Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

JGSDF Light Armored Vehicle -35 Tamiya

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Moonspell

Član od: 01 Kol 2012
PorukaUpisano: Pon Stu 11, 2013 4:07 pm    Naslov poruke: JGSDF Light Armored Vehicle -35 Tamiya Citiraj ovaj komentar

Pozdrav drustvo posle malo duze pauze evo opet malo se radilo.Rijec je o Japanskom lako oklopnom vozilu.Tamiya maketa odlicnaaa sastavlja se sama al bukvalno haha.Donji trap makete je diecast od metala tako da kad se sastavi bas dobije na tezini. Jedini mali problem sam imao prilkom farbanja dok sam ubadao boju posto japanci imaju tu neku svoju JGSDF dark green pa sam savim slucajno nasao u nekom casopisu Mix Tamiya boja.Vozilo je na pola gotovo ima jos tu dosta sminke po njemu prljanja,malo chipinga itd.Evo par slika pa da vidi te na sta to izgleda.Diorama je onako bezveze tu nije za njega planima neku Iraq street.

U medju vremenu sam skontao dioramu i zamislio je ovako nekako

Poceo raditi na dorami sve ok je bilo dok mi nije fotoaparat crkao pa sam morao da slikam tabletom vga kamerom lol sory.
Sto se tice same zgrade ok je sve ide po planu pola sma posla odradio ostalo je samo vrata od garaza dole i klima uredjaje da dotijeram.Evo otprilike kako to izgleda

E sad sam tu planirao da dodam par vojnika i neki Checkpoint,ispred zgrade ovo bude da uradim sa nekim smecem ispred tipa kartonske kutije,cigli,novina.. i da jos jednu ulicnu svetiljku na trotoar.Samo kontam da nece biti malo previse??
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
XVI

Član od: 28 Kol 2012
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Stu 11, 2013 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fino fino, ovo pratim Smile.
A što se tiče detalja na diorami detalja nikad previše naročito iraq diorama tu se trebaju nač: kutije od cigara, kartoni, novine, plastične boce, plakati, grafiti, cigle, puno prašine.....
Moonspell

PorukaUpisano: Pet Stu 15, 2013 11:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E hvala.Evo mali napredak nista posebno malo me samo zeza ova klima ne znam kako da nju barem malo dotijeram ovako mi samo kvari citavu scenu.Dok cekam armiju malo teren dotijerujem.Evo par slika dosadasnjeg rada

Natrag na vrh
XVI

Član od: 28 Kol 2012
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sub Stu 16, 2013 12:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro, e a klimu bi ja ovako pokušo 1. obojo u bjelo onda po rubovima nekakav drybrushing (možda)
2. crni wash da istakne ventilator (preporučam uljani)
3. chiping (preporučam sa soli)
4.curci hrđe ili vlage (ako je od nehrđajučeg metala, ne znam Very Happy )

tako bi ja i samo bi prije bojanja preko ventilatora stavio nešto da mi simulira mrežu ili slične detalje.
Moonspell

PorukaUpisano: Sub Stu 16, 2013 5:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka cast to sam i ja kontao ima tu dosta posla jos kad skontam da nisam bas na vozulu zavrsio sve.Uglavnom polako sa gustom ga radim.Hvala na savjetu i pracenju posta Very Happy
Natrag na vrh
Moonspell

PorukaUpisano: Sri Stu 20, 2013 4:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav. Evo mali update osusila se ova hrpica cigli,usminkao sam betonski blok koji simulira prepreku na putu i ovaj cunj sto mi je popio zivce moje napravio sam ga od nekih plastika koje sam naso u stanu.Kontam da je to ta razmijera da nisam preveliko a ni premalo.Ostalo je ovo gurence i klima uhhh klima.

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma