Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

WW Roland D.VIb 1/32
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Uto Ruj 22, 2015 11:59 am    Naslov poruke: WW Roland D.VIb 1/32 Citiraj ovaj komentar

Pozz drustvo. Zapoceo sam novu maketu. Cekam boje da dodu koje mi nedostaju, a u meduvremenu sam nesto radio. Nadam se da je ok.

LP Smile

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 22, 2015 1:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sretno. Very Happy Ova maketa je velik "zalogaj". Nadam se da si nabavio Master model mitraljeze i EZ line za rigging. Imam tu maketu započetu, ali trenutno radim drugi Wingnut-Sopwith Pup, pa Roland stoji na čekanju. Da li si nabavio ( ili "skinuo") Windsock datafile knjigu? Mogu ti preporučiti zatezače od Gspatch-a ili ih možeš sam raditi, ali ti iz osobnog iskustva sa rada na WNW Albatrosu D.V mogu reći da to nije jednostavno. Roland ima složeni rigging sa puno zatezača, vrlo obiman posao na efektima drva na trupu, kao i posao na lozengama... Ako zatrebaš pomoć ili kakav savjet, samo me slobodno kontaktiraj. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Uto Ruj 22, 2015 1:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala. Poslao sam ti poruku! Hvala lijepa na savjetima!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lis 01, 2015 12:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo! Divna maketa. Baci oko na mojega Rolanda D.VIa :

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=26341

Koju si varijantu bojanja odabrao za raditi? Uz mojega D.VIa kojega sam napravio prošle godine, imam i D.VIb kojega upravo počinjem raditi, pa da ne radimo baš istoga... Smile
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Čet Lis 01, 2015 4:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Danijele. Vidio sam vasu maketu i nemam puno rijeci osim prelijepa je. Nadam se da ce moja upola dobra biti kao vasa. Posebno mi je lijep drveni trup.

Ja cu raditi Jasta 59 sa crvenim repom, on mi se nekako najvise svidio.

Nastavak. Sto se tice ovog unutrasnjeg dijela jos pojasevi kad stignu od hgw i trebam pokusati uraditi rigging kokpita. Rupice sam izbusio ranije sad jos sajlice provuc Smile

Sljedeci je motor Smile

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lis 01, 2015 4:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro izgleda. Posebno dijelovi u boji prirodnog drveta i jastuk u sjedalici Smile
Natrag na vrh
2851cz

Član od: 11 Lip 2012
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Lis 01, 2015 7:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo definitivno pratim...
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala lijepa na komentarima. Nastavak. Efekti su jos friski pa mozda ce izgledat malo previse al drugacije izgleda u stvarnosti plus dok se sve malo osusi. Neke stvari bi mogle biti i malo bolje izvedene al u sustini sam zadovoljan.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 3:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda!

Ove žute cijevi na lijevoj strani motora (pretpostavljam da su usisne) si sam radio ili su iz kita?
Kako si radio mrlje od benzina?
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 4:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Jura.

Mrlje su Ak engine oil wash i fuel stains wash.

A zute cijevi - to sam ja sa tamiya masking trakom kao fol napravio. Moglo je biti malo i ljepse i bolje zategnuto al et. Kao neka improvizacija izolacije na cijevima. Traka je ja mislim 1mm sirina.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 9:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro izgleda. Very Happy Možda bi mogao još malo izguliti rezervar koji je od bakrenog ili mesinganog lima. U zadnje vrijeme koristim Brass i Copper metalnu boju od Gunzea i jako sam s njom zadovoljan, pa ti je mogu preporučiti za taj efekt. Izolacijske trake na auspusima su možda malo slabije zategnute, ali ne izgledaju tako loše. Vidim da još nisi postavio pojaseve?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve je prva liga, ali jastučić na sicu izgleda nevjerojatno realno, može ukratko kako si radio?

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 10:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam na komentarima Very Happy

Rezervoar i jesam obojio u bakar prvo pa onda u zelenu pa sam malo ogulio. Ne vidi se puno na slikama, u stvarnosti je ljepse. To mi je bila zamisao upravo da bude oguljeno i da se vidi bakar ispod. Mozda sam trebao jos izgulit al et ...

Pojaseve nisam stavio jer nisu jos dosli Very Happy Cekam ih u ovo par dana. Svakako sad cu imat posla oko simulacije drveta na unutrasnjem oklopu. Grunfe pitanje - da li je i oklop unutra bio bojen kao ovaj kostur - to jest pola drvo i pola zelena boja na dijelu gdje je bila masina?

Tole - jastucic sam obojio nekom leather bojom od ak. Mislim da je bila svjetlo smeda. I onda sam malo naglasio ivice dobro razrjedenom crnom. I na to sam stavio uschijev dekal za kozu. Isto vazi i za naslonjac stolice. Samo je dekal za drvo. To jest dekal teksture drveta i koze.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 10:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fantastično.
Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Lis 06, 2015 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znači dekal. me bi mi nikad palo na pamet. Vrhunski!

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma