

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Ned Stu 02, 2014 10:03 pm Naslov poruke: Bf 109G-6 Late & early version Revell 1/32 |
|
|
Maketa je već djelimično sklopljena, a li evo slika cockpita koje sam ranije napravio.
Pojasevi su eduardovi iz neke ranije rezerve, instrumenti su decali iz kutije

viper: poruka promijenjena dana: Sri Stu 19, 2014 10:32 pm; prepravljeno ukupno 2 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Miros
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 1046 | | Mjesto: Osijek/Tenja |
|
Upisano: Ned Stu 02, 2014 10:32 pm Naslov poruke: |
|
|
Opet, instrumenti 5+, imam i ja jednog započetog, možda me potakne da nastavim raditi.
Pratim. _________________ Miroslav |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Pon Stu 03, 2014 11:13 am Naslov poruke: |
|
|
| Miros Napisao/la: | Opet, instrumenti 5+, imam i ja jednog započetog, možda me potakne da nastavim raditi.
Pratim. |
hvala , maketa je obra za raditi, mada ovaj g-6 ima nekih grešaka, koje su navodno djelimično ispravili na g-10 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Uto Stu 04, 2014 4:07 pm Naslov poruke: |
|
|
Imam jednu dilemu, oko pojedinih panela, pa sam malo usporio oko izrade makete.
Po nekim šemamam koje sam pronašao na netu čini mi se da postoji linija nqa gornjoj i donjoj strani trupa od kabine prema vertikalcu.
Ako postoji ta linija, onda faktički trebam ostaviti onu liniju koja spaja dvije polovice trupa? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Miros
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 1046 | | Mjesto: Osijek/Tenja |
|
Upisano: Uto Stu 04, 2014 7:56 pm Naslov poruke: |
|
|
Da, morao bi ih ili ostaviti ili urezati nove. _________________ Miroslav |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Uto Stu 04, 2014 11:41 pm Naslov poruke: |
|
|
| ok, hvala |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Čet Stu 06, 2014 9:12 am Naslov poruke: |
|
|
| Interesuje me da li su prelazi boja na krilima oštri ili blagi?Odnosno da li je bolje raditi te prelaze sa trakom ili ako su blagi onda maskiranje patafixom? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Stu 06, 2014 9:45 am Naslov poruke: |
|
|
| viper Napisao/la: | | Interesuje me da li su prelazi boja na krilima oštri ili blagi?Odnosno da li je bolje raditi te prelaze sa trakom ili ako su blagi onda maskiranje patafixom? | Patafix... najbolje uvijek nađi fotografije po kojima možeš procjeniti kakva je kamuflaža. _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Čet Stu 06, 2014 10:24 am Naslov poruke: |
|
|
| Hvala Grunfe! Nažalost imam samo jednu fotku, a i tu se nevidi najbolje |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Grunf Administrator
 | | Član od: 24 Lis 2005 | | Poruke: 7768 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Čet Stu 06, 2014 4:55 pm Naslov poruke: |
|
|
U pitanju je gotovo uvijek neka tvornička kamuflaža, pa gledaš slike drugih Messera sa istom šemom-Erla, Augsburg..ovisno o seriji... _________________
Group build - Metal finish battle |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sub Stu 15, 2014 11:03 am Naslov poruke: |
|
|
Slijedi još lakiranje i decali uskoro
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Sub Stu 15, 2014 11:32 am Naslov poruke: |
|
|
Dobar j ali mi je maskišna šema malo pregruba i dimasta. Nisam baš stručnjak za taj period pa prihvačam i suprotne argumente.... _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dragisa1956
 | | Član od: 01 Lis 2009 | | Poruke: 785 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sri Stu 19, 2014 7:53 pm Naslov poruke: Bf. 109 G-6 u mjerilu M 1:32 u pokušaju. |
|
|
Poštovani.
Meni ta maketa izgleda prilično lijepa i uglavnom točna. Ima nekih pojedinosti koje treba obraditi, kao rupice na izlaznim rubovima između rebara na donjacima zakrilaca. Postoji barem jedna fotografija prevrnutog krila nekog mlađeg Gustava na "waralbum.ru" na kojoj se to dobro vidi. U drugose ne bih dalje uplitao. Nažalost vaša vještina obojenja makete je prema pokazanome do sada skromna. Možda je to vaša prva "velika maketa". U svakom slučaju pogledajte knjige autora Bretta Greena od izdavaća Osprey koje se odnose na Bf. 109 makete, da vas nadahnu i poduće. Ili na brzinu ovdje ponešto u mjerilu M 1:48 :
http://www.scaleworkshop.com/109g12bg_1.htm
Također isti autor u mjerilu M 1:32 :
http://www.kitreview.com/reviews/eaglestrike109decalsbg_1.htm
I tako dalje putem Google pretrage slika. Pokušajte sami istražiti temu.
Lijep pozdrav, Dragiša. _________________
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sri Stu 19, 2014 8:55 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala Dragiša. Imam dosta litareature i dosta tih stvari sam analizirao.
Pored Brett Greena meni je najbolj autor što se tiče Luftwafea je Chris Wauchop.
Evo samo jedan link na njegow Fw190d-9
http://hsfeatures.com/fw190d932cw_1.htm
Ovo mi nije prva velika maketa, dosta sam ih uradio već, zapravu uradio sam sve tamiyne maket u 32-ci čak neke kao p-51 3 kom, corsair za sada samo jedan, ali su naručena još 2 , zero i 52 i 21, f-15, f-14 , f-16, f-4c i naravno akcademijev f/a-18 koji je od mlaznjaka u 32-ci svakako najvalitetnija maketa.
Radio sam još dosta hasegavinih ,a kao i truimpeterovih.
Svakako najveća maketa koju sam radio bio je su-27 od trumpetera.
Maketa ja nažalost puna grešaka i dok se isprave svi nedostaci može se komotno kupiti još jedna maketa.
Nažalost upravu ste nisam najbolje odradio ovu maketu , ali nadam se da će druga biti bolja  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| viper
 | | Član od: 07 Pro 2005 | | Poruke: 1670 | | Mjesto: Sarajevo |
|
Upisano: Sri Stu 19, 2014 10:57 pm Naslov poruke: |
|
|
Trenutno radim i ranu verziju, koja će imati zatvoreni poklopac cockpita.
Sve je rađeno kao i kod kasne verzije osim što sam umjesto eduardovih pojaseva koristio PE pojaseve koji dođu u trumpetrovom me-262. Oni su nešto poput tamijinih urađeni od veoma tvrdog pleha ,ali se sa zagrijavanjem do crvenog usijanja mogu dosta dobro oblikovati. Obzirom da će poklopac biti zatvoren mogu proći.
Evo i kako izgleda IP sa decalima prije nego je na instrumente stavljen sjani lak.
i poslije nanošenja laka. Slikano odmah poslije nanošenja laka, pa će ovaj mutni dio nestati kada se osuši
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|