Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F4U-1A Corsair Tamiya 1/32
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Jul 12, 2015 6:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tu mora biti ostar prelaz jer je to dio krila koji se dize kada je avion parkiran na nosacu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Ned Jul 12, 2015 11:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

viper Napisao/la:
Tu mora biti ostar prelaz jer je to dio krila koji se dize kada je avion parkiran na nosacu.

http://ww2db.com/image.php?image_id=17233
http://www.kiwimodeller.com/~kmodel/media/kunena/attachments/356/Corsair-1_0002Large.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/2e/78/48/2e7848c1ce1d9f1ed758df80e2ec7499.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e242/hkins/Alans%20Planes/CorsairwreckRNZAFcopy_zps9d30aec2.jpg

evo na brzinu par slika di se vidi rub.vi procjenite jel ostar ili ne.meni izgleda blag Confused Nemam pojma
viper

PorukaUpisano: Sri Jul 22, 2015 12:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lakiran prontom i stavljeni decali, slijedi još stavljanje stensila i wash.
Maketu nisam očistio jer sam decale tek stavio , pa se vidi sitna prljavšitina od papirnih maramica.

Natrag na vrh
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
PorukaUpisano: Sri Jul 22, 2015 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Baš su dobro legli dekali Cool Very Happy
dosadan

Član od: 25 Sij 2007
PorukaUpisano: Ned Jul 26, 2015 9:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, još malo do kraja...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
viper

PorukaUpisano: Ned Jul 26, 2015 11:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imam jedno pitanje naime radi se o washu.
Koju boju washa predlažete?
Uvijek isključivo radim crnu ili tamno sivu jer volim kada su paneli i riverti dobro istaknuti i nekako mi najrelnije izledaju crna i tamno siva.
Crna se na ovoj gornjoj tamno plavoj neće dobro vidjeti, a šteta jer su na ovoj tamiynoj maketi dosada najbolje uradili riverte i panele od svih tamiynih maketa.

Ranije sam na trumpterovom cosairu, koji je bio obojen gloss sea blue, radio bijelom, ali mi se nije previše svidjelo kako je ispalo. Mislim da je bijeli wash nerealan......
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Ned Jul 26, 2015 11:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja bih stavio tamnije smedji wash. ako imas tamiya crni wash i smedji wash pomijesaj ih u omjeru 1:1 (za tamnije povrsine vise smedje). postoji i tamiya dark brown wash ali ga nemam pa ne znam za nijansu

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 2:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Marko. Tvoj prijedlog mi izgleda dobar na kojoj su bazi ti tamiyni washovi, akrilnoj ili uljnoj?

U međuvremenu sam djelimično uradio elisu, fali još lakiranje i naljepnice, popravio bijelu između točkova , jer sam ranije bio nanio deblji sloj i malo obradio točkove.

Onu ružnu liniju kalupa sa ovih gumenih točkova sam skinuo tako što sam gume stavio na brusilicu i uključio , a onda sa strane brusnim papirom skinuo spoj. Djelimično se još vidi na jednoj.
Na drugoj gumi sam malo pretjerao sa brušenjem , pa guma izgleda kao da je previše istrošena. Možda i nije loše što je tako ispalo, mada je nerealno da se mogla toliko potrošiti za godinu dana na aredromu na otocima.

Rezervoar za gorivo je sam formalno zakačen jer nije ni ofarban. Umjesto njega ići će bomba.
Na gume ide još wash i možda još malo prljanja.

Natrag na vrh
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 2:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Phiuuuuuuuuu Very Happy Fenomenalno! Pozdravi Wink
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 9:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlicno ti je ovo za sada! smedjkasti wash bi ti na ovo dao jednu finu patinu Smile tamiya washevi su na bazi ulja.

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 9:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala.. nadam se da neću zaribati pred sami kraj. ima još par dana posla oko makete
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 10:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...slažem se sa Markom da ti je ovo dobar posao....imam malu zamjerku na čiping po krilima ali to se da ubiti sa pigmentima i vošem...
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 10:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Momak ovo je odlično Very Happy
viper

PorukaUpisano: Pon Jul 27, 2015 11:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Davor Napisao/la:
...slažem se sa Markom da ti je ovo dobar posao....imam malu zamjerku na čiping po krilima ali to se da ubiti sa pigmentima i vošem...

Misliš Davore previše čipinga ili?
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Jul 28, 2015 5:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...ne, nije previše čipinga nego je raspoređen malo šaroliko....obično je grupiran a ne raštrkan kao tvoj....malo mi izgleda kao nabacan, bez nekog pravila....obično je na gaznom dijelu kod korijena krila...na panel linijama poklopaca koji se otvaraju itd...dobro ti je čiping uspio samo da si ga malo logičnije postavio...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma