Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bristol Blenheim - The Yugoslav Story 1937-1958

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
globetrotter

Član od: 14 Tra 2014
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sub Tra 19, 2014 2:35 pm    Naslov poruke: Bristol Blenheim - The Yugoslav Story 1937-1958 Citiraj ovaj komentar

Dobar dan svima sa “malom” zadrškom.

Koristim priliku da Vam predstavim knjigu Bristol Blenheim – The Yugoslav Story čiji sam autor. Takođe koristim priliku da se zahvalim svojim kolegama i prijateljima iz Hrvatske koji su pomogli da moja knjiga bude ovakva kakva jeste: Čopec Robert, Frka Danijel, Likso Tihomir, Novak Josip, Pogačić Siniša i Raguž Mario.

Naslov: Bristol Blenheim – The Yugoslav Story 1937-1958
Autor: Aleksandar M. Ognjevic
Tvrdi povez: 160 strana, 223 c/b fotografija, 8 kolor strana sa 32 profila, 0.928kg
Izdavač: Aleksandar M. Ognjevic (6 April 2014)
Jezik: Engleski
ISBN: 978-86-917625-0-6

Kratak opis: Ova knjiga opisuje i ilustruje upotrebu aviona Bristol Blenhajm u vazduhoplovstvima Kraljevine Jugoslavije, RAF-a u Grčkoj (samo misije iznad teritorije KJ), NDH, Mađarske, Rumunije, Finske i NOVJ u periodu od 1937-1958.

http://www.leadenskybooks.com

Za kupovinu knjiga imate dve opcije. Direktno preko izdavača (mene) po ceni od 43 eur sa poštarinom ili preko Roberta Čopeca i Maria Raguža po ceni od 30 eur, ali sa strpljenjem i isporukom preko prijateljskih kanala na relaciji Beograd-Zagreb i izbegavanjem ogromne poštarine koja kao što vidite „vuče“ gotovo 50% cene knjige. Ako se odlučite za direktnu kupovinu po ceni od 43 eur (pay pal, wire transfer) dovoljno je da otvorite www.leadenskybooks.com i pogledate u donji levi ugao.
Svi primerci su potpisani od strane autora.
Želim Vam prijatan dan i Srećne Uskršnje praznike!

Aleksandar Ognjević
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Uto Tra 22, 2014 9:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala, poručujem odmah kod Leadernskybooks Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
krunc

Član od: 07 Sij 2010
Mjesto: Kutina
PorukaUpisano: Uto Tra 29, 2014 10:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Knjigu sam danas imao prilike na kavici malo prelistati. I moram reći svaka čast, iako sam je planirao nabaviti i temeljito proučiti ugodno me iznenadila činjenica da sam odmah prilikom letimičnog listanja našao podatke o pilotu osmog bombarderskog puka inače koleginom pradjedu za kojeg već neko vrijeme tražimo podatke di je bio i što. Knjiga za svaku preporuku.
globetrotter

Član od: 14 Tra 2014
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Sri Tra 30, 2014 8:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar dan Krunc,

Zahvaljujem na Vašem komentaru. Takođe mi je drago da ste videli podatke vezane za pradedu vašeg kolege. Ne znam o kome se radi, ali ako vaš kolega želi može da mi se obrati lično pa da "prekopamo" moj arhiv. Može se desiti da ima vise podataka, jer naravno nije moguće baš sve "ugurati" u knjigu.

S poštovanjem

Aleksandar
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Svi 12, 2014 1:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Iz Bgd mi je u međuvremenu stiglo par knjiga, pa ako je netko iz Zgb i okolice zainteresiran, može ih preuzeti izravno (k)od mene.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma