

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 1:33 pm Naslov poruke: Oldtimer BO - Opel GT aka "Mini Vette" |
|
|
Da stavim ovo ovdje prije nego me Low skrati za glavu... Daklem, GT, najljepsi opel ikada i po meni najljepsi europski auto svih vremena. Davno, kad sam bio mlad i nadobudan je jedan takav usao u radionu gdje sam odradjivao praksu na vucnoj sluzbi. Moj prvi susret s GTom. Ostao sam ko pegla, nisam mogao vjerovati da to nije nesto americansko. I tako, skor 15god kasnije, opet radim na jednom, kao da je izgledao veci prije Maketa je reizdanje koliko sam uspio skontati na netu, brzinski pregled, bit ce dotjerianja, ali linije mi se cine ok i tocne. 3 razlicite haube, isto toliko felgi, guma z aotvorit vulkanizersku radnju, 2 motora (orginal 1.9 OHC i V6), jos neke sitnice za stock ili custom verziju, itditd. Super fora, u kitu se dobiju tokareni velocity stackovi, njih 6 komada za drag/gasser verziju. boja_neznam jos. Vjerovatno ili crvena ili nesto tamno. Masina serijala. Kotaci, ili iz kita baby moonsi, mozda cak i rally kotaci, ali trentno naginjem najvise BBS RS koji mi cekaju savrsen projekt vec godinama. I tako to. Radovi ce zapoceti malo kasnije, zavrsavam neki drugi projektic, nije zurba, godinu dana imamo.....jaoo, samo godinu Par slika:
 _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Low Gazda
 | | Član od: 16 Ožu 2006 | | Poruke: 5159 | |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 3:22 pm Naslov poruke: |
|
|
jel me sad tjeras da si nabavim maketu? Nemoj da ju moram slozit prije tebe, samo da ju vidim zavrsenu
Pila je odlicna, glasam za crvenu boju.
I ne mogu vjerovat da si dobio tokarene stackove, mislim da muljas  _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| daneel
 | | Član od: 12 Lis 2005 | | Poruke: 1301 | |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 4:04 pm Naslov poruke: |
|
|
jaoo odličan mi je ovaj GB, sve same opake pile al ovo je ipak pila i po
može kad buš imo vremena i par riječi o samoj maketi? kakav je odljev i slično... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 5:50 pm Naslov poruke: |
|
|
2 Low: da, stackovi su bas fora dodatak, skoro mi zao sto ga radim sa stock masinom. Ali neka, naci ce se vec i za tu masinu neki autich. A boja koja god da bude mora raditi dobro s kromom, jer planiram krom posvuda. Felge, branici, trimovi, kamo god bude moguce. Tako0 da crvena igra opako, samo treba naci pravu nijansu. Lako za to, di sam jos od boje,eeee
2 daneel: ako ne ranije ulovit cu se malo u ned/pon, slobodan dan je pa cu imati vremena. Ovako nabrzaka, jedni mo je zapelo za oko, tabla ima teksturu, sto bi bilo ok da ne izglda kao da je netko kihnuo na nju, pregrubo i prekrupno. Tako da ce se to morati rijesiti. _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| tino
 | | Član od: 13 Pro 2010 | | Poruke: 469 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 7:46 pm Naslov poruke: |
|
|
obožavam tog Opela, ovaj GB postaje sve bolji i bolji
a također glasam ili za crvenu ili žučkasto-naranđastu.. _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| su27rules
 | | Član od: 13 Pro 2006 | | Poruke: 5798 | | Mjesto: Split |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| PowerPlant
 | | Član od: 02 Svi 2007 | | Poruke: 3207 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 8:47 pm Naslov poruke: |
|
|
| Low Napisao/la: | | Pila je odlicna, glasam za crvenu boju. |
Inače, Opel je zakon... Ali nisam znao da Pegasus ima BBS felge u asortimanu! _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 10:14 pm Naslov poruke: |
|
|
| PowerPlant Napisao/la: | | Low Napisao/la: | | Pila je odlicna, glasam za crvenu boju. |
Inače, Opel je zakon... Ali nisam znao da Pegasus ima BBS felge u asortimanu! |
Dobro oko, i u pravu si, nema ih pegasus u ponudi, vec fujimi, ali zgodnija mi kutijica bila od starih pegasusovih  _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Bruce
 | | Član od: 08 Ruj 2009 | | Poruke: 1641 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Sij 08, 2015 11:08 pm Naslov poruke: |
|
|
Oho, odličan izbor auta. _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Low Gazda
 | | Član od: 16 Ožu 2006 | | Poruke: 5159 | |
|
Upisano: Pet Sij 09, 2015 1:18 am Naslov poruke: |
|
|
a nebi mu neki mali V8 stavio? imam ti ja 289 od donor mukija koji bi dusu dao da ga neko instalira u neki autic  _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Pet Sij 09, 2015 1:30 am Naslov poruke: |
|
|
| Low Napisao/la: | a nebi mu neki mali V8 stavio? imam ti ja 289 od donor mukija koji bi dusu dao da ga neko instalira u neki autic  |
Hahaha, ono kad je bal, a. Ne,ne, ovaj ce bit sto serijskiji, nesto recimo kao onaj na kojem sam radio, samo u super stanju i s par vizualnih apgrejda. Ali sacuvaj mi tu masinu, jer bi mi mogla preko noci sjesti ta tvoja sugestija, posto znas i sam kako sam s "definitivnim odlukama", hahahaha _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Low Gazda
 | | Član od: 16 Ožu 2006 | | Poruke: 5159 | |
|
Upisano: Pet Sij 09, 2015 11:25 am Naslov poruke: |
|
|
de procitaj moj prvi post u abarth temi, miha mi se smijao jer sam nesto takvo i ja rekao za 695 ss. A onda je ispalo da mi enginebay ima vise dijelova od ostatka makete
I nije mi opce zao sad kad ga gledam slozenog, moj napuhanac mali  _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mico
 | | Član od: 15 Stu 2007 | | Poruke: 1468 | | Mjesto: Coventry |
|
Upisano: Pet Sij 09, 2015 8:55 pm Naslov poruke: |
|
|
Odlican projekt si izabrao samo nemoj da opet stane kod sivog prejmera pa bude sve ok  _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Pet Sij 09, 2015 11:59 pm Naslov poruke: |
|
|
| mico Napisao/la: | Odlican projekt si izabrao samo nemoj da opet stane kod sivog prejmera pa bude sve ok  |
Suti, covjece, koliko maketarim u zadnje vrijeme primer ce biti uspjeh epohalnih razmjera, hahaha _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Shinobi
 | | Član od: 05 Pro 2007 | | Poruke: 1981 | | Mjesto: Rijeka |
|
Upisano: Ned Sij 11, 2015 10:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Malo sam test fit radio za felge i slicno, eliminirao sam orginal GTove(iste ko na kadji C serije, hell no) i rally verziju(ide na serijske gume, pretanko, hell no). Sa baby moonsima izgleda dobro, ali zadnje gume su pretanke za muscle stl koji se dobije s im falgama. BBSke mu daju taman visinu, izgled i sve potrebno za odlican german style build, tako da su 98% one.
Cak mi se svidja i visina , mislio sam ga ubiti u pod, ali ne znam, mozda se jos i desi, zasada mi je dobro ovako. Na podnici ce trebati rezuckati malo, zamisljeno je da se ovaj prednji dio lijepi skup s njom, ali onda ostane vidljiva linija koju pravi auto nema. Linija nije toliko vidljiva s stock branikom, ali je ful sa custom, koji mislim staviti, tako da rez po crti, i spajanje prije farbanja:
Za maketu koja je stara ko isusovo magare je dosta dobraa, u biti. Detalji na nekim dijelovima nisu na razini novih kalupa, najvise mi je to vidljivo na masini, ali nista strasno. Najveci problem bi bile linije kalupa na nezgodnim mjestima, bpr dvije koje se protezu na svakom prednjem blatobranu po jedna, koje ne bi bile problem da ne prelaze preko odljevenog znigavca, sto ce biti muka skinuti a da se ne izgube detalji. Isto tako, na zadnjem dijelu u orginalu postoje 2 linije koje se nastavljaju od zadnnjeg prozora prema kraju "bunnkera" (GT nije imao klasicni bunker, vec su se stvari spremale iznutra), ali ovdje je na odljevku jedna strana ok, tj sredina je ispod razine bokova, a na drugoj je obrnuto. najlakse bi bilo to sve zagladiti , ili smirglati "bunker" i napraviti tu liniju nanovo. To su ove 2 na slici zaokruzene:
Isto tako, steta sto se ne dobiju decali za urice i za oznake opel i gt, urice imaju reljef, ali ne vidim kako to dobro odraditi, tako da bi decali bili pun pogodak, a za oznake, inace su odlivene na karoseriji, i dosta su dobre i detaljne, ali ne znam kako ce izgledati nakon farbanja i dali ce se dati BMFom to rijesiti. Decali ili jos bolje metal transferi bi bili odlicno rjesenje. _________________ Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting "HOLLY SHIT...WHAT A RIDE!!" |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|