Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

U-Boot TYPE VIIC/41 1:144

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Satić

Član od: 27 Svi 2009
PorukaUpisano: Sri Pro 24, 2014 5:12 pm    Naslov poruke: U-Boot TYPE VIIC/41 1:144 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima !

Iako započeto još prije cca mjesec dana evo prilike da i ovdje stavim nekoliko slika podmornice " U-Boot TYPE VIIC/41" u omjeru 1:144 koja je trenutno na radnom stolu .
Dakle , kako se i na slikama da vidjeti odrađeno je bušenje rupa , sastavljanje , te bojanje i dijelomično efektiranje . Naravno da na maketi ima još dosta posla - Efektiranja , blendanja , washanje , pohrđavanja, bojanja detalja , ovoga, onoga .......

Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Pro 24, 2014 6:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vjerojatno to znas, ali samo mala napomena.....
drvena paluba je bila mazana crnim zastitnim premazom
ostalo - i vise nego odlicno
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Satić

PorukaUpisano: Sri Pro 24, 2014 7:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
vjerojatno to znas, ali samo mala napomena.....
drvena paluba je bila mazana crnim zastitnim premazom
ostalo - i vise nego odlicno

Znam,znam , ali kao što vidiš radim dosta jak weathering , pa če tako biti i na palubi. Planiram napraviti tako , kao da je taj premaz dosta otišao i da je poizbijalo drvo . Vodim se logikom da je sol jedna od najagrsivnijih tvari , a kad se uzme u obzir da su to bile i gazne površine onda će to biti sasvim "realno ". Ovo drvo će biti podloga , a na to idem još i sa crno sivim premazom , washem i bijeljenjem koje će predstavljati tragove soli . Gledao sam neke radove u 72-ci koje su ljudi radili , pa ako ništ drugo izgleda vrlo efektno . Inače , ovo mi je prvo plovilo i sve sam dosta pomno proučio da nebi napravio početničke greške , ali nekim stvarima ipak pristupam onako sa umjetničke strane.
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Pro 24, 2014 7:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam ni sumnjal Smile pusem i na hladno Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Satić

PorukaUpisano: Sri Sij 07, 2015 11:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima !

Evo mene sa trenutnim stanjem radova na podmornici . Dakle odrađeno je gotovo cijelokupno sastavljanje i dobar dio efektiranja , no ostaje još toga za napraviti . Tako planiram još napraviti lagani streaking , pa onda washati cijelu maketu , ali umjereno jer je već dosta izefektirana i odraditi neko završno detaljiranje , a prije lakiranja . Na nekim mjestima sam tek probno nabacio weathering i efekte , čistio radi probe , a prije aplikacije na ostatak makete ( kao npr sloj algi na prednjem kraju ) .

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma