Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Dekali Mig 21 bis
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
fire _fox_44

Član od: 05 Sij 2015
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pon Sij 05, 2015 11:23 pm    Naslov poruke: Dekali Mig 21 bis Citiraj ovaj komentar

Upravo završavam "Mig 21 Bis Eduard pro edition" u mjerilu 1:48 pa bi molija da mi rečete mogu li se di nabaviti dekali za naše "nove" sive migove.
[/b]
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 06, 2015 12:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

..kontaktiraj Rolanda ili Veliko pile.....
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Sij 06, 2015 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sugrađan dobrodošao, moga si se prije i malo predstaviti u za to predviđenom djelu foruma

a dekali za 1/48 ne postoje, osim ako ih netko ima iz kućne radionice

nešto bi moglo biti ubrzo, tako je barem najavljeno iz riječke ekipe (fine-models, aka Roland i veliko pile), ali kombinacija dekala i maski - pogledaj po forumu
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Uto Sij 06, 2015 12:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav

Koliko sam ja uspio poloviti - za sada je dekale u 1/72 (ne znam ima li nesto u 1/4Cool izdao kolega tole:

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?p=278245&highlight=#278245

a o prodaji/izradi maski/dekala govori i firma RS finemodels:

https://www.facebook.com/pages/RS-Finemodels/719032628175119

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=27712&postdays=0&postorder=asc&start=165

Ako se hocete zafrkavati sa izradom/printanjem vlastitih u Corelu - ja Vam mogu poslati file sa kojim bi se mogli dalje igrati/ustimavati.

Ako Vam nije problem postabvite koju fotku u radu ili kad bude gotov.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
fire _fox_44

PorukaUpisano: Uto Sij 06, 2015 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uvažija sam kritike pa sam se predstavija sa par riči!!
Hvala Vam na odgovorima.
Potez XXV zamolija bi te da mi pošalješ taj fajl od Corela ili da mi kažeš koji je pa da ga potržim na netu.
Staviću koju sliku za par dana jer trenutno nisam doma.
Odlučija sam da tamno sive kocke na repu i krilima opituram, a dekale ću pokušati napraviti (naručija sam Decal paper) pa ko ima koji savjet uvažavam jer me dugo nije bilo u ovome.
Jel mi možete reći di da nabavim boje za Airbrush koje ne triba razrijeđivati.
Ja trenutno koristim Rewellove koje moram razrijeđivati a vidim na netu da ima boja baš za to (prije sam radija pinelom pa nisam ima ovih problema Shocked ).
Biću malo naporan dok ne uđem skroz u ritam.
hvala
guuba

Član od: 12 Ruj 2009
Mjesto: Kopačevo
PorukaUpisano: Čet Sij 08, 2015 10:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kada su u pitanju decali imam puno dvojbi i pitanja. Raduje me da je ova tema otvorena, jer ima nas koji izrađujemo makete koje su van standardnih mjerila i naravno nema decala. Spominje se Corel kao alat za izradu decala, to je za mene vrhunski program za vektorsko crtanje čak i decala. Pripremio sam dosta decala za svoje makete koje sam izradio ili koje su pri kraju. Problem je printanje decala, tj. mogućnost printanja bijele boje.

Pitanje za sve članove foruma, zna li netko tko printa decale (HR ima prednost) po povoljnoj cijeni i kvalitetan print.
fire _fox_44

PorukaUpisano: Pet Sij 09, 2015 2:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko sam uspija skužiti printa se laserskim printerima i to nebi triba biti neki problem. A što se tiče bijele boje da li bi se taj problem moga riješiti bijelim Decal papirom? Surprised Sad
guuba

PorukaUpisano: Sub Sij 10, 2015 12:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko sam uspija skužiti printa se laserskim printerima i to nebi triba biti neki problem. A što se tiče bijele boje da li bi se taj problem moga riješiti bijelim Decal papirom?

To je i meni poznato da se radi laserskim printerom. Vidim u potpisu da si iz ZD, pa tko u ZD printa decale???
U mom selu to ne radi nitko!!
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Ned Sij 11, 2015 2:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Već smo neznam koliko puta rekli da mi RS finemodels izrađujemo i maske i dekale u bilo kom omjeru može bijela može srebrna i zlatna boja
guuba

PorukaUpisano: Ned Sij 11, 2015 5:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam tako čest gost foruma te nisam obratio pažnju na RS finemodels. Rolande hvala. Čut ćemo se za dalju suradnju. Zanima me za pripremu printanja decala, u kojem formatu slati decale, .pdf; .cdr; .dxf ili nešto drugo.[/img]
fire _fox_44

PorukaUpisano: Pon Sij 12, 2015 11:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[url][/url]
[url]
[/url]
[url][/url]

evo par slika mojeg sivka
fire _fox_44

PorukaUpisano: Pon Sij 12, 2015 11:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grafički studio u Zadru koji izrađuje reklame i sl. mi je printa ali nisam ima dekal papir pa su mi printali na nekoj foliji koju oni koriste. Ispis je bija odličan ali ta folija je za makete neupotrebljiva. Sad sam naručija neki dekal papir na netu pa ću probati ponovo.
Roland da li imate ove nove crne oznake HRZ za MIG mjerilo 1:48?
guuba

PorukaUpisano: Pon Sij 12, 2015 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima dosta godina da sam nabavio decal papir, sad sam i zaboravio gdje sam ga spremio, pa možda probam naći nekoga tko želi printai na takav papir.
U svakom slučaju hvala.
Za Migonje sa low visibility maskom započeo sam raditi decale grba i onog duha iz kacige. E sad koja je veličina za 1:48, to ne znam.
Pozdrav
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Sij 13, 2015 11:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

fire _fox_44 Napisao/la:
Grafički studio u Zadru koji izrađuje reklame i sl. mi je printa ali nisam ima dekal papir pa su mi printali na nekoj foliji koju oni koriste. Ispis je bija odličan ali ta folija je za makete neupotrebljiva. Sad sam naručija neki dekal papir na netu pa ću probati ponovo.
Roland da li imate ove nove crne oznake HRZ za MIG mjerilo 1:48?

koji graf. studio? odgovor može i na PM.

Nisam Roland ali u ovoj temi oni objavljuju svoje radove, ili ih potraži na FB (link na 10-toj stranici te teme, doduše nisu tamo baš nešto objavljivali zadnjih 2 mjeseca).
fire _fox_44

PorukaUpisano: Ned Sij 18, 2015 8:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[url]

evo još par slika sa opituranim tamno sivim površinama[/url]
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma