Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-4J 1/32 Tamiya
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 11:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

0viking0 Napisao/la:

Međutim, niti ne jednoj fotki servisne oznake nemaju isti kontrast kao nacionalne i serijske.

Ne, nemaju... ali nije još ni "tisuću i jedna" stvar na maketi ista kao na pravom zrakoplovu.

Nije još nikada i nigdje izrađena maketa na kojoj je sve isto kao i na pravom subjektu. Very Happy Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 12:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo zanimljiva fotka na koju sam naleteo bas ovog Showtime 100, sa gornje strane je stvarno bio relativno cist, i stencili se dosta izrazeno vide na nekim mestima, pogotovo no step i no push na prednjoj strani krila.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/F-4J_VF-96_Showtime_100_in_flight.jpg

Ali sa donje strane je pravi bio znatno prljaviji nego sto sam ja uradio, ali ne da mi neka sila da uradim tako prljav avion definitivno Very Happy

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/12/F-4J_VF-96_Showtime_100_armed_from_below.jpg

Inace, nevezano za ovo, zna li neko gde se jos mogu kaciti RBF trake na F-4?
Znam da idu na rakete ali na one kapice koje se stave na sam vrh.
Natrag na vrh
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 3:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
0viking0 Napisao/la:

Međutim, niti ne jednoj fotki servisne oznake nemaju isti kontrast kao nacionalne i serijske.

Ne, nemaju... ali nije još ni "tisuću i jedna" stvar na maketi ista kao na pravom zrakoplovu.

Nije još nikada i nigdje izrađena maketa na kojoj je sve isto kao i na pravom subjektu. Very Happy Wink

Očito svi ne vidimo maketu isto. Meni stencili iskaču najviše, a vidiš sam po slikama da se stencil ne vidi nigdi.

Maketa je inaće ekstra.

RBF-ovi obično znaju ići i na nosaće ili na samom tijelu rakete za skinuti osigurač. Sad ovisi o raketi i o avionu.

Na Sidewindere idu na kapicu, a za ostalo ne znam.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 3:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:

Očito svi ne vidimo maketu isto. Meni stencili iskaču najviše, a vidiš sam po slikama da se stencil ne vidi nigdi.

Pa ako se stencili na fotkama pravih aviona ne vide i na maketi bodu u oči, zašto ih uopće stavljat!? Najbolje bi to bilo preskočit i stavit samo one oznake koje se jasno vide. Al' trebalo bi onda preskočit i wash panela i zakovica, jer na fotkama se ne vide ni paneli ni zakovice. Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 6:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za mene je maketa odlična ma šta god pisali o stensilima i oznakama.... ali meni smeta što nisi bar malo rolleron-e na stabilizatorima raketa nekom drugom nijansom boje istaknio, pa ipak je to 32 mjerilo......

http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3
Stranica 3/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma