Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

MiG-3 rana verzija Trumpeter 1:48

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka

Član od: 15 Lip 2015
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2015 11:05 am    Naslov poruke: MiG-3 rana verzija Trumpeter 1:48 Citiraj ovaj komentar

Ovo se odnosi na več objavljenu maketu u galeriji. Pronašao sam još 3 slike "in progress", pa sam ih odlučio podjeliti sa vama. Možda neko dobije kakvu inspiraciju za svog MiGa. Malko mi je žao, da ga nisam ostavio jednobojnog jer se subtilno uočava razlika između "metala" i "drva" pod slojem iste boje.

Josip
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 21, 2015 2:01 am    Naslov poruke: MiG-3 u maketi i oblik hladnjaka. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Sve je lijepo na maketi izrađeno i sklopljeno. Maketa je vrlo lijepa i ako se ne odlući maketar na superdetaljiranje unutrašnjosti prostora za uvlačenje kotaća. Tu ima puno posla, ako želi vjernu interpetaciju stvarnosti . U većini polistirenskih maketa u raznim mjerilima, je jako ili manje zakrivljen oblik arerodinamičkih stranica što nije točan oblik. Stranice su posve jednostavne ravne na zrakoplovu, kako ste napravili. Pogledajte literaturu, pa provjerite da li je sve u izlaznom dijelu oblika kod izlazne ivice krila u redu. Na tržištu postoji, ili je postojao zamjenski dio:

http://dmold-modelworks.com/contents/media/MiG-3Trump_page.JPG
http://modelingmadness.com/others/detailsets/tmcdmolddtrump.jpg

Lijep pozdrav, Dragiša - Homo ludens.

Član od: 15 Lip 2015
PorukaUpisano: Sri Lis 21, 2015 8:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dragiša, maketa je več dorađena i sklopljene te u galeriji. Potražite je, pa napišite kritiku, jer me zanima vaše mišljenje.

Josip
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma