Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

RF-84F Thunderflash 1/72
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Tra 09, 2015 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja se ne kužim u to oblaganje i kako to u nekoj fazi mora izgledati, pa ću svoj sud dati na kraju.

Međutim, mene zanima ključ po kojem biraš mjerilo/subjekte Smile

To me kod tebe Antune najviše fascinira. Nikad ne znaš što će Antun slijedeće i u kojem mjerilu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Čet Tra 09, 2015 12:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antune vjerovatno znaš kako možeš dobiti tu foliju da izgleda kao da je izložena velikim temperaturama . Npr to je karakteristično za f-100 onaj zadnji dio do ispuha.
Ja sam negdje pročitao da treba tu foliju staviti u vrelu vodu ili prokuhati sa ljuskom jaja i dobije se ta plavo,ljubičasta nijansa.
To nisam probao ali ako ti bude trebalo možeš probati.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 09, 2015 7:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pratim i ućim. Znam da ći se osramotiti ,ali nisam uopće u metallima pa da pitam:
Kakva je to Purol pasta i ima li je kod nas za kupiti?
Ako kasnije u poliranju koristiš pamučnu krpicu ,ćime poliraš/utrljkavaš Purol pastu?
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Čet Tra 09, 2015 8:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Redom:
Što se tiĆe izbora subjekata u potpunosti se povodim za dobom ciklusa Laughing
za kuhanjemetala u luku i sl. znam ali ja ću pokušati proces oksidacije u kiselini pa ću vidjeti...
Purol pasta je pasta za poliranjei imaš je u svakom željezaru.
Hvala na javljanju!
Antun Janković

PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 8:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nastavak.
Sva mjesta koja nisu presvučena folijom obojana su MM crom silver. Pored toga obojan je u šemi iz pedeset šeste. Problem je što sam skužio da folija baš ne prima boju. Treba bojati obavezno ab-om i to uljanim bojama. Akrilke ne idu. I uljane boje se lako skidaju pa treba vrlo pažljivo manipulirati sa maketom poslije bojanja, no i to daje neke zanimljive mogučnosti weatheringa:

Lijepljenje dekala nije problem. Lijepe se sasvim normalno. Kada sam završio, prešpricao sam sve Glancerom:

Eto, to bi bilo to ukratko. Preostaje još srediti stajni trap i rezervoare, pa se vidimo u završenim maketama.
Ako ima pitanja, rado ću odgovoriti, a primjedbe otrpiti Laughing
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Čet Tra 16, 2015 11:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iskreno,najiskrenije...? Meni to nije to. Mislim da bi bilo bolje sa bojom to odraditi

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Pet Tra 17, 2015 9:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni izgleda dobro,Al bolji mi je bija onaj šta ste ga prvog radili. Kao da je folija bolje legla na proslome Confused
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Tra 17, 2015 9:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I meni po ovim fotkama izgleda kao da to nije to i da je bolje folija legla na prošlome........
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Antun Janković

PorukaUpisano: Pet Tra 17, 2015 1:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dakle, slikano je pod lošim svjetlom (isto kao i prošli donekle), a to je jako bitno. Inače je foliju jako teško slikati jer metal ima neko svoje "unutrašnje svjetlo". U stvarnosti izgleda puno bolje, no još ne savršeno...
No, ja se još učim. Napravio sam puno grešaka. Slijedeći će biti bolji. Htjeli ste da učimo zajedno, pa eto.....
Stvar je u tome što je to rijetka i kod nas nekorištena tehnika pa će se nekome svidjeti a nekome ne.
Moje je mišljenje da ima velike mogučnosti jer doprinosi realističnosti makete (premda se mnogi neće složiti), no ja ću je nastaviti usavršavati, pa ćemo vidjeti.....
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pet Tra 17, 2015 7:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Antun Janković Napisao/la:
Dakle, slikano je pod lošim svjetlom (isto kao i prošli donekle), a to je jako bitno. Inače je foliju jako teško slikati jer metal ima neko svoje "unutrašnje svjetlo". U stvarnosti izgleda puno bolje, no još ne savršeno...
No, ja se još učim. Napravio sam puno grešaka. Slijedeći će biti bolji. Htjeli ste da učimo zajedno, pa eto.....
Stvar je u tome što je to rijetka i kod nas nekorištena tehnika pa će se nekome svidjeti a nekome ne.
Moje je mišljenje da ima velike mogučnosti jer doprinosi realističnosti makete (premda se mnogi neće složiti), no ja ću je nastaviti usavršavati, pa ćemo vidjeti.....

Slažem se, vjerujem da je puno drugačije gledati ga uživo nego na ekranu, drago mi je da smo učili zajedno i da ćeš i dalje ovu tehniku koristiti.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Tra 17, 2015 10:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Neću suditi ovako preko ekrana ,radobih ga vidio uživo ,ćini mi se kao obečavajuča medoda ,možda ne za cijele avione ,ali za neke panele i djelove kao dobrodošla.
fire _fox_44

Član od: 05 Sij 2015
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Tra 18, 2015 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mogu reći da ovakav rad vidim prvi put. Svaka čast!!!! Avionko
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Tra 18, 2015 11:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma najvjerovatnije te zeza svjetlost pri fotkanju pa zato tako izgleda.
Meni tvoj Sukhoi na fotkama nije bio nešto ali mi je u živo wow Very Happy

Btw, da li si prajmao foliju kada si je farbao ?
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Detaljno sam pregledao maketu u zivo i na umjetnom i na prirodnom svjetlu. Na pojedinim se panelima jasno vidi da Antun uci i isprobava. Na svako "zasto" je imao odgovor. E sad...u zivo, većina panela izgleda kao na pravom avionu. Druga je stvar to sto oni koji nisu u zivo vidjeli dovoljno aviona misle da su oni savrseno glatki i uglancani kao na slikama. Pa...nisu. Wink
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 1:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne razumijem se previše u avione ali moram priznati da mi nakon obrada fotke daju dojam limova na pravim avionima..
Barem dio panela djeluje kao kod pravih aviona barem onih "preživjelih" valjda zbog tankoće lima javlja se ona lagana deformacija lima i nepravilnosti koje mi izgleda da je dobro simulirao folijom

evo, uz isprike Antunu na "uzurpaciji" fotografija, pokušao sam malo obradid fotke jer je slikanje sjajnih zakrivljenih površina već zeznuta stvar, ali nadam se da je daje bolji dojam

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma