Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

T-55 Kaočine

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Sub Stu 30, 2013 12:16 am    Naslov poruke: T-55 Kaočine Citiraj ovaj komentar

Pozdrav.

Zanima me postoji li osoba na ovom forumu koja slučajno ima pokoju fotografiju ili informaciju o T-55ici koja je bila uništena pored Kaočina (pokraj Drniša), bio je točno na označenom mjestu (od ispod), okrenut prema velikom križanju. Iman ja mislim negdje po kući 3 svoje fotografije slikane poslije rata ali ih ne mogu nikako pronaći.

Uspio sam pronaći da su pri operaciji Miljevački plato i oslobađanju šibenskog zaleđa uništena tri tenka (sve tri T-55ice), e sad, postoji slika dvaju, jedan (prvi od ispod) je sređen zoljom u Širitovcima. (barem sam takvu informaciju pronašao)

Drugi ne znam kako je uništen, ali navodno je 'prije Drniša', postoji ova slika, bilo bi lijepo doznati od koga i na koji način je uništen.

A onog od kojega sam ja imao slike (odnosno moram ih iskopati odnekud), i za kojeg predpostavljam da je treći, se nalazio točno pred prvim dijelom Kaočina, misto je točno označeno na slikama ispod.

Tu je stajao, nije imao gusjenice sa lijeve strane, a jesu li skinute ili je prešao preko mine ili nešto treće, nemam pojma. Nemam pojma
Isto se sjećam da je bio oštećen straga desno.

Sjećam se da je tamo stajao vjerojatno do 2000.-te ili možda čak i malo posli, nemam pojma iskreno. Te slike koje imam su otprilike tamo iz '97/'98... Pa ako netko zna slučajno što mu se dogodilo, na koji način je uništen, kada je odtegljen, ili ako netko ima neke fotografije - jako bih bio zahvalan...

Pozdrav!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
sinfulsaint

Član od: 29 Lip 2007
PorukaUpisano: Čet Pro 05, 2013 8:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Provaj tu:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=614116
jimi

Član od: 12 Velj 2015
Mjesto: Omiš
PorukaUpisano: Pet Velj 13, 2015 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim da je tema duže neaktivna, ali mislim da imam par slika te T-55ice(nisam siguran za kvalitetu slika). Pa ako još tražis, mogu postat.

A ako imaš još slika s Miljevčkog platoa, bio bih ti zahvalan ako bi ih objavio.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dog

Član od: 17 Stu 2006
Mjesto: rijeka
PorukaUpisano: Sub Velj 14, 2015 2:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj drugi sa rupom je popravljen i korišten od HV-a... mislimda ga je koristila postrojba iz Šibenika i čak je imao ime ali se ne mogu sjetiti.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Pon Ožu 16, 2015 7:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jimi Napisao/la:
Vidim da je tema duže neaktivna, ali mislim da imam par slika te T-55ice(nisam siguran za kvalitetu slika). Pa ako još tražis, mogu postat.

A ako imaš još slika s Miljevčkog platoa, bio bih ti zahvalan ako bi ih objavio.

Ako imaš, bio bih ti jako zahvalan.
Ove slike sam našao uglavnom na netu, znam da je bio jedan blog koji je imao neke izvrsne fotografije općenito sa tog područja, ali ga ne mogu sada pronaći.
Ja imam 2 - 3 slike te T-55tice pored Kaočina, ali su mi u Splitu....
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma