Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hurricane Mk.IV Tugomira Prebega
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Supercuber

Član od: 20 Ožu 2006
PorukaUpisano: Uto Ožu 04, 2014 6:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
Citat:
jedino kad bi nasli serijal, to bi bilo super

E pa ako krenemo od pretpostavke da je serijal LE-27?
ima samo 9 mogućnosti ,a ako dečki koji su više u JRVu i povijesti mogu eliminirati još koji serijal znanog aparata il nekakvu listu serijala korištenih Hurricana u eskadrili ,možda i možemo? Confused

Produkcijski niz MIIc-MkIV koda LE pocinje sa LE247 i zavrsava sa LE273
U igri su 270/271/272 i 273.
Tako kaze biblija o Harikenima, "The Hawker Hurricane" by Francis K Mason.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Damir
Gost
PorukaUpisano: Uto Ožu 04, 2014 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja vjerujem da bi se stvar Pokiju mogla pojednostaviti: Prebeg je na jednoj fotki kod tog konkretnog Hurrija, ali to ne znači da je to bio njegov "osobni"... Letio je čovjek na raznim Hurrijima... Recimo, na "X"-u...
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ožu 04, 2014 6:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Produkcijski niz MIIc-MkIV koda LE pocinje sa LE247 i zavrsava sa LE273
U igri su 270/271/272 i 273.
Tako kaze biblija o Harikenima, "The Hawker Hurricane" by Francis K Mason.

Fala i ovo je već super informacija, znaći u igri su samo 4 broja Smile ,nekako sumljam da su sva 4 završila u 351sqdn.-u

Citat:
Prebeg je na jednoj fotki kod tog konkretnog Hurrija, ali to ne znači da je to bio njegov "osobni"... Letio je čovjek na raznim Hurrijima... Recimo, na "X"-u...

Da Damire kužim da navijaš (,a znam i zašto Wink ) za X ,ali za Prebega znamo da je letio na V ,a in potpisu ove druge fotke koje sam stavio piše da je je na toj mašini najviše letio baš on...
BTW glede rondele ,mislim da ti se ćini da je žuta deblja od plave ,gledaj kako tanko izgleda zvijezda ,ko da joj vrhovi krakova ne diraju krug ,rijeć je o lošoj fotki odnosno "bijela" probija zbog otvorenije blende.
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Sri Ožu 05, 2014 1:31 am    Naslov poruke: "The Hawker Hurricane..." - vodič za maketare 22. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Kada već spominjemo bibliju za "ovo i ono". Ponovno je na tržištu jako zanimljiva knjiga vodič za maketare br.22. Bilo bi dobro provjeriti sve što vas zanima, ako je napisano.

http://sound-bm.com/en/modellers-datafile-1/3591-22the-hawker-hurricane-.html

Lijep pozdrav, Dragiša HOMO LUDENS.
Gost
PorukaUpisano: Sri Ožu 05, 2014 8:16 am    Naslov poruke: Re: "The Hawker Hurricane..." - vodič za maketare Citiraj ovaj komentar

dragisa1956 Napisao/la:
Poštovani.
Kada već spominjemo bibliju za "ovo i ono". Ponovno je na tržištu jako zanimljiva knjiga vodič za maketare br.22. Bilo bi dobro provjeriti sve što vas zanima, ako je napisano.

http://sound-bm.com/en/modellers-datafile-1/3591-22the-hawker-hurricane-.html

Lijep pozdrav, Dragiša HOMO LUDENS.

Kako to misliš "provjeriti sve što vas zanima, ako je napisano"...? Dati 22 eura + poštarina, pa onda vidjeti ima li u njoj nešto o Prebegovom Hurricaneu..?
Natrag na vrh
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
PorukaUpisano: Pet Ožu 07, 2014 1:47 am    Naslov poruke: "The Hawker Hurricane..." - vodič prolistajmo. Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Ako netko ima uvid u spomenuti vodič, bilo bi od koristi za naše maketare da pokuša pronaći tražene podatke. Prije deset dana sam prigodom druženja na kavi, površno prelistao taj nedavno otisnuti vodič. U slučaju da mi se posreći ponoviti pregledavanje istoga, ne budete vi ostali morali platiti ništa. Lako je moguće da je više ljudi u ovim prostorima nabavilo taj vodič bilo otisnut ili u nekom drugom obliku sa zabilježenim podacima, kao što su npr. fotokopiranje ili PDF.

Lijep pozdrav, Dragiša.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Supercuber

Član od: 20 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pet Ožu 07, 2014 2:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je drugo izdanje knjige Richard Franks-a ISBN: 9781906959340 i tu se ceo sadrzaj fokusira na maketarsku stranu, detalji, dostupnost maketa , korekcije i dorade, a nema ni slovca o temi ove diskusije, Tugomiru i njegovom Harikenu.
Moze se u PDF-u skinuti na vise mesta na internetu , od Farpxxxx na dalje.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sub Ožu 08, 2014 12:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Po podacima što mi je ustupio Danijel Frka (nadam se da se ne ljuti što to prenosim), a prema Operations Record Book - covering damaged and destroyed aircraft, ima podatak da je LE271 Mk.IV letio ožujka i travnja 1945. u 351 (Yug) Sqn.
Sad, dali to pomaže ....?

Vojo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

PorukaUpisano: Sub Ožu 08, 2014 2:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fala Vojo i tebi i Frki! Meni pomaže dovoljno da u skorije vrijeme napravim maketu, a sad povjesničari nek dokazuju dal je LE-271 zbilja V il ne, a nadam se da će potaknuti i daljnu raspravu...

Ja bih sad pitao još jedno pitanje vezano opčenito za Hurricane ,a to je rondele na krilima iz tog ratnog razdoblja.
Negdje sam pročitao da su one bile nešto drugačije nego na Spitovima ,a i da je bilo različitih varijanti ,pa me zanima ima li kakva dobra fotka di se vide rondele s gornje i donje strane krila Hurricana 351sqdn-a?
Poky

PorukaUpisano: Čet Ožu 20, 2014 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima li tko kakve nacrte za univerzalno krilo korišteno na Hurricanima Mk.IV P.R. ili barem kakvu dobru fotku krila Hurrija iz Surćina gdje se vide paneli po krilu? Hitno mi je...
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Čet Ožu 20, 2014 5:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Provjerite PM pretinac. Smile
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Čet Ožu 20, 2014 11:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo to je što ja imam...
Natrag na vrh
dalibor

PorukaUpisano: Čet Ožu 20, 2014 11:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

unrelated, našao sam i ovaj biser

Natrag na vrh
dalibor

PorukaUpisano: Čet Ožu 20, 2014 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Natrag na vrh
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Pet Ožu 21, 2014 12:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
Ima li tko kakve nacrte za univerzalno krilo korišteno na Hurricanima Mk.IV P.R. ili barem kakvu dobru fotku krila Hurrija iz Surćina gdje se vide paneli po krilu? Hitno mi je...

Evo ovdje me neki englez cimao istu stvar (skrolaj malo) pa sam mu poslao najbolju fotku koju imam krila

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/59225-hurricane-mk-iv-service/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma