Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

f-16cj Tamiya 1/32

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Jul 12, 2015 4:14 pm    Naslov poruke: f-16cj Tamiya 1/32 Citiraj ovaj komentar

Ovo mi je druga maketa ovog aviona. Prvi put sam ga radio odmah čim su ga izbacili na tržište 2004. god. Nisam ga uradio najbolje i tri puta sam ga farbao.
Tada nisam koristio ništa od dodataka, u principu nije ni potrebno osim, kućišta točkova gdje fali ožičenje.
Ovaj puta sam uzeo airesovo kućište točkova koje je fenomenalno ( ima malo više brušenja za prednji točak) i CMK cockpit koji je jednostavniji od airesovog (i iz kutije je odličan).

Uvodnik zraka mi je zadavao problema jer sam prvo pokušao da ga uradim punjenjem boje, ali nisam bio zadovoljan i na kraju sam ga ofarbao airbrushom.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
viper

PorukaUpisano: Uto Kol 04, 2015 5:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovih dana sam malo radio cockpit. Uzeo sam CMK, koji mi izgleda jednostavniji za postaviti no airesov. Međutim kada sam ga ofarbao nisam bio zadovoljan, pa sam riješio da kombinujem.
Kada cocpita će biti tamiyna, jer lakše je nju uklopiti od CMK-ove , bočni zidoovi , sjedište i instrumenti CMK.

Dosta sam se napatio dok sam uklopio airesova kućišta točkova, ali vrijede truda jer su zaista odlična, još će biti nezgodno farbati ove sitne žice, ali i to će doći nared uskoro.

Natrag na vrh
mmarack

Član od: 11 Sij 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Kol 04, 2015 5:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan kokpit.
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sri Kol 05, 2015 8:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda!

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Sri Kol 05, 2015 11:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...prelakiraj sa gloss lakom cocpit...napravi sivi voš i pusti ga između panela sa prekidačima u cockpitu...
viper

PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ofarbao sam maketu , fale još neki detalji. Tamnija boja je bila 305 Gunze Mr hobby , ali ona je svjetla pa sam preko nje stavio 305 ali mr color koja je taman kako treba. . Koristiću HGW wet transfer decale, ali kao što se vidi na vertikalnom stabilizatoru gdje sam mješao HGW i Tamiya decale, HGW decali su tamniji.

Wheel bay sam bio ofarbao, morao sam dodavati točkove i ožičenje točkova pa sam prvo ofarbao ponovo maketu pa naknadno sve maskirao i onda ponovo farbao kućište točkova.

Slike su loše jer u Sarajevu već par dana je gusta magla pa nemogu slikati na dnevnom svjetlu..

Tu je još jedan stari f-16 takođe tamiyn kojeg sam radio 2004.godine a 2008. ga po drugi put farbao.

Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 10:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...izgleda mi da na wheel bayu nisi dovoljno razredio boju pa i je previše zrnasta....žice ti je najlakše i najpreciznije obojati akrilnim flomasterima... Very Happy
viper

PorukaUpisano: Pet Pro 04, 2015 11:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da boja je malo guscsa ali misllim poslije 2-3 sloja pronts da se nece primjetiti.Akrilne flomastere nemam. Kako izgledaju i gdje se mogu nabaviti?
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Uto Sij 19, 2016 9:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Makete u završnoj fazi. Slikano mobitelom Sad

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma