Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hurricane Mk.IIC 1/48 Hasegawa
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 9:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, super s obzirom na nezgodu, ali meni još uvijek nije jasno zašto je općeprihvaćeno mišljenje da traka neće dignuti decal ako je lak preko njega?

Puni su forumi upravo takvih nezgoda. Decal će se u većini slučajeva za podlogu ipak držati slabije nego što ga drži lak i na laku traka.

Osim toga, bilo je i slučajeva gdje ljudi premažu decal prontom(!) i onda na njega lijepe traku jer kao Pronto drži...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 10:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super Hurry Very Happy
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 10:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

0viking0 Napisao/la:
Da, super s obzirom na nezgodu, ali meni još uvijek nije jasno zašto je općeprihvaćeno mišljenje da traka neće dignuti decal ako je lak preko njega?

Puni su forumi upravo takvih nezgoda. Decal će se u većini slučajeva za podlogu ipak držati slabije nego što ga drži lak i na laku traka.

Osim toga, bilo je i slučajeva gdje ljudi premažu decal prontom(!) i onda na njega lijepe traku jer kao Pronto drži...

Ne znam tko to tvrdi!
Meni je ovo drugi takav slučaj, tako da znam da je moguće da traka povuče dekal, samo što sam prošli put uspio dekal skinuti s trake i lakom ga zalijepiti natrag na mjesto. Dekale lakiram zato što mislim da su ipak malo sigurniji pod tim lakom, a s trakom treba biti jako oprezan i to je to!
Wink
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 10:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast na svemu, a posebno na "popravci" dekala Salutiranje
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 15, 2015 1:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično izgleda, a i odlično si sanirao nezgodu. Postit uredski papirići za poruke pouzdano ne dižu dekale i koristio sam ih za maskiranje preko dekala, ali malo slabije drže, pa treba paziti. Može se, naravno, koristiti i samo njihov ljepljivi dio...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Tra 16, 2015 11:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Danas sam obavio zadnje radove...
Zalijepio sam canopy, topove, antene, pitot cijev, detalje na vertikalcu, signalna svjetla i nataknuo propeler!

Ostatak slika možete vidjeti u rubrici dovršene makete!

Poz Cool
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma