sloj farbe... u dvomima sam, da mu izbledi u samo nekoliko godina toliko farba...

Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Velj 23, 2016 6:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Seb zato sam fotke i postavio, jer je pocelo mudrovanje oko toga koliko mora i triba / ili ne triba biti cist=ofucan taj tvoj avion.

I ja mislim da to nisu isti avioni, a koliko brzo ruska boja moze izblijediti i ofucati se mislim da to samo u ruskom VVS tocno znaju, a mi mozemo samo nagadjati........
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
vrsa

PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2016 1:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dakle:

A - mislim da NISI pretjerao u weathering-u. Taman je.

B - Ne mislim da nisi u pravu kad kažeš da se nakon remonta nisu bojali- Boja na avionu se troši brzo pogotovo ako se leti učestalo, i avion drži vani. Imaju masne tragove po panelima kao da je su koristili neki premaz na spojevima. Slično kao US Navy avioni.

Toliko od mene. Over and out.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sri Velj 24, 2016 8:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kada avioni stoje u rusiji oni ne stavljaju onaj sprayalat već aluminijsku traku lijepe i preko toga mi se čini da zamažu mašću. Weathering je taman na Sebovom MiGu Smile
Natrag na vrh
Doktor Tomcat

PorukaUpisano: Sri Ožu 02, 2016 10:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stajni trap i IRST zavrseni

Klik na fotku

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 3/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma