Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Moson 2014
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 3:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zaboravio sam napisat u vezi Navige nisu ovo pravila Navige dapače u 9 mjesecu takmičio sam se sa tri broda ne Europskom prvenstvu u Rumunjskoj
ALERT I ROMA su bili u istoj kategoriji potpuno ravnopravno i nije im bilo na kraj pameti da maknem jedan brod nego su bili sretni i zahvalni da sam donio tri broda pa su tako imali 200 maketa umjesto npr.95
Alert je dobio zlato ali pobjedila je maketa koja je skupila najviše bodova od mogućih 100 bilo je 15 zlatnih medalja ali je Alert sakupio 98/100 i tako pobjedio... njima nije bitno tko je radio tu maketu nagradu su dali maketi a ako ja imam još 5 maketa to nikoga ne smeta to je moja dobra volja...
i svaki puta mi se zahvaljuju šta sam se trudio voziti3,4 makete koje ne stanu fizički u auto nego moram iznajmiti kombi na svoj trošak jer HR savez maketara nema novaca za mene?
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 6:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

cestitke svima koji su sudjelovali Very Happy
zanima me oce li ubrzo neko stavit vise slika sa natjecanja?
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 6:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

josipww2 Napisao/la:
cestitke svima koji su sudjelovali Very Happy
zanima me oce li ubrzo neko stavit vise slika sa natjecanja?

Pa ima na onim linkovima dosta fotki, mene zanima taj BMW koji je bio the best of
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 6:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hornet Napisao/la:

Pa ima na onim linkovima dosta fotki

Ima, ali samo zrakoplovi, oklop i diorame.

Fotke brodova, automobila, motocikala i figura nitko nije stavio, kao da ih nije ni bilo na takmičenju. Nemam pojma

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dog

Član od: 17 Stu 2006
Mjesto: rijeka
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 9:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Roland Napisao/la:
zaboravio sam napisat u vezi Navige nisu ovo pravila Navige dapače u 9 mjesecu takmičio sam se sa tri broda ne Europskom prvenstvu u Rumunjskoj
ALERT I ROMA su bili u istoj kategoriji potpuno ravnopravno i nije im bilo na kraj pameti da maknem jedan brod nego su bili sretni i zahvalni da sam donio tri broda pa su tako imali 200 maketa umjesto npr.95
Alert je dobio zlato ali pobjedila je maketa koja je skupila najviše bodova od mogućih 100 bilo je 15 zlatnih medalja ali je Alert sakupio 98/100 i tako pobjedio... njima nije bitno tko je radio tu maketu nagradu su dali maketi a ako ja imam još 5 maketa to nikoga ne smeta to je moja dobra volja...
i svaki puta mi se zahvaljuju šta sam se trudio voziti3,4 makete koje ne stanu fizički u auto nego moram iznajmiti kombi na svoj trošak jer HR savez maketara nema novaca za mene?

Izvini Rolande ali mislim da si pogriješio...Alert i Roma (plastika) po NAVIGINIM pravilima nikako ne mogu biti u istom razredu.

Po istim pravilima jedan natjecatelj može imati po 3 makete u svakom razredu. A ima 7 glavnih razreda... (a po nacionalnim pravilima, 2 u svakom razredu)

Bez obzira na to čestitke Rolandu i svim osvajačima medalja i samo tako nastavite.
Natrag na vrh
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 9:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čestitke još jednom svima, koji su se natjecali, pa i ako nisu osvojili ništa. U Mosonu je zanimvljiv način suđenja, specialno u master kategoriji. Trojica, koja sudi prvo pogleda makete, koje su u kategoriji i odaberu jih nekoliko, posebno one, koje jim padu u oko. Onda ocjenjuju samo te odabrane makete. (pitao sam to sudca, koji je ocjenjivao zrakoplove).

Tako da več tu moraš imati sreču, da ti maketa prođe kroz prvi krug. Nije fer, ali takva imaju pravila.

Meni je u Mosonu bilo super, druženje sa kolegama maketarima, šoping, hrana i ogroman broj fantastičnih maketa. Tako da je vrjedno posjetiti Moson i bez makete.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
hornet

PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 11:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo još malo fotki
http://pumamakett.hu/?id=36
http://pumamakett.hu/?id=37
http://pumamakett.hu/?id=38

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.490550764380113.1073741840.158125104289349&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.490558404379349.1073741841.158125104289349&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.644647008906336.1073741846.421748257862880&type=1

moram odmah priznati da ni ovdi ne vidim famozni the best of, doduše nema ni Alerta - tek se nazire na jednoj
hornet

PorukaUpisano: Uto Tra 15, 2014 11:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

još malo, tu ima i nešto automobila
http://www.detailscaleview.com/2014/04/moson-model-show-2014.html
a ovo je valjda ta bembara
http://4.bp.blogspot.com/-fXukEEnBDF4/U0r0zx7hbZI/AAAAAAAAJ0Y/gsSHJiVIa_g/s1600/_MG_9822.JPG

no ovaj link ne treba zaboraviti jer se nadopunjuje, doći će na red i auti
http://imodeler.com/tag/moson-model-show/
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 12:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo ovdje kvalitetnih slika, ali opet, bembari ni traga, barem sto sam na brzinu proletio kroz slike...

http://pumamakett.hu/?id=36

Al' su mi prekrasni ovaj Sergiuszov Tigar i Panther, ostavljaju li podjednako dobar dojam u zivo kao i na slikama?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 1:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dog nisam pogriješio sigurno jer sam bio 7dana na eu prvenstvu i sve jako dobro proucio! Dakle dosao sam sa tri broda Alerta sam prijavio u otvorene brodove klasa C3a Romu i Mikasu sam prijavio pod plastiku 1:350 i tako ih postavio na stolove za ocijenjivanje! Drugi dan ujutro organizatori su me ljubazno zamolili da premjestim Romu kraj Alerta na moje veliko čuđenje kako? Odgovorili su mi da je Roma u moru (epoxy) i da je to diorama kao i Alert započelo je suđenje gdje je Alert i pobjedio a Romu su odmah diskvalificirali jer nisam kod sebe imao sastavnicu i dokumente od broda za koje sam prvi put čuo! Za Alerta sam posudio praznu kopiju od Bugara te ima i dan danas dokumente na ćirilici kao i Mikasa sa kojom sam osvojio srebro tako da mi je to ostalo u jako dobrom sjećanju !
Svaka maketa po Navigi mora imati od saveza knjižicu i broj u koju se upisuju bodovi i rezultati svih natjecanja na kojima sudjeljuje nigdje nema imena autora bodove dobiva brod a ne maketar...
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 6:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koja je poanta te knjizice? Dodes drugi puta i suci se ne trebaju zamarati sa ocijenjivanjem jer sve pise vec? (mislm na bodove)

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 7:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Koja je poanta te knjizice? Dodes drugi puta i suci se ne trebaju zamarati sa ocijenjivanjem jer sve pise vec? (mislm na bodove)

Na međunarodnim natjecanjima drvenih brodmaketa, koje se sude isključivo bodovanjem po vrlo strogim međunarodnim pravilima (tako da ima vrlo malo prostora za subjektivnu procjenu suca), sude međunarodno certificirani suci sa položenim sudačkim ispitom i bodovi koje maketa dobije ostaju zapisani i vrijede zauvijek. Praktički, maketu nije potrebno dva puta ocjenjivati, jer bi u stvari ponovno ocjenjivanje značilo da se ne vjeruje ocjeni koju su već dali suci koji imaju certifikate za to što rade. Naravno da nitko ne brani maketaru koji eventualno nije zadovoljan ocjenom ili želi učestvovati na više natjecanja da maketu nosi na nekoliko natjecanja, ali malo tko želi riskirati nakon nekoliko godina mukotrpnog i predanog rada i odricanja vući tako vrijedan rad od natjecanja do natjecanja. Uglavnom se sudjeluje na prvom međunarodnom natjecanju koje dolazi i maketa dobija svoje bodove i ocjenu. I to je to. To je jedan potpuno različiti svijet od ovog u kojem se mi natječemo. Zapravo, vrhunske makete vrlo rijetko i prođu više od jednog natjecanja tj. ocjenjivanja jer čim dobiju maksimum bodova i osvoje zlato uglavnom već imaju ili vrlo brzo dobiju kupca (cifre za koje se prodaju su "boli glava"). Izložbe i natjecanja su istovremeno i prodajne izložbe a mnogi posjetitelji su i potencijalni (vrlo bogati) kupci.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
dog

PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Roland Napisao/la:
Dog nisam pogriješio sigurno jer sam bio 7dana na eu prvenstvu i sve jako dobro proucio! Dakle dosao sam sa tri broda Alerta sam prijavio u otvorene brodove klasa C3a Romu i Mikasu sam prijavio pod plastiku 1:350 i tako ih postavio na stolove za ocijenjivanje! Drugi dan ujutro organizatori su me ljubazno zamolili da premjestim Romu kraj Alerta na moje veliko čuđenje kako? Odgovorili su mi da je Roma u moru (epoxy) i da je to diorama kao i Alert započelo je suđenje gdje je Alert i pobjedio a Romu su odmah diskvalificirali jer nisam kod sebe imao sastavnicu i dokumente od broda za koje sam prvi put čuo! Za Alerta sam posudio praznu kopiju od Bugara te ima i dan danas dokumente na ćirilici kao i Mikasa sa kojom sam osvojio srebro tako da mi je to ostalo u jako dobrom sjećanju !
Svaka maketa po Navigi mora imati od saveza knjižicu i broj u koju se upisuju bodovi i rezultati svih natjecanja na kojima sudjeljuje nigdje nema imena autora bodove dobiva brod a ne maketar...

Vjerujem da se tako dogodilo kao što govoriš...Ali po NAVIGINIM pravilima ALERT ide u C3 , ROMA (diorama ako se ne varam) u C3A, MIKASA (plastika na stalku ) C6.

Tako da ALERT i Roma nemogu biti skupa,ni pod razno.I ovo samo pokazuje koliko su pravila, koja su napisana, rastezljiva.
Natrag na vrh
dog

PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 11:23 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Lisec Napisao/la:

Na međunarodnim natjecanjima drvenih brodmaketa, koje se sude isključivo bodovanjem po vrlo strogim međunarodnim pravilima (tako da ima vrlo malo prostora za subjektivnu procjenu suca), sude međunarodno certificirani suci sa položenim sudačkim ispitom i bodovi koje maketa dobije ostaju zapisani i vrijede zauvijek. Praktički, maketu nije potrebno dva puta ocjenjivati, jer bi u stvari ponovno ocjenjivanje značilo da se ne vjeruje ocjeni koju su već dali suci koji imaju certifikate za to što rade. Naravno da nitko ne brani maketaru koji eventualno nije zadovoljan ocjenom ili želi učestvovati na više natjecanja da maketu nosi na nekoliko natjecanja, ali malo tko želi riskirati nakon nekoliko godina mukotrpnog i predanog rada i odricanja vući tako vrijedan rad od natjecanja do natjecanja. Uglavnom se sudjeluje na prvom međunarodnom natjecanju koje dolazi i maketa dobija svoje bodove i ocjenu. I to je to. To je jedan potpuno različiti svijet od ovog u kojem se mi natječemo. Zapravo, vrhunske makete vrlo rijetko i prođu više od jednog natjecanja tj. ocjenjivanja jer čim dobiju maksimum bodova i osvoje zlato uglavnom već imaju ili vrlo brzo dobiju kupca (cifre za koje se prodaju su "boli glava"). Izložbe i natjecanja su istovremeno i prodajne izložbe a mnogi posjetitelji su i potencijalni (vrlo bogati) kupci.

Samo malo da pojasnim...za biti međunarodni sudac ne treba nikakav ispit nego samo stažiranje.
I prostora za subjektivno mišljenje kod sudaca ima na pretek.Ocjenjuje se: Izvedba , opći dojam , obujam rada , točnost...
Svaki maketar itekako ide na sva velika međunarodna natjecanja, jer mu se isplati. I to u organizaciji HSB i CTK. A može i u svom aranžmanu.
Na primjer po nacionalnim pravilima ima pravo osvojiti 3 zlata ( ili 5 medalja ukupno) i tek onda nesmije dolaziti na natjecanje.
A to je tako , jer se želi masovnost.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sri Tra 16, 2014 11:38 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dog Napisao/la:

A to je tako , jer se želi masovnost.

Ili, ako se ne uspije prodati maketu sa samo jednim zlatom... Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Klubovi, natjecanja, najave, izložbe Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 6/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma