Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Rat na Jadranu 1940-1945

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
ino

Član od: 26 Ruj 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Ned Pro 28, 2014 9:47 pm    Naslov poruke: Rat na Jadranu 1940-1945 Citiraj ovaj komentar

Oni koje zanima ova tematika vjerovatno su vec kupili knjigu. POMORSKI RAT NA JADRANU 1940-1945. U toj knjizi u pregovoru piše 1970-tih godina vojno-pomorski muzej u splitu je organizirao prijevođenje ratnih dnevnika njemackih zapovjednistva i postrojbi na jadranskoj boišnici 1943-1945.

2006 izdana je jedna knjiga manje poznata zove se POVJESNA GRAĐA OKO BOMBARDIRANJA ZADRA U DRUGOM SVJETSKOM RATU od 784 stranica autora Kažimira pribilovića. Sto se naslova tice cijeli opis tih bombardiranja Zadra stane u 20stranica knige. Sve ostalo su izvjestaji kretanja i akcije njemacke flote na hrvatskom dijelu Jadrana od 1943-1945 uzeti iz njemackog arhiva.Tako da jue ta kniga puno detaljnija sto se tice njemackih akcija na jadranu od 1943 do 1945,nego knjiga RAT NA JADRANU 1940-1945. Kažimir Pribilović od 1969 do 1976 ravnatelj je vojno-pomordkog muzeja u Splitu i do dan danas stalni suradnik istog.

Evo naslovi tih dviju knjiga.

http://vojnapovijest.vecernji.hr/media/cache/9e/ac/9eacf275679ccdb553f9cfa2010828af.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/102/stg63187.jpg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Ned Pro 28, 2014 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam budaletina koja je svašta plaćala i plaća šta se tiče hobija. Radiću i dalje tako jer poštujem tuđi rad, dok god budem mogao to sebi financijski priuštiti, pdf mi je zadnja opcija, ali ova cijena za ovu knjigu mi se malo čini previše.

Jeli stvar u pruženom nam materijalu, fotografijama, papiru...ne znam, ali u zadnje smo knjige sličnog sadržaja a većeg formata i iste edicije plaćali 50-60 % manje.

249 kuna je previše i još se mislim hoću li iako je mogu uzeti. Ne volim se osjećati blesavo baš onako, preko mjere, to je sve.

Ako sam negdje pogriješio i eventualno se netko nađe povrijeđen, neka primi moje ispriku, samo mišljenje kupca kojega materija zanima.

Mislim na knjigu Freivogel - Rastelli.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
ino

PorukaUpisano: Ned Pro 28, 2014 10:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Istina, cijena knjige Pomorski rat na Jadranu je pre visoka...
Ova druga knjiga je 200kn. Ne obuhvaća samo kretanje njemackih brodova,nego i kretanje kopnene vojske po Kvarneru i Dalmaciji. Partizanske i saveznicke akcije na Jadranu. Bombardiranje svih gradova na hrvatskom Jadranu itd...
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Ned Pro 28, 2014 11:28 pm    Naslov poruke: Re: Rat na Jadranu 1940-1945 Citiraj ovaj komentar

ino Napisao/la:
Oni koje zanima ova tematika vjerovatno su vec kupili knjigu. POMORSKI RAT NA JADRANU 1940-1945. U toj knjizi u pregovoru piše 1970-tih godina vojno-pomorski muzej u splitu je organizirao prijevođenje ratnih dnevnika njemackih zapovjednistva i postrojbi na jadranskoj boišnici 1943-1945.

2006 izdana je jedna knjiga manje poznata zove se POVJESNA GRAĐA OKO BOMBARDIRANJA ZADRA U DRUGOM SVJETSKOM RATU od 784 stranica autora Kažimira pribilovića. Sto se naslova tice cijeli opis tih bombardiranja Zadra stane u 20stranica knige. Sve ostalo su izvjestaji kretanja i akcije njemacke flote na hrvatskom dijelu Jadrana od 1943-1945 uzeti iz njemackog arhiva.Tako da jue ta kniga puno detaljnija sto se tice njemackih akcija na jadranu od 1943 do 1945,nego knjiga RAT NA JADRANU 1940-1945. Kažimir Pribilović od 1969 do 1976 ravnatelj je vojno-pomordkog muzeja u Splitu i do dan danas stalni suradnik istog.

Evo naslovi tih dviju knjiga.

http://vojnapovijest.vecernji.hr/media/cache/9e/ac/9eacf275679ccdb553f9cfa2010828af.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/102/stg63187.jpg

G. Kažimir je umro.
ino

PorukaUpisano: Pon Pro 29, 2014 12:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam znao za to.Zadnje di san ga vidija je bila dokumentarna serija. Ognjevi s neba,od toga ima dosta vrimena. Prepisa sam samo bilješke o piscu iz knjige...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma