Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-4B VF-111 i F-4J VF-84 1/48 (Eduard i Academy)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dosadan

Član od: 25 Sij 2007
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Ned Lis 04, 2015 8:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bravo!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zar nisu kutije stajnog trapa bijele boje?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 11:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

trebale bi...bijele s crvenim rubovima kao i poklopci....a bilo bi lukavo tj odlicno i one dve pitot cijevi na vretikalcima napravit od medicinske igle i komada zice...nije puno posla a razlika od ovih sad bi bila nebo i zemlja
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
viper

Član od: 07 Pro 2005
PorukaUpisano: Pon Lis 05, 2015 11:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@ Grunf
Kućište točkova je bijelo kao i donja površina, ali je malo do osvjetljenja pa ta bijela izgleda kao siva.

@ Slider
hvala slider, Imam namjeru staviti igle, jer ovaj plastični dio je predebeo.
Što se tiče tog obruba poklopca možda ga neću farbati crveno jer imam fotku na kojoj je to prefarbano.

Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Sub Lis 17, 2015 1:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postavljeni decali i na Academy f-4j. Eduardov prepak je lakši za raditi jer je sve siva plastika , a academy ima sivu, bijelu i crnu i zaista je nezgodno uklapati te različite boje. Bijelu plastiku je nezgodno farbati bijelom bojom.

Cartograf je radio takođe decale i za academiyevu verziju. Stensili u eduardovoj maketi su sitniji, prirodniji i ima ih barem 10 puta više.
I jedne i druge decale sam potapao u gotovo vrelu vodu i legli su fantastično, naravno uz pomoć Gunze mr mark softnera.

Na eduardovoj ima na par mjesta sa donje strane malo silveringa, pa sam na J-verziji koristio drugu taktiku neposredno prije stavljanja stensila sam stavlja malo pronta na četkici i na ovoj nema nigdje silveringa na bijeloj.

Wash na B verziji sam radio prije decala samo na jedan sloj pronta jer su paneli plitki. Na j verzoiji sam već nanio 2 sloja pronta , treba još jedan i mislim da neće biti problema sa plitkim panelima.

Natrag na vrh
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sub Lis 17, 2015 1:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wow! Shocked
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
PorukaUpisano: Sub Lis 17, 2015 2:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast Very Happy
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sub Lis 17, 2015 3:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Olično si odradio dekale!

Možeš ukratko opisati kako radiš s Mr. Mark Softerom? Meni uglavnom stvara probleme: ima dosta veći viskozitet od ostalih tekućina i ne želi ostati razmazan po dekalu, nego se formira u nekoliko kapljica i tako mi na tim mjestima razmrlja dekal jer ga na tom mjestu rastopi, a ostatak ne. Jednom prilikom mi je i rastopio dvokomponentni auto lak. Zbog toga koristim Micro SOL (i SET), koji dosta dobro odrađuju posao, ali često ne uspiju rastopiti prozirni film dekala.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Sub Lis 17, 2015 5:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super dekaliranje.
Jedino ne kužim taj Eduard. Na F-4J je rondela kak mora biti (Insignia Blue), a na F-4B je nekakva smiješna plava. To je sigurno Nosferatu pak zahebal.
viper

PorukaUpisano: Pon Lis 19, 2015 2:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@ jura-vg
Što se tiče mr mark softnera meni je on odličan i koristim ga za sve decale.
Najbolje odradi tamiyne i hasegawine decale.
Inače tamiyne kaao i većinu drugih decala omekšavam u vreloj vodi ili veoma vrućoj (voda iz bojlera). Prije nanošenja mr softnera decale malo zagrijavam fenom za kosu. Kada nanesem softner onda lagano vlažnim štapićem za uši pređem preko decala, ali tu treba biti oprezan jer su tamiyni decali osjetljivi kada se namoče mr mark softnerom.
Ove cartografove decale sam takođe namako u vreloj vodi i njima gotovo da i netreba omekšivač.

Što se tiče upotebe vrele vode prvo savjetujem probu, jer neki decali kao npr, AFV-ovi, hobby bossovi se zgužvaju i i postanu neupotrebljivi...
Znači uvjek prvo proba na nekom manje važnom decalu.
Natrag na vrh
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Pon Lis 19, 2015 2:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako se meni dekal odljepi sa nosečeg papira, obično bude izgubljen za sva vremena, sav se savije, zgužva , tako da mi je ovo kupanje u vručuj vodi naučna fantastika. Sad
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Pon Lis 19, 2015 3:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se takođe bio savio ovaj veliki NAVY natpis na b verziji, ali sam onda stavio decal u hladnu vodu, u širokoj posudi sa malo vode, pa sam ga nekako uspio ispraviti pomoću četkica i ponovo vratiti na papir , a zatim na maketu. To je trajalo 15-tak minuta i dobro sam se namučio i preznoio. Very Happy Very Happy...

Zato kažem oprez sa vrućom vodom
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2015 10:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kod omekšavanja dekala dobro djeluje stari trik sa octom. Ocat i vruća voda pola-pola, a prije stavljanja dekala na tu površinu malo staviti te mješavine sa kistom kao "setting" tekućinu.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
viper

PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2015 10:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dali se ocat dodaje u vruću vodu li se zajedno zagriju?
Natrag na vrh
jura_vg

Član od: 05 Velj 2015
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Lis 20, 2015 11:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sjećam se da je Model Masterov setting solution imao miris kao ocat, a vjerujem da je i Micro SET sličan jer dosta omekša dekal i priljubi ga za podlogu.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 3/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma