

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Pon Jul 16, 2012 6:43 pm Naslov poruke: Ki43-I (Oscar) Hasegawa 1/48 |
|
|
Nakajima Ki43-I "Oscar"
Akeno letačka škola 1943-45
Početak projekta kod kojeg namjeravam upotrebititi, testirati novu alu foliju koja je samolepljiva, tanka (debljina Tamiyine lepljive trake)
i tako više nego idealna za detajliranje raznoraznih panela i sl.
Za početak sam izrezao sve panele koje želim imati otvorene, te izradio "uši" gde so bili okačeni pokrovi.
Rudi |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Iwtcha
 | | Član od: 24 Kol 2007 | | Poruke: 4106 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Jul 16, 2012 7:24 pm Naslov poruke: |
|
|
Odličan početak  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Jolly Rogers
 | | Član od: 04 Sij 2011 | | Poruke: 368 | | Mjesto: Karlovac |
|
Upisano: Uto Jul 17, 2012 12:36 pm Naslov poruke: |
|
|
Ak nije kasno probaj stanjiti plastiku na ovim otvorenim panelima. _________________ Govori tiho i nosi štap sa sobom
MK GRUNF |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lisec
 | | Član od: 30 Lis 2008 | | Poruke: 1199 | | Mjesto: Zaprešić |
|
Upisano: Uto Jul 17, 2012 2:11 pm Naslov poruke: |
|
|
Stanjiti plastiku ali i napraviti manje mountove(kopče?) ako možeš, mislim da su ipak malo predimenzionirane _________________ Matija
http://mkgrunf.com/ |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Sri Jul 18, 2012 7:39 am Naslov poruke: |
|
|
Zanimljiva komentara,koja su dokaz kako čovek može steči krivi dojam putem fotografije,pošto je još sve neobojeno i zbog bjele boje stirena-dođe do optičke varke . -Evergren styren item number9009 ,0,13mm debeljine,koji je tanji od EDUARDOVE jedkovine,rupice probušene sa 0,025 mm iglom,da tanjim
Pa ako budete pratili rad do kraja,tada čemo lakše diskutirat o svemu jer če sve otvoreno ipak biti čisti skreč-
Unatoč svemu,hvala za komentare, pa kakvi god oni bili  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| daneel
 | | Član od: 12 Lis 2005 | | Poruke: 1301 | |
|
Upisano: Sri Jul 18, 2012 7:48 am Naslov poruke: |
|
|
rudi, mislim da su ti kolege samo htjeli savjetovati da stanjiš ovu sivu, hasegawinu plastiku na mjestima gdje su otvoreni poklopci, jer je kod pravog aviona to tanki lim, a u plastici je to izliveno i više puta deblje, tako da odmah izgleda igračkasto. džabe svako detaljiranje ako takva jedna stvar odmah upada u oči, zar ne?  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Sri Jul 18, 2012 8:40 am Naslov poruke: |
|
|
Uravo si,možda bi se moglo stanjiti koji mikron,a ostalo če odraditi skreč i boje  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dule
 | | Član od: 12 Sij 2009 | | Poruke: 907 | | Mjesto: Plandiste |
|
Upisano: Sri Jul 18, 2012 9:59 am Naslov poruke: |
|
|
| Obozavam ovakve zahvate samo napred uzivacu. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Pon Kol 20, 2012 6:56 pm Naslov poruke: |
|
|
MOTOR + ULJANI FILTER
Posle dužeg odmora, malo napretka. Hladnjak ulja i motor kao završena, fali još samo 2-3m raznih priklopa kroz vatrozid i trup.
Na osnovi drugareve provokacije išao sam brojat djeliče i žičice, odnosno koji broj stvari sam doradio - izradio na motoru i došao do rezultata 98 djeliča i raste ...
VATROZID sa nosiocima motora
Za cjevčice te razne priklope (u pink boji) upotrebio sam "novu" (by Miloslav Vanouš) tehniku iz razvučenih vatiranih paličica (za čiščenje uši itd.)
koje razvučemo grijanjem iznad plamena te tako dobijamo debelinu cjevi, baš kakva nam treba.
Svi djelovi koje vidite još su u gruboj formi prije šmirglanja i grundiranja, u nekoj depresivnoj fazi.
Pozdrav, Rudi |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Poky
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 5420 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Kol 20, 2012 9:43 pm Naslov poruke: |
|
|
Močno  _________________ Poky |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Davor
 | | Član od: 09 Lis 2011 | | Poruke: 2563 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Kol 21, 2012 3:26 pm Naslov poruke: |
|
|
odlično za sada....samo naprijed...  _________________ UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Pet Ruj 07, 2012 10:38 pm Naslov poruke: |
|
|
Posle krače pauze malo napretka.
Sitni popravci na otvorima poklopca te mali dodatak na poklopac motora odozdo.
Završen vatrozid zajedno s kablovima čeka na ugradnju i priklop.
Isto tako motor sa propelerom.
Pilotsko sedište: pošto je u kitu premaleno (1,5 mm) i netočno, bilo je potrebno izraditi novoga, osim naslona (siva plastika).
Nastavlja se ... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| su27rules
 | | Član od: 13 Pro 2006 | | Poruke: 5798 | | Mjesto: Split |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Sub Ruj 08, 2012 9:41 am Naslov poruke: |
|
|
Savršeno!!! _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Davor
 | | Član od: 09 Lis 2011 | | Poruke: 2563 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Sub Ruj 08, 2012 11:37 am Naslov poruke: |
|
|
....samo tako...super posel...  _________________ UPUTSTVA OBIČNO ČITAMO TEK KAD SMO U... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|