Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Fokker Dr.I 1/48 Eduard M.v.Richthofen
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 2:44 pm    Naslov poruke: Fokker Dr.I 1/48 Eduard M.v.Richthofen Citiraj ovaj komentar

Napokon gotov! Nagnjavile su me sajle iako ih je relativno malo za ww1 avion. Vrlo poznati avion, neka vrsta ikone 1. sv. rata. Fokker Dr.I 425/17 kakav je izgledao na dan pogibije Manfreda von Richthofena, poznatijeg kao crveni barun. Maketa se dosta dobro slaže, ali ne savršeno. Mitraljezi su master Model, a pojasevi HGW. Nekoliko sitnih ispravki i dorada u samogradnji, a ostalo je iz kutije. Dekali malo gnjave s nalijeganjem i nisu sasvim točni, pa sam radio ispravke. Figure su resinske dobivene u kompletu s maketom i vrhunski su izrađene. Jedina im je mana što su odlikovanja dana kao PE kolor set, što je prilična besmislica, jer ih je zbog malih dimenzija jako teško postaviti, a ionako ih treba doraditi sa bojom... Pokušat ću napraviti još koju bolju fotku kad uhvatim sunčani dan. Nadam se da vam se sviđa. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo izgleda.
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 3:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prva liga, ništa manje se nije ni očekivalo

kad budeš mogao molio bih samo veću fotku samog Manfreda sprijeda i s leđa
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 3:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je ispao.
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 3:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ODLIČNO!!! barem da je neko gotov za Moson ...
veteran

Član od: 29 Ruj 2010
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 5:23 pm    Naslov poruke: Fokker Dr I Citiraj ovaj komentar

Big lajk za propeler!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 6:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako je lijepo ispao, taman kako treba.

Ovaj natpis sa Manfredovom slikom, jel' to dođe u kutiji ili si sam radio!?

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Davor

Član od: 09 Lis 2011
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 6:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...lijepo, lijepo...u tvom stilu...
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 7:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
..........Ovaj natpis sa Manfredovom slikom, jel' to dođe u kutiji ili si sam radio!?

Da isto i mene zanima ,pa nadam se detaljnom odogovoru......kako izradiš ovakve natpise na okviru i ako ih printaš koji printer koristiš??

Fina izrada i jako lipo,steta da su tako male fotke.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bit će većih fotki. Very Happy Ovo sam na brzinu fotkao iz ruke po lošem svjetlu. Natpis sam sam radio, kao i podlogu. Natpis složim malo u Photo shopu, malo u wordu. Naime, bolji je izbor fontova u Wordu, pa onda crnu podlogu sa slikama prebacim u Word i napišem natpis, pa sve printam na Inkjet printeru, samo sa opcijom da printa sa maksimumom, bez štednje boje. Print preprskam sa lakom za fiksiranje. Podloga je debela zlatna folija kakve ima kupiti u Mulleru. Sve izrežem na mjeru i zaljepim sa UHU univerzalnim ljepilom. Slike pilota i odlikovanja se može bez problema naći na netu ili skenirati iz knjige. Hvala na dobrim kritikama.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
.......Podloga je debela zlatna folija kakve ima kupiti u Mulleru. Sve izrežem na mjeru i zaljepim sa UHU univerzalnim ljepilom. ..............

E ova folija je bila karika koja mi nedostaje da bi moji natpisi imali bar malo pristojan izgled,tnx!!
Hvala za opširan opis!! Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Zorro

Član od: 30 Tra 2012
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 11:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično napravljeno, bravo!
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Sri Tra 09, 2014 11:44 pm    Naslov poruke: Kvavo, krvavi crveni trokrilac. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.

Kako se ono kaže: "Nisam aviomehaničar, ali mogu zaviriti."
Svaka čast na hrabroj i "skliskoj" temi te izvrsno napravljenoj maketi. Prikazi pilota i psa su odlični. Samo je trava nekako položena prevaljana, mješovito suha između mlade zelene. Podloga makete je krupna i u duhu vremena koje odražava, elegantna i zanimljiva.
-Kako bi to napisao svaki iskreni "sklapać ljepitelj",maketa trokrilaca je strukturno besprijekorno obrađena, sklopljena i zaljepljena. Nadam se da je pilotska palica u funkcionalnom položaju u odnosu na upravljačke površine: Do kraja naprijed i do kraja lijevo. Nikad mi nije bilo jasno zašto maketari ostavljaju zakrilca (elerone) u krajnjim položajima, Mi koji smo laširali neki zrakoplov to tako nikada ne zavežemo da stoji u kabini. No dobro, to je dio "fovizma" tj. prenaglašavanja te moderne škole maketarstva.
-Crvena boja krvi izgleda na maketi poput prikupljenih ostataka povjesnog izvornog trokrilca u mjerilu M 1:1, koje sam prikupio na internetskoj mreži. Davno je prije rata u nas, objavljena prva približno točna rekonstrukcija nacrtana u bojama u magazinu "Aeroplane monthly", uz samo jednu kolor fotografiju dokaza ostaci platna s križem donjaka krila.
-Ovo je maketa u smanjenom mjerilu, pa sam očekivao neko majstorsko, čak velemajstorsko rješenje vječite dvojbe kad se radi o prevladavajuće žarkim bojama. Posvjetliti ili ne, tonirati nekom drugom bojom ili ne...
-Na preživjelim arte faktima se vidi da su neki križevi nešto neujednačenije prepravljani iz prvobitnih u balkanske (grčke) ravne. Najvjerijatnije oni odozdola koji su teže dostupni za prepravljanje. Taj trokrilac je prvobitno bio tvornički normirano obojen, pa zatim naknadno pocrvenio. Na mjestima nesavršenih premazivanja vide se izvorne prve boje. Svijetlo plava je i danas stabilna i dobro vidljiva, a maslinasto zelena "prugasta" izgleda da je posve posivila. Moguće neki oksidacijski pomak boja. Istini za volju vojnici su najvjerojatnije ponegdje oštetili naknadno nanešenu bijelu derući i odkidajući suvenirno platno s trokrilca.
- Nadam se da svi suci na natjecanjima ne budu ovakvi maksimalni kritičari poput mene.

http://www.fokkerdr1.com/Profiles/Profile_TW13.htm

http://www.fokkerdr1.com/Profiles/Profile_BP11.htm

http://www.fokkerdr1.com/Dr1_425_17.jpg

http://i606.photobucket.com/albums/tt149/gsprouse/FokDr1_477_17.jpg

-Da zaključim riječima smirenog kvartovskog konobara kad vidi da se netko prenapreže: "To je to. -Ne može bolje."

Lijep pozdrav od Dragiše HOMO LUDENSA: Sve 5!

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Tra 10, 2014 9:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrlo lijepo, svaka čast. Nadam se da će u Mosonu dobro proći !!!
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Tra 10, 2014 9:34 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasan.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma