Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Me-163 Komet (Revell + CMK) 5.10.
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Pet Sij 30, 2015 4:43 pm    Naslov poruke: Me-163 Komet (Revell + CMK) 5.10. Citiraj ovaj komentar

Nešto malo za odmaranje od wessexa

Grega X: poruka promijenjena dana: Pon Lis 05, 2015 10:12 am; prepravljeno ukupno 9 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 02, 2015 10:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imat ćeš problema sa dekalima. Servisni natpisi su preveliki-kao za 1/32 (stencili za C i T gorivo npr.), a ponuđene Revellove šeme bojanja i označavanja su u dosta elemenata upitne. Avion sa naslovnice nije bio borbeni, nego je služio za vježbanje novih pilota, pa su mu uklonjeni topovi iz krila, osim toga, repna sekcija sa brojem 54 je sa drugog aviona-to su ameri spojili sa trupom nakon zarobljavanja i prevoženja u US nakon rata. Druga šema bojanja iz JG300 je isto problematična... Mislim da ti je najbolje naći neke aftermarket dekale...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Velj 02, 2015 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvrsno. Ovaj isti i mene čeka...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Pon Velj 02, 2015 11:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Imat ćeš problema sa dekalima. Servisni natpisi su preveliki-kao za 1/32 (stencili za C i T gorivo npr.), a ponuđene Revellove šeme bojanja i označavanja su u dosta elemenata upitne. Avion sa naslovnice nije bio borbeni, nego je služio za vježbanje novih pilota, pa su mu uklonjeni topovi iz krila, osim toga, repna sekcija sa brojem 54 je sa drugog aviona-to su ameri spojili sa trupom nakon zarobljavanja i prevoženja u US nakon rata. Druga šema bojanja iz JG300 je isto problematična... Mislim da ti je najbolje naći neke aftermarket dekale...

Rep s brojem 54 je dobio tek u US? Pitam jer sam ja mislio raditi tog 54 kako ga ameri razgledavaju nakon zarobljavanja, a pasalo mi je što dobijem dekale u kutiji baš za zarobljeni. No nisam znao da je fotka nakon dolaska u US.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Grega X

PorukaUpisano: Uto Velj 17, 2015 10:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala kolega Grunf za info. Dekali neče biti iz kutije, imam u planu nabavit peddinghous-ove. Za broj aviona još nisam siguran, ali je u planu napraviti jednog sa puno motlinga. Sada stvari stoje ovako, igram se sa krilima, ne ide sve lako.

Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Uto Velj 17, 2015 10:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super uredno. Sibaj dalje.

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Uto Velj 17, 2015 11:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...samo daj...super je..
Grega X

PorukaUpisano: Ned Velj 22, 2015 3:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne ide sve lako, spojevi su katastrofa, tako da se puno kita in brusi.
I jasno izgublja sve panele...

Krila su prilično ok, osim slotova, koja je isto tako treba malo doraditi...

Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Velj 22, 2015 4:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super, nevjerovatno koliko posla na maketi s 20 dijelova....
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Grega X

PorukaUpisano: Čet Velj 26, 2015 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Konačno sam rješijo spojeve na trupu, sad me isto čeka na spoju krila i trupa...

Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Velj 26, 2015 4:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pazi na nos. On ima zaseban problem na ovoj maketi. Treba potrošiti dosta kita. Inače za sada prekrasno.

Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Velj 26, 2015 6:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A topovi? Pokaži malo topove kako su sjeli u korjen krila ....

Vojo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Grega X

PorukaUpisano: Pet Velj 27, 2015 1:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nosejob....

Opet malo na suhoja onda... Very Happy
Natrag na vrh
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pet Velj 27, 2015 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja ne volim ovu letjelicu nikako ali u tebe sve izgleda tako - eye catchy, zbilja. Baš je OK gledat ovo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Grega X

PorukaUpisano: Pet Ožu 13, 2015 11:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, mislim, da sad bolje izgleda. Još sloj primera, onda graviranje izginulih panela....

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma