Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

presijek trupa galijuna

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
largo

Član od: 12 Pro 2010
Mjesto: zadar
PorukaUpisano: Uto Sij 28, 2014 11:27 pm    Naslov poruke: presijek trupa galijuna Citiraj ovaj komentar

Vidjevši slike produzenog serijala u 99 broju presijeka trupa istog galijuna, vidio sam neke velike nedostatke, na vec gotovom galijunu u najnizem dijelu potpalublja .Bez tog treceg potpalublja kojeg ni nema em sto je ruzno i šuplje nije autenticno. Razocaran .... Rolling Eyes
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Pet Velj 07, 2014 1:05 pm    Naslov poruke: Re: presijek trupa galijuna Citiraj ovaj komentar

largo Napisao/la:
Vidjevši slike produzenog serijala u 99 broju presijeka trupa istog galijuna, vidio sam neke velike nedostatke, na vec gotovom galijunu u najnizem dijelu potpalublja .Bez tog treceg potpalublja kojeg ni nema em sto je ruzno i šuplje nije autenticno. Razocaran .... Rolling Eyes

Je. Ja sam jedan od žeščih zagovornika ovog srijala, ali sam na žalost negdje od 40-og broja morao priznati da je to u stvari preskupo u odnosu na ono što se dobije.

Davno sam već prestao kupovati nastavke osim onih u kojim aje bilo nešto interesantnog pribora.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
dbezinov

Član od: 25 Sij 2013
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Ned Velj 09, 2014 11:55 am    Naslov poruke: Re: presijek trupa galijuna Citiraj ovaj komentar

largo Napisao/la:

Bok largo,

vidio sam tvoj komentar u kojem ima nejasnoća. Naime, autentičnost makete ne mogu komentirati jer nemam dovoljno podataka. Svi bismo bili zadovoljniji da je bolje nego što je.

Što se tiče "trećeg potpalublja", treba uzeti u obzir visinu prostora koja treba biti dovoljna za kretanje posade i mogućnosti obavljanja manevra sa vitlom i užadi te borbenih radnji, te dali je galijun sa više naoružanja ili sa više prostora za teret.

Čini se da sada ima slobodne visine u međupalubljima 1,80 m tako da nema mjesta za treće potpalublje.

Ako imaš fotku nekog sličnog broda s više paluba stavi je pa da vidimo.

Lijep pozdrav.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma