Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Kosta Racin 1:100
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Sri Stu 06, 2013 10:46 pm    Naslov poruke: Kosta Racin 1:100 Citiraj ovaj komentar

Pjesnici su mi bili najljepši Jadrolinijini brodovi. Vozio sam se s Nazorom, Karađićem, Cankarom, ali najčešće s Kosta Racinom. Jučer sam započeo triup od stirena i drveta, nastavljam s aluminijem.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Čet Stu 07, 2013 7:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac,

pošto vidim da si 'do grla' u brodovima i da si od malo 'starije garde' poput mene, pa da te pitam dali možda imaš one kutije šibica gdje su bili neki od tih Jadrolinijih brodova, tamo negdje 60-tih ili 7a-tih godina .... ajme kako sam se veselio tim malim ilustracijama ....

Ne mogu ih naći nigdje, niti uživo niti na netu, da ih je netko sačuvao i možda skenirao ....

Vojo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 07, 2013 8:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.kolekcionari.com/index.php
Nemam ti ništa od toga, ja ih se niti nr sjećam,probaj na ovom forumu ili preko njuškala.
Puno sreće.
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Ned Stu 10, 2013 8:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grund farba, čisto da se vidi di još treba kitanja

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Sri Stu 13, 2013 9:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Trup je bijel, neznam koji je antifouling bio u igri 60-ih. Da li je još bila kuhana moravia (zelena) ili već neka crvena ili crvenosmeđa...

Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 10:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

analogija - ja se sjecam jos ko klinac ranih sedamdesetih zelene, na klasi 3T, ali imam slike u suhom doku kasnije di je vec crvena.....

ja mislim da neces pogrijesit ak stavis zelenu, uostalom ak nemas fotku radi po osjecaju.... Cool

bajdvej, santić i nazor su imali zeleni antifauling - imas fotke, pa obzirom da je i Kosta ista klasa- eto ti...jos su svi iz Uljanika , znam da su oni dugo koristili zeleni....
ja bi isel sa zelenom, a ti odluci...
i tak je kod nas bio do 1973.ce, a onda prodan u Italiju....
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 12:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I sad čeka na rezanje u Napulju.
Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 1:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac 161 Napisao/la:
I sad čeka na rezanje u Napulju.

nije ni daleko - uzmes zenu, odete na vikend, ona uziva, ti poslikas sve kaj ti treba.....i svi sretni:-)
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 1:38 pm    Naslov poruke: Pijesnici Citiraj ovaj komentar

Neznam ja sam bi u Napoliu , ali nissam tamo vidio nikad klasu pijesnika. Ono što sam tamo vidio u četverovezu nu portu je bio klasa Gradovi. Osijek, Novi Sad, Mostar, Maribor. Mislim da je ovaj u Napoliu bio Novi Sad nisam siguran. Confused
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 2:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Preuređena mu je krma i zatvoren dio ispod mosta, između glavne i šetne palube. Ime, Campania Seconda, uguglaj, ima desetak fotki. Piše da čeka rezalište, a i izgled mu nije daleko od toga...

Sly, dal si mi dobru ideju, baš bi mogel ovaj vikend. Ak mi se škodača ne raspadne prije Slovenije.
Danas bum videl gospona Robotića pa bum ga pital za mišljenje. Osobno bi mi ljepše bila neka crvenosmeđa boja, ali bum još videl. Hvala za sugestiju.
Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 2:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

no frks, i meni bi bolje sjela crvena, ali gle- cista logika- uljanik, vremensko razdoblje - to se zna
onda sestre- zelene, dokazano- i na kraju logicno je zakljucit da je i on bil zelen....
jedino ak najdes sliku njega s crvenim dnom-ovak ti ostaju samo logika i dedukcija...
ps - pitaj tog striceka jel ima nacrte za Trogir....placam suhim zlatom i mokrim bananama...
sea wolf

Član od: 12 Stu 2005
Mjesto: Mali Lošinj
PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 6:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac 161 Napisao/la:
Preuređena mu je krma i zatvoren dio ispod mosta, između glavne i šetne palube. Ime, Campania Seconda, uguglaj, ima desetak fotki. Piše da čeka rezalište, a i izgled mu nije daleko od toga...

Sly, dal si mi dobru ideju, baš bi mogel ovaj vikend. Ak mi se škodača ne raspadne prije Slovenije.
Danas bum videl gospona Robotića pa bum ga pital za mišljenje. Osobno bi mi ljepše bila neka crvenosmeđa boja, ali bum još videl. Hvala za sugestiju.

Onda kad sam ja bio tamo nije ga bilo jer bi ga sigurno zamijetio to je bilo 2007 -2008, kao što sam reko vidio sam tada samo M/V Patrizia ex Novi Sad klasa od Jadrolinije.
Minolovac 161

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 10:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vjerojatno je vozio po nekim lokalnim linijama. Može se vidjeti i na google mapsu, ova fotka je s njega. Vidi se preuređena krma, vjerojatno je mogao prevesti par auta.

Sly, Robotić veli da ima i neke slike u doku u Lošinju i da je bio bojan smeđe. Znači ide smeđa. Vjerojatno je u početku bio zelen, ali neću povrijediti povijesnu točnost ako je smeđ, a to mi bolje paše. Krešo Š. ima nacrte za Trogir, poslaću ti njegov mail i mob. pa se dogovorite.
Natrag na vrh
Slider

PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2013 10:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

eto, dilema rijesena- imas fotku i sve pet....super, cekam nastavak
e, ovaj za Trogir - jel to onaj iz zagreba kaj si mi vec jednom dao broj??? taj me otkacio ko smrkljavca .....radje pitaj ti... Sad
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Stu 19, 2013 12:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam dobro gledao nacrt Evil or Very Mad pa sam palubu moral ispočetka. Trup je uglavnom gotov, slijedi nadgrađe između glavne i šetne palube, samo je provizorno postavljena...
http://imageshack.com/a/img11/8184/yf65.jpg
http://imageshack.com/a/img14/1562/kvy6.jpg
http://imageshack.com/a/img600/8306/0vi8.jpg
http://imageshack.com/a/img59/2258/5bxi.jpg
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma