Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Upomoć!

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Duci123

Član od: 29 Sij 2015
Mjesto: Zadar/Zagreb/World Wide
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 9:00 pm    Naslov poruke: Upomoć! Citiraj ovaj komentar

Pozdrav!

Evo uhvatio sam se rada na Friul gusjenicama. Cjelih 109 članaka sam satavio (prva gusjenica) i zaljepio kako piše u upustvima. Tada sam skuzio da sam gadno zeznuo jer ih nisam pravilno sastavio.
Zanima me dali postoji neki način kako izvući žicu iz gusjenica van bez da ih oštetim (svaka žica je osigurana sa malo ljepila da nebi ispala)?
Ili mogu gusjenice baciti...

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Debonder ili aceton ti rastvara cijanofix.
Da li aceton djeluje agresivno na metal
to ti nemam pojma.
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 10:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vjerujem da nema neke kemijske reakcije između metala i cijanofixa, više čvrsta mehanička. Nađi dovoljno čvrst komad žice iste debljine (čvrst materijal) ili čelični čavao i izbijaj vani ko na pravom tenku. Dok to radiš pazi da nisu članci međusobno zategnuti jer će sama ta zategnutost onemogućavat posao.
Provao sam jednom i išlo je jer sam napravio isto sranje; izbijao čeličnim čavlićem, tvrdi/ čvrsti su za popizdit. Ne sjećam se gdje sam našao tako tanak al išlo je.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Duci123

PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 10:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A potopio sam gusjenice u nitro, nikakve koristi. Probat ću naći dovoljno tanku brukvicu pa probati s tim. Same gusjenice se dosta lako deformiraju ako se ne pazi, več je nekoliko članaka otišlo. Također ću probati s tim debonderom.
Ljudi fala na korisnim savjetima!
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 10:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

plamenom! zagriji dobro i CA bi trebao popustit, probaj zagrijat jedan clanak da vidis kako reagira na toplinu, da ga nebi ostetilo
Duci123

PorukaUpisano: Ned Velj 08, 2015 10:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
plamenom! zagriji dobro i CA bi trebao popustit, probaj zagrijat jedan clanak da vidis kako reagira na toplinu, da ga nebi ostetilo

To mi je prvo palo napamet. Gusjenice se tope ko da su od maslaca...
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Ned Velj 08, 2015 11:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e ovako - probusi rupicu na drugoj strani i samo izguraj vam zicu

mislim da ne moras s nicim rastvarati ca jer nije najveci problme u njemu. to ne drzi bas toliko. veci je problem izvuci van zicu. ovako ju samo izguraš

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Duci123

PorukaUpisano: Uto Velj 10, 2015 12:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eto probao sve navedene metode ali đubre se još drži. Uspio rastaviti nekoliko članaka i to je to. Probat ću bušit pa što bude bude...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma