Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/350 Bismarck + riva (puno slika)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 10:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidio u živo u Celju, i sa toniranjem i valićima sve skupa izgleda puno bolje-remorker i hidroavion posebno oživljavaju scenu. Very Happy Na kraju si pobjedio sam sebe sa Mikasom.. Wink

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Pon Lis 21, 2013 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
mskukan Napisao/la:
mskukan Napisao/la:
Mene općenito zanima koji je to rezin i gdje ga se ima za nabaviti.

i čime si ga tintao Wink

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 12:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vec sam u nekoliko navrata napisao da je to epoxy smola koja je inace dosta komplicirana za deblje slojeve i skupa1kg od 20 - 30€
Tonirao sam pigmentima za smolu koje sam nabavio u Italiji u jednom skladistu gdje se na veliko prodaje epoxy smola i carbon..
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 9:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Roland Napisao/la:
Vec sam u nekoliko navrata napisao da je to epoxy smola koja je inace dosta komplicirana za deblje slojeve i skupa1kg od 20 - 30€
Tonirao sam pigmentima za smolu koje sam nabavio u Italiji u jednom skladistu gdje se na veliko prodaje epoxy smola i carbon..

pa svi znamo da je epoksi smola...sve epoksi smole su skupe....al ime smole i naziv ducana bi prilicno pomoglo Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
mskukan

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 9:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znam da je epoxy smola.

ja sam pitao koja je smola (tipa proizvidjac) i gdje ima za nabaviti? Kazes u Italiji si nabavio pigmente, a pretpostavljam da onda i smolu. A jel se smije znati gdje? pitam oprezno, ako je tajna reci.

Ja sam u potrazi za dobrim kristal rezinom u vecim količinama, a ovaj mi se cini dobar u konacnom izgledu jer sam i vidio uzivo, pa zato pitam

Natrag na vrh
Roland

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MA NEMA NIKAKVIH TAJNI SMOLA JE U KANTI BEZ ETIKETE TAKO DA NEZNAM PROIZVOĐAČA A KUPLJENA JE U ITALIJI QARTODALTINO POSLIJE VENECIJE
FIRMA SE ZOVE ANGELONI BAVI SE SAMO EPOXY I KARBONOM INAČE PO MENI JE NAJBOLJE POTRAŽIT EPOXY ZA PODOVE IMA JE I KOD NAS...
mskukan

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 10:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne znam vičeš li namjerno ili slučajno.

ako vičeš namjerno mislim da nema razloga jer je pristojno odgovoriti, pogotovo na nekoliko istih upita

Natrag na vrh
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 10:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To su ovi :

http://www.g-angeloni.com/

Natrag na vrh
mskukan

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 10:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E hvala ti, poslat ću im upit pa možda mogu slat poštom ako se dogovorimo.

javit cu ako sto dogovorim pa mozda moze vise nas narucit preko mene, da konacno skinem rezin s dnevnog reda Wink

Natrag na vrh
Roland

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 11:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

krivo si shvatio ne vičem nego sam voljan pomoć epoxy je skup i kompliciran
teško ga je nabavit ispod 20eura kilo a za jednu dioramu tipo moja roma treba ti cca8kg treba potražit kod nas jer talijani nisu baš za slanje poštom
mskukan

PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 11:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vidim da si pisao velikim slovima, pa sam mislio da vičeš jer to na internetu znači vikanje. No, hvala na informacijama. Imam i jednog pirijatelja koji tamo u blizinu ide često, možda s njima prethodno dogovorim, pa on samo pokupi.

kod nas ne znam gdje da tražim u tako velikim količinama, bilo je onako po 3 deci, ali što je manja količina to ispada skuplje.

Inače, ako stigneš stavi fotke gotove makete

Natrag na vrh
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, da se ne mučite .... slike iz Celja:

Vojo Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 12:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Epoxy smolu, nebojanu imas kod nas u trgovinama bojama i lakovima i trgovinama koje prodaj materijal za nautiku.
Najjeftiniji je epokon mislim da je red velicine cijene 200 kuna za 1,d kg (1kg smole i 0,d kg katalizatora) a za bojila treba malo pogledati

Mislim da su ti sve epoxy smole jantarno zute boje a onda dodajes bojila punila armature i sto sve ne.

Pogledaj malo po nautickim forumima svi koji danas idu u samogradnj koriste epoxy i laminate a ne poliester jer epoxy bolje veze na drvo i ne nagriza ekstrudirani stiren.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Lis 22, 2013 1:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lipe fotke i maketa!!
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Špar

Član od: 25 Lis 2013
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sub Stu 30, 2013 11:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo i kvalitetno.Nemam puno saznanja o radu na plastićnim maketama,ali ako pogledamo izgled broda sa tako puno detalja i ljepljenja a nigdje se ne vidi ljepilo moram priznati da se radi o majstoru.A kako Ronald ide na takmičenja kako sa drvenim tako i plastičnim maketamo ja osobno vjerujem da je upoznat sa pravilnicima za ocjenjivanje.Stoga mislim da nagađati možemo ali dali smo u pravu hm?pozdrav špar
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 3/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma