Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mig 21 HRZ 121 , 05.08.14. posljednji okolohodac
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Sri Kol 06, 2014 9:42 pm    Naslov poruke: Mig 21 HRZ 121 , 05.08.14. posljednji okolohodac Citiraj ovaj komentar

Evo kako je 121 padom završio svoju upotrebu, a kako sam se baš zatekao na Zemuniku na posljednjem fotkanju, odlučio sam staviti ovdje te fotke.

su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Kol 06, 2014 10:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Miro prekrasne fotke,hvala na ovome!!
Klanjanje Klanjanje

Odlicna uspomena na isluženi stroj koji nažalost nije doživio da ga se sačuva izloženog u Zemuniku ili Puli ili Plesu ..... ....
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sri Kol 06, 2014 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ajme majko...

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Kol 06, 2014 11:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mene samo zanima kojeg velebnog genija je bila ideja poslat ovakav avion, islužen, zguljen, sa gumama iz kojih vire žice na proslavu Oluje??? OK, gotov je, dao je svoje, za rashod je i sad bi mogli s njim letat malo okolo za show???

Pa oni na Željavi koje sam nedavno vidio zgledaju otprilike ko ovaj.
Natrag na vrh
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 1:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

"Avion je pri poljetanju bio tehnički ispravan, osim što mu je falila farba, imao je čelave gume, palica je povremeno ostala u rukama pilota..."
Ko bi reko čuda da se dese Rolling Eyes
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 1:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I sad nek mi netko kaže da sam pretjero na maketama sa čipingom i vederingom Very Happy
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 7:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Miros bravo, tako se to radi ....

Vojo Very Happy

vojo: poruka promijenjena dana: Čet Kol 07, 2014 10:57 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 10:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Doodeck Napisao/la:
Mene samo zanima kojeg velebnog genija je bila ideja poslat ovakav avion, islužen, zguljen, sa gumama iz kojih vire žice na proslavu Oluje??? ..........

Zar mislis da su gume na sivcima drugacije ?

http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na žalost, očito nisu...
Da me se ne bi krivo shvatilo, ne govorim ništa protiv pilota ili tehničara, dapače, ljudima skidam kapu do poda kaj iz dreka izvlače pitu.
Avion je prekontroliran prije leta, sve je djelovalo OK po pravilima struke, dobio zeleno svjetlo za let i tu nema nikakvog prigovora. Da, sranja se događaju, nekaj je riknulo i opal je. Fala bogu, pilot je zakon i napravio je sve kak se spada. I dobro su i on i ljudi na tlu.
Ono kaj sam htio reći je da ne kužim poantu slanja na proslavu Dana oluje ovakve krame. U čemu je kvaka izlaganja ovak zguljenog aviona? Da pokažu da je gotov? Ne znam, al to može slat i poruku da se o avionima ne brine. Ono, "jebate, pa kaj je teško uzet kist i malo to pokrpat? Zakaj da se kupuje novo, pa pogledajte kak se ne brinu?" Znaš naš mentalitet.
Čak i ako je poanta bila u tome da ga se umirovi i izloži negdje ovak izraubanog, opet ne kužim koja se poruka htjela time poslat?
Natrag na vrh
werewolf

Član od: 21 Velj 2008
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 11:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poruka je da ministru treba novi Audi i eno ga, kupili mu ga(stavim sliku ako treba), a HRZ neka vozi oldtajmere, onda se cude sto im fuckaju. Nazalost svi su takvi i oporba i vlast, bolje nece biti, biti ce samo gore, pisem ovo jer ne zelim da i koji sivac padne na neciju glavu.

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 12:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Već na prvi pogled je jasno da je mašina islužena ali stanje kotača mi je zapanjujuće. Da iman ovakve na autu ne bih se makao sa parkirališta ispred zgrade a ovo...
Zbilja pomalo zastrašujuće, ispravite me ako griješim.
Usput koristim priliku zahvaliti kolegama koji su fotografirali, i ovaj i sivi imaju par super fotki.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 3:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja bih se samo nadovezao na komentar GAK-a u jednom od ovih silnih postova.

Moje iskustvo je jako jako jako skromno i to na jedrilicama no imali smo dva Blanika GBC i GBD, s vizualne strane GBD je bio sav pic pic ljepo uredan fno obojan tehnicki ispravan ok letio je, no GBC je bio sav zguljen ona crvena traka vise je nije bilo nego sto je, ali on je tako ljepo letio, lagane komante sve poluge lako mozec povuci i jednostavno bio ga je veci gust letiti.

Stoga hocu reci da poguljena boja osim sto nije oku ugodna nemora uvijek odrazavati pravo stanje unutrasnjosti i ispravnosti sustava...

Mi mozemo samo tu laprdati i naklapati svoja vidjenjai razmisljanja, a tesko da ce se ovdje ili na nekom drugom forumu s detaljima oglastiti pilot iz lovacke eskadrile.

PS. koliko je pilota ili kontrolora leta komentiralo nestanak MH370 s informacijama koje imaju slubenim ili ne sluzbenim....

P.S.S.
Na kraju svega zaboravio sam napisati da su fotke super i naravno da ce biti korisne. Wink
FilipZG

Član od: 10 Lis 2009
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 6:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo kao primjer svima koji se sablažnjavaju nad tim je*enim gumama
Američki F-16
http://www.usafe.af.mil/shared/media/photodb/photos/110707-F-OT300-197.jpg
Nizozemski F-16
http://www.britmodeller.com/walkarounds/aircraft/f16/f16b/b%2010.jpg

Potražite malo po netu walkarounde aviona pa ćete vidjet da ih dosta ima izlizane gume, tako da ne vjerujem da je to neki veliki problem
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 6:40 pm    Naslov poruke: Posljedni pozdrav MiGu #121. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Pozdravljam trud snimanja MiGa #121. Igleda da ste začarali zrakoplov urokljivim pogledom i temeljitim slikanjem, pa je završio radni vijek 10 dana prije propisanoga resursa. Mi maketari volimo relikvije, pa bi bilo lijepo da se prikupi preostala kovina koja je autentično obojena i da se može u nekim suvenirskim oblicima kao pločice ili kipići otkupiti. "Eduard" proizvođać maketa ima takvu praksu u nekim pakiranjima kao "Royal" proizvod Fw-190 F . Držim da bi to bilo zanimljivo, ako muzeji nemaju druge prioritetne potrebe. Tako se mogu prikupiti barem neka osnovna sredstva za neku dobrobit barem temeljne boje za neodgovarajuće izložene stare zrakoplove, video nadzor i td.

Lijep pozdrav, Dragiša.

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Kol 07, 2014 7:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dragisa to mi je dvije ulice dalje bez brige vec sam obilazio no jos uvijek je sve ogradjeno i policija cuva pristup, samo stanaari te ulice mogu proci svi drugi okolo! Wink Cool

Biti ce najesen kada se pobere kuruza pa prije nego sto ljudi pooru zemlje malo treba prosetati po friskome zraku naravno..... Wink
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma