Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-16C block 42 ˝Aggressor˝ Tamiya 1/48

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Velj 15, 2015 8:04 pm    Naslov poruke: F-16C block 42 ˝Aggressor˝ Tamiya 1/48 Citiraj ovaj komentar

Kao prvo da zahvalim Tomi sa OMF-a i Dejanu sa MK bez čije pomoći u decalima ova maketa nebi još bila završena.
Još mi je ostalo da zamijenim kod WA na desnoj strani vertikalca i neki sitni detalji.
Pored odlične tamiyne makete koristio sam cockpit, izduv i Kućišta točkova od Airesa. Najviše sam se namučio sa farbanjem mlaznice, odnosno onih tamnih proreza, Pokušao sam 3 puta i nisam bio zadovoljan , pa sam ih nakraju prefarbao.
Za HUD sam koristi mali trik od kolege sa MK (naljepnica sa šampona). puno je bolji efekat je uživo no ovako što se vidi na slikama. hvala kolegi i ubuduće ću koristiti ovaj trik za sve HUD.
Tok izrade makete nalazi se na ovom linku
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=27049

viper: poruka promijenjena dana: Pon Velj 16, 2015 8:01 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Ned Velj 15, 2015 8:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jako lipo. Jeli wheel bay oob ili detaljiran?
usto, prvi put vidim ovu shemu.

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Ned Velj 15, 2015 8:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Aires je , trebao sam još obojiti pojedine kabliće unutar ,a li nisam , već sam samo uradio wash wheel bay i zadovoljan sam kako je ispalo. još nisamuradio wash poklopca glavnih točkova..
Natrag na vrh
Kurfurst

PorukaUpisano: Ned Velj 15, 2015 10:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ah, da, ja zaboravio da neki koriste aftermarkete Embarassed . Kokpit je isto jako lijep. Prvi put čujem za trik za HUD. Kako to napravite?

Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Ned Velj 15, 2015 10:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo radio sam po ovom linku

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,18860.msg163176.html#msg163176

Hvala kolegi..
Natrag na vrh
Maki

Član od: 08 Tra 2006
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 16, 2015 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako ljepa maketa
Kako je Airesov wheel bay pasao u maketu, odnosno je li bilo potrebno puno mesarenja da se uklopi?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Kurfurst

PorukaUpisano: Pon Velj 16, 2015 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

viper Napisao/la:
Evo radio sam po ovom linku

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,18860.msg163176.html#msg163176

Hvala kolegi..

Oprosti, ali ne da mi forum da otvorim. Bi li bilo teško ovdje napisati?

Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Velj 16, 2015 7:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@ Kurfurst
Kolega sa MK je zaista dobro objasnio , ali izgleda da se taj dio nevidi ako niste registrovani korisnik, pa ću pojasniti šta sam koristio.

Na Nivea diamond volume šamponu naime nalazi se naljepnica koja se presijava u svim bojama kao i HUD.
Skinuo sam dio te naljepnice i nalijepiuo na vanjsku stranu prozirne plastike (HUD) odrezao višak naljepnice i to je to.
Uživo zaista dijeluje veoma efektno, na slikama se i nevidi najbolje.

@ Maki

Što se tiče prednjeg Airesovog wheel baya mora se istanjiti gotovo do providnosti i koliko se sjećam kraći je možda 1 mm.kada se lijepi treba samo poravnati da se poklopac može lijepo uklopiti..
Glavni wheel bay se lakše upaše, za razliku od onog namijennjenog kineticovoj maketi.

Zapravo najteže je cockpit upasati, jer je činimi se namjenjen hasegavinoj maketi..
Inače čudo bi bilo da nešto airesovo lako paše, uvijek ima brušenja...

Meni je i glavni wheel bay se dobro uklopio sa usisom.
Činimi se da se i malo treba brusiti unutrašnji dio plastike i da se skinu ona ojačanja što dođu na wheel bayu .

Inače ovdje na forumu ima Davorova i od Malog pileta makete f-16. Oni su stavljali ove airesove dodatke i zaista su to vrhunski odradili.. dobro poslikali sve situacije oko uklapanja..
Natrag na vrh
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Velj 16, 2015 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasan!
Moky

Član od: 15 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pon Velj 16, 2015 9:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Obožavam ove agresor šeme.Predobro!
martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Sri Velj 18, 2015 9:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast , daj opali još par slika da su skroz čiste ako uspiješ mislim da ovaj aggressor to zaslužuje!!!Odličan rad, kao što je kolega gore rekao , moja omiljena shema, sad napravi još crno bijelog ! Very Happy Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma