Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F6f-5 Hellcat Eduard 1/48
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sri Kol 05, 2015 9:48 pm    Naslov poruke: F6f-5 Hellcat Eduard 1/48 Citiraj ovaj komentar

Radim ovo polako neko vrijeme,računao sam da ću napraviti malo više do sada ali eto...što je tu je, ali da stavim to što imam. Sada sljedi da to sklepam skupa,slabo ce se vidjeti ali ako veseli budalu...moram još nešto smisliti za pojaseve,ne znam što ću sa njima, tamiya traka vjerojatno.

mozda sam malo pretjerao sa guljenjem

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Čet Kol 06, 2015 9:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

He i ja sam kod mojeg došao do ovoga. Koja je ovo boja unutra? Izgleda na slici ko Olive Drab.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Čet Kol 06, 2015 10:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gunzeov interior green. Nešto je tamnije na slikama koliko vidim

Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Sub Kol 08, 2015 12:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ide se polako dalje sa motorom. Čist je ok ovaj iz kita, ali mu ipak fale žice pa sam se sa njima pozabavio.

Cowling je od 3 dijela-prednji "prsten" i bočne stranice. Da sjedne kako treba mora se prvo jedna strana spojiti sa prednjom a onda druga bočna što rezultira sa malo vecom procijepom tako da sam odlučio staviti stiren prvo pa onda spojiti i pobrusiti. Stavio sam i mrežicu iznutra.

Evo i spojen kokpit

Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Uto Kol 11, 2015 2:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Posložio sam dalje elerone, dodao im aktuatore, kormilo i dodao šarke za pomaknuto kormilo dubine. Auspuhe sam izbušio kao i rupe na stražnjem kotaču. Kako je eduard napravio preklapajuće panele(što je točno) kitanje je zahebano. Odlučio sam žrtvovati donji dio na uštrb gornjeg hrbata trupa da se što manje vidi obrada, što je značilo više rekonstrukcije dolje. Trebalo je malo i po korjenu krila pokitati ali je spoj prilično dobar, i jednostavan za poravnati krila u pravilan položaj. Tank goriva sam malo detaljirao, skinuo držaće koji su bili izliveni i dodao centralni šav od stirena. Namontirao horizontalce i sad vec lici na Hellcata. Velik je...

Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Ned Ruj 20, 2015 8:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nekoliko komplikacija dalje...isprobavat cu neke meni nove tehnike bojanja i multylayer chippinga
Ovo na slikama je posvjetljena boja i razne nijanse koje su naknadno prešpricane sa pravom bojom( naravno,nisam još slikao...)

U međuvremenu sam zavrsio podlogu, ali kako nisam dobio informacije o rasporedu tiedowno-ova na liftovima, ostavio sam bez

Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Ruj 20, 2015 8:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam videl da si pital..inace na liftovima su isti ko na palubi - tie down trake na razmaku 7 fita
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Ruj 20, 2015 11:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1. Daske na podlozi mi djeluju preširoke. Koliko su ti široke?
2. Što pokušavaš dobiti s multilayer chipingom? Kao plava boja se ogulila ali negdje do žutog primera, a negdje do metala? Vidim da dosta ljudi to rade. Izgleda vrlo atraktivno ta kombinacija žute i plave. Valjda jer su komplementarne boje.
No, to tako nije izgledalo u stvarnosti. Baš sam nedavno to proučavao ali za Corsaira. Nije Hellcat ali iste boje su u pitanju. Znas kako je na Corsairima uvijek korijen krila gadno sčipan? Ali sve fotke u boji pokazuju da je guljenje do metala. Nigdje se ne vidi žuti primer iako znamo da je bio. Dakle boja se guli do kraja skupa s primjerom ili se ne guli uopće.
Drugo, ova žuta koja ti probija ispod plave...Što bi to bilo. Kao plava je toliko izbljedila da se vidi žuta od ispod?
Natrag na vrh

Član od: 15 Lip 2015
PorukaUpisano: Ned Ruj 20, 2015 11:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nekad davno sam čuo, da su US mornarički avioni bili zaštičeni sivim prajmerom, pa tek onda bojani u kamuflažu.
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 12:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec brate... ja se nadam da je ovo neka rana WIP fotka jer trenutno izgleda gadno... Vidjet ćemo kuda će te to odvesti...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Slider

PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 9:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:
1. Daske na podlozi mi djeluju preširoke. Koliko su ti široke?

daske su siroke 10 - 12 '' ...polagano okomito na kobilicu, za razliku od japanaca koji su polagali paralelno s kobilicom

Član od: 15 Lip 2015
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 9:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Artistic freedom je jedna stvar, realizam druga, a izbor je slobod autora. Hellcati su živjeli jako kratko i jedini koji su pokazivali neke gadne razine trošenja vanjštine su bili trenažni avioni.

Josip
0viking0
Moderator
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 9:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:

2. Što pokušavaš dobiti s multilayer chipingom? Kao plava boja se ogulila ali negdje do žutog primera, a negdje do metala? Vidim da dosta ljudi to rade. Izgleda vrlo atraktivno ta kombinacija žute i plave. Valjda jer su komplementarne boje.
No, to tako nije izgledalo u stvarnosti. Baš sam nedavno to proučavao ali za Corsaira. Nije Hellcat ali iste boje su u pitanju. Znas kako je na Corsairima uvijek korijen krila gadno sčipan? Ali sve fotke u boji pokazuju da je guljenje do metala. Nigdje se ne vidi žuti primer iako znamo da je bio. Dakle boja se guli do kraja skupa s primjerom ili se ne guli uopće.
Drugo, ova žuta koja ti probija ispod plave...Što bi to bilo. Kao plava je toliko izbljedila da se vidi žuta od ispod?

Nije ista boja, niti avion ali evo primjera gdje se ta "žuta" dobro vidi?

Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

JŽ Napisao/la:
Artistic freedom je jedna stvar, realizam druga, a izbor je slobod autora. Hellcati su živjeli jako kratko i jedini koji su pokazivali neke gadne razine trošenja vanjštine su bili trenažni avioni.

Josip

ne vrijedi to objasnjavat Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy vazna je umjetnost :-)ja se odavno umorio pa prestao ( a pravi razlog za kojeg nitko ne zna - psssst - je kaj ne znam radit te kerefeke, pa zagovaram ciste makete hehehehehe)
0viking0
Moderator
PorukaUpisano: Pon Ruj 21, 2015 10:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja vas zagovornike maketa bez weatheringa neću nikada razumjeti. I ja ne znam koje vi fotke gledate.

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma