Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Razarači klase Beograd 1:100
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Ned Svi 31, 2015 1:56 pm    Naslov poruke: Razarači klase Beograd 1:100 Citiraj ovaj komentar

Predratni razarači Kraljevine Jugoslavije. Ljubljana se nasukala 1940 i zarobili su ju talijani dok je bila u remontu, popravili i potopljena je u Africi. Beograd je preimenovan u Sebenico, poslije kapitulacije Italije preuzeli su ga nijemci i preimenovali u TA43, potopljen u tršćanskoj luci 1945. od vlastite posade. Najslavniji, Zagreb su digli u zrak časnici Mašera i Spasić da ne bi pao u neprijateljske ruke i poginuli s njim.
Modeli će biti od forexa, stirodura i al. lima. Nacrte imam brodske, treba dosta istraživanja, ali poslikao sam ga jučer u Tehničkom muzeju, pa mislim da neće biti problema.
Za početak kobilice od forexa, ne trebaju imati posebnu čvrstoću jer je stirodur krut.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Svi 31, 2015 9:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za danas dosta, još sam se uspel porezati na cirkular dok sam rezal stirodur Zla pusa
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Svi 31, 2015 10:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

i ti si dajes posla, pa imas ga za kupit tu na forumu... Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Svi 31, 2015 10:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa znaš da mi to mjerilo ne paše. A nisim čul jučer da te je Seawolf zval? Trebal nam je treći za pivu. Pivo Pivo Pivo
Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Ned Svi 31, 2015 10:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac 161 Napisao/la:
Pa znaš da mi to mjerilo ne paše. A nisim čul jučer da te je Seawolf zval? Trebal nam je treći za pivu. Pivo Pivo Pivo
niko mene nije jucel zval...morti na kucni, ali dosel sam vjutro u sest i spal do 4 popodne...pa nisam cul
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Pon Lip 01, 2015 3:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
niko mene nije jucel zval...morti na kucni, ali dosel sam vjutro u sest i spal do 4 popodne...pa nisam cul

He, He kako se opravdava , da je znao da ću mu donjeti Zubatca ili Brancina a i koje kilo škampi znaš kako bi se javio a možda bi čak i došo u našu kompaniju. Very Happy Very Happy Pivo
Slider

PorukaUpisano: Pon Lip 01, 2015 3:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sea wolf Napisao/la:
Slider Napisao/la:

He, He kako se opravdava , da je znao da ću mu donjeti Zubatca ili Brancina a i koje kilo škampi znaš kako bi se javio a možda bi čak i došo u našu kompaniju. Very Happy Very Happy Pivo
aaaaa, gust je kad ja ulovim zubaca, pa na gradele, ovi tovljeni su nista prema divljaku Very Happy Very Happy
sad necemo dalje OT, nego kokice i gledamo kako minolovac radi Jedri
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Lip 07, 2015 10:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iz tehničkih razloga, nastavljam samo s jednim, poliester je na trupu, dok se stvrdnjava, pomalo nadgrađe...

Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Ned Lip 07, 2015 10:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tri pitanja:
koju marku stirodura koristis
koji poliester
di nabavljas forex tanji od 2 mm?
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Lip 07, 2015 11:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stirodur razlikujem samo po boji. Ovo je neki žućkastobijeli, 8 cm debljine koji sam raspilil na potrebnu debljinu. Poliester je pakiranje oko kile, kupujem ga u boje i lakovi. Nema neko pakiranje, limenka je samo metal.Forex od 1 mm sam kupil u Neonu, a koristim i stiren od podloga za tortu. Suseda mi dela u slastičarni, pa sam se prišmajhlal da me snabdije...

Proizvođać epoksija je kemosan, a na stiroduru ne piše niš, skroz svjetlo sivi, skoro bijeli.
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pon Lip 08, 2015 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na kraju radnog dana...

Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pon Lip 08, 2015 11:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Može jedno pitanje. Koji je redoslijed rada.

Da li nakon što oblikuješ sirodur ugrubo ide epoksi, pa na njega poliester kit?
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Lip 09, 2015 5:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Epoksi i poliester kit nagrizaju stirodur. Zato prvo idem s akrilnim kitom i pobrusim. Normalno kod brušenja negdje je kit pretanak pa smola dođe do stirodura, pa "uđe" skupa sa staklom. Zato sam na dijelu na kojem dolaze prozori postavio aluminijske trake. Na donjem dijelu neravnine ispunjavam akrilnim kitom i kad bude sve ravno i glatko ide poliester kit. Na večem brodu obučem cijeli trup u forex pa plastificiram, ali ovdje mi se nije dalo.
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Lip 11, 2015 7:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Počel sam se igrati s farbicama, trup sad na završno kitanje poliesterskim kitom, privjesci, pa farbanje

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pet Lip 12, 2015 6:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas uglavnom farbanje, (malo postolje, propeleri etc.) Ovo je Zagreb.

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma