Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-4B VF-111 i F-4J VF-84 1/48 (Eduard i Academy)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 10:55 pm    Naslov poruke: F-4B VF-111 i F-4J VF-84 1/48 (Eduard i Academy) Citiraj ovaj komentar

Maketa je Eduardov prepak Academyja.
Za razliku od academyijeve makete ova nije više bojna već je komplet u sivoj plastici. Cockpit je PE, točkovi i mlaznice su brasin. Naručio sam i kućište stajnog trapa od Airesa.

Bila je dilema između vf-84 i vf-111, ali sam se odlučio za vf-111 jer je to bila moja prva maketa u 48-ci narvano od Esci-ja, pored toga ovaj 201 je i MiG killer, odnosno imao je obaranje jednog MiG-17 i An-2
Vjerovatno ću raditi poslije vf-84, samo ne znam da li b,j ili n verziju.
Decali su fantastični.
Vertikalni stabilizator je obojen odličnim Marabu bijelim polusjanim sprejom. Dobar je skoro kao i tamiyna bijela xf-2, koja je najbolja bijela.

U dijelima sam za wash. Uvijek radim crnom ili tamno sivom, a nisam siguran kako će to izgledati na ovom vertikalcu, pa bi mi bilo drago da čujem prijedloge.

viper: poruka promijenjena dana: Sub Ruj 19, 2015 2:21 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 11:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

....B olovkom...
viper

PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 11:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

to još nisam probao, ali mi zvuči dobro!
Natrag na vrh
jasmind

Član od: 17 Kol 2010
PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 11:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je odlicna tehnika, trebas u art shopu naci B olovku. Nemoj niposto sa HB, ona ima onaj metalni sjaj a B nema.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 11:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoje i B mine za tehničku olovku.
Osobno sam si kupio 2B mine za
tehničku ali ih još nisam isprobao
Davor

PorukaUpisano: Sub Ožu 29, 2014 11:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...probao...znaju ogrebsti boju....moraš biti jako pažljiv...
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Ned Ožu 30, 2014 8:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pazi sa tehnickom, jer su uvijek ostre. Preporucam ipak obicnu olovku.
viper

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 9:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Imam pitanje u vezi sjedišta, pošto nisam siguran o kojoj se verziji radi?
Naime koliko sam skontao Tomo je rekao da je u ovoj Eduardovoj maketi sjedište Martin Baker Mk.H7.

Negdje sam pročitao da da su ova sjedišta H7 počeli koristiti umjesto H5 negdej od 1965.god.
Maketa koju ja pravim je iz 1972. onda vjerovatno mogu koristiti ova iz kutije.
Nije mi se svidio ovaj cockpit iz kutije pa sam uzeo ovaj Airesov

http://www.hannants.co.uk/product/AIRE4155 činimi se da je i to H7 ali nisam siguran jer slabo razlikujem ova sjedišta.

Ako se radi o istom sjedištu interesujeme koje je tačnije, jer koliko vidim ima malo razlike.
Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 10:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

viper Napisao/la:
Imam pitanje u vezi sjedišta, pošto nisam siguran o kojoj se verziji radi?
Naime koliko sam skontao Tomo je rekao da je u ovoj Eduardovoj maketi sjedište Martin Baker Mk.H7.

Negdje sam pročitao da da su ova sjedišta H7 počeli koristiti umjesto H5 negdej od 1965.god.
Maketa koju ja pravim je iz 1972. onda vjerovatno mogu koristiti ova iz kutije.
Nije mi se svidio ovaj cockpit iz kutije pa sam uzeo ovaj Airesov

http://www.hannants.co.uk/product/AIRE4155 činimi se da je i to H7 ali nisam siguran jer slabo razlikujem ova sjedišta.

Ako se radi o istom sjedištu interesujeme koje je tačnije, jer koliko vidim ima malo razlike.

Sjedišta su retrofitana od 1968-1972. Dakle, prije 1968 svi imaju Martin Bakere MK.5, a nakon toga moguće je da imaju i MK.7. Kako je tvoj avion iz 1972, vjerojatno već ima MK.7 sjedište.
Mk.5 i Mk.7 se vizualno dosta razlikuju u predjelu uzglavlja, a i jednog i drugog ima više podvrsta, no tu uopće ne želim ulaziti, pogotovo jer tebi odgovora MK.7.
Najlakše razlikuješ MK.5 od Mk.7 po tome što ovaj prvi ima jednu žuto-crnu sajlu za katapultitranje (kao npr. ESCAPAC), dok MK.7 ima dvije.

Inače osim sjedišta, F-4B su imali i drugih programa modernzacije, pa se tako ovisi o razdoblju razlikuje različite antene i grbe, pa čak i instrumentalna tabla.
Npr. u kitu dobiješ vrlo dobru i točnu kasnu instrumentalnu tablu za RIO-a, dok u Eduardovoj jetkovini dobiješ vrlo dobru i točnu ranu instrumentalnu tablu RIO-a.
Tabla se mjenjala u sklopu programa modernizacije "Shoehorn", a jel Phantom upgradan na taj standard znaš po ECM antenama kojih pak ima 5 vrsta, od kojih 4 dobiješ u kitu, ali onu petu najraniju koja meni treba ne dobiješ. Sad Komplicirano.
Uglavnom, složi ga i bolje ne pitaj ništa. Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
markica

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Deutschland über alles
PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sjedišta H7 došla su tek od 1970.godine na F-4E i J verzijama a potom su ih stavljali i u stare verzije. Znači ova iz kutije čuvati za neki kasniji Phantom. Izbor je između Cutting Edge sjedišta koja su najbolja ali odavno rasprodana tj. firma je propala. Tu je i korejski Wolfpack te neka nova britanska firma zaboravih ime....
Tomo

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 10:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markica Napisao/la:
Sjedišta H7 došla su tek od 1970.godine na F-4E i J verzijama a potom su ih stavljali i u stare verzije. Znači ova iz kutije čuvati za neki kasniji Phantom. Izbor je između Cutting Edge sjedišta koja su najbolja ali odavno rasprodana tj. firma je propala. Tu je i korejski Wolfpack te neka nova britanska firma zaboravih ime....

Mk.7 se već masovno koristio na C/D Phantomima (iako su navodno armijski MK.7, malo drugačiji od mornaričkih MK.7), a F-4J ih imaju svi. Tako da ne stoji da se koriste tek od 1972. Jedino ih nisu odmah mijenjali na starima, već postepeno.
MIslim da treba gledati kad je koja postrojba bila povučena iz Vietnama kući, pa ponovo vraćena Logično mi je da su onda vršili te programe modernizaciije
Natrag na vrh
markica

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 10:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da da bio je Mk.7 i na F-4C i D verzijama. No koliko piva plačaš za fotku sa Mk.5. Bilo ih je bez brige
Tomo

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 11:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markica Napisao/la:
Da da bio je Mk.7 i na F-4C i D verzijama. No koliko piva plačaš za fotku sa Mk.5. Bilo ih je bez brige

Platit ću ti pivu, nemoraš pokazivat fotku jer znam da ih je bilo. Smile
Zato sam napisao da su se koristili masovno, a ne isključivo kao dokaz da se MK.7 koristio i u 60-setima.
Natrag na vrh
markica

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ukratko bilo koji F-4B/C/D te RF-4B/C prije 1970. godine gotovo 100% sigurno ima Mk.5 sjedišta. Primjerice složiti F-4C Robin Olds-a sa Mk.7 bilo bi fatal error. No F-4B/C/D letjeli su i tijekom 1972. godine (Linebacker kampanja i ostalo) i tada su vrlo vjerojatno imali Mk.7. Steve Ritchie fotke iz 1972. godine treba dobro proučiti.... a pronalazim samo općenite fotke aviona. To mi prvo pada na pamet
Davor

PorukaUpisano: Pet Tra 18, 2014 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...kaj to znači da su i na ovom mom mogli promijeniti sjedišta...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma