Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-4J 1/32 Tamiya
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Uto Ožu 24, 2015 7:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo radi se dalje, posteno sam se namucio da odradim kompletan preshading, maketa je ogromna a hteo sam da odradim sto preciznije, ali zadovoljan sam kako je ispalo.
Uradicu i jos jedan sloj sa smedjom sa donje strane i na nekim mestima gde curi ulje i slicno mislim da ce biti dobar efekat kad legne boja.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Ožu 24, 2015 7:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Strahota koliko je velik! Bravo samo naprijed!!
Natrag na vrh
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Sri Ožu 25, 2015 1:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sviđa mi se preshading, izgleda dosta uredno i precizno.
Natrag na vrh
Luftwaffe

PorukaUpisano: Čet Ožu 26, 2015 11:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jos jedan ozbiljniji update.
Ofarbao sam dobar deo toga, ostalo da ispravim sve sitne greske tokom farbanja napravljene, a ima ih, uradim metal oko izduvnika i ofarbam neke sitne detalje pa ce u sledecu fazu.
Odlucio sam i da sve ove crne povrsine sam ofarbam umesto dekale da koristim, nekako mi sigurnije ovako i lepse izgleda.
Nisam nikako uspeo sa donje strane lepo da uslikam a i sa gornje sam se namucio jer je maketa ooogromna i tesko je uhvatiti u kadar.

E sad, zanima me vase misljenje o modulaciji, da li je ovo malo i da li da dodajem jos? Ja nekako nisam siguran, svidja mi se do sad uradjeno, ali mi i dalje deluje precisto za avion iz Vijetnama.

Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Ožu 27, 2015 11:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Modulacija je sasvim OK. Jedino ga ionako trebaš prljati sa pigmentima nakon dekala i wash-a, pa će onda sve sjesti na svoje mjesto.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Ožu 27, 2015 12:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...jako dobro si ga obojao... Very Happy
Luftwaffe

PorukaUpisano: Ned Tra 19, 2015 10:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam kacio nista jer sam bas radio ove skoro cele nedelje i zavrsio maketu.
Prezadovoljan sam rezultatom, ima tu par malih greskica ali bice to ispravljeno vec sa sledecom, ovo mi je na kraju krajeva prva 32ojka i moram da priznam da mi se jako svidja razmera.
Nisam uspeo da zamenim rucice za katapultiranje na sedistima, probao sam da napravim sam ali je bilo ili predebelo ili pretanko pa sam se vratio na sigurnu opciju, Eduardove iz seta.
Ove fotke su kao neki preview jer cu da pravim ozbiljnije fotkanje sledece nedelje dok jos zavrsim i Mk.20 bombe pa da bude skroz kompletan.
Mozda dodam i malo prljavstine na AIM-9 i AIM-7 da ne budu skroz sterilno ciste ali videcemo.

Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Tra 19, 2015 10:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo. Možda samo da si malo ubio stencile. Ovako izgledaju malo predominantno.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Ned Tra 19, 2015 11:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, slažem se sa Vjekom. Stemcilisu dosta uočljivi i maketa je općenito ko iz dučana. Za mornaričku mašinu to bi ja dobrano zaprljao.

Inaće sve pohvale za rad s obzirom na veličinu. Ja ne mogu ni 48-cu zvaršit a kamoli ovo.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 7:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan!
Decali su iz kutije ili?
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 9:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odičan posao! Posebno zbog veličine! Stoje sve napomene od kolega, malo vieš weatheringa, ali ovakava je macan!
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 9:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Jako lipo!!
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 10:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nikako da se naviknem i shvatim tu opsjednutost maketara prljavštinom i potrošenošću, a osobito kad ona nema neko uporište u stvarnosti.

Maketa je predivno napravljena, i nije uopće trebala biti ni prljavija ni potrošenija nego jest.

Barem fotografije originalnih ne idu tome u prilog. Svi su čisti i uredni, kao za paradu:

http://www.axis-and-allies-paintworks.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?7486.20

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 11:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Nikako da se naviknem i shvatim tu opsjednutost maketara prljavštinom i potrošenošću, a osobito kad ona nema neko uporište u stvarnosti.

Maketa je predivno napravljena, i nije uopće trebala biti ni prljavija ni potrošenija nego jest.

Barem fotografije originalnih ne idu tome u prilog. Svi su čisti i uredni, kao za paradu:

http://www.axis-and-allies-paintworks.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?7486.20

badava kompic, bedava...cistoca je zaostalost iz osamdesetih Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy koga briga za fotke Very Happy Very Happy Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Tra 20, 2015 11:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:

Međutim, niti ne jednoj fotki servisne oznake nemaju isti kontrast kao nacionalne i serijske.

Da me se krivo ne shvati, maketa je prekrasna.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma