Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/350 Bismarck + riva (puno slika)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:16 pm    Naslov poruke: 1/350 Bismarck + riva (puno slika) Citiraj ovaj komentar

Tamiya Bismarck 1/350, WEM PE set + set vrata i prozora + AA topove.
Mornari su 3D od Northstar models
KA model drvena paluba.
Weathering sa AK interactive.
Remorker je od Alliance modelworks.
Riva scratch build od forexa.
Svjetionik je potpuna samogradnja.
More radeno od epoxija.

su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 10:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predobro!!
Gušta za gledati, samo naprid sa još fotki molim !!
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Cessna

Član od: 12 Tra 2006
Mjesto: Jales B. ;)
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 11:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ideeššš!!! Svaka čast! Ne radim brodove, ali ovo je mrak
Natrag na vrh
Zorro

Član od: 30 Tra 2012
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično!
Natrag na vrh
Roland

Član od: 11 Kol 2013
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 12:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jos ima puno posla moram sredit more (epoxy) zavrsit naoruzanje pofarbat i sve složit ,povezat do petka jer subotu idemo u Celje na takmičenje...
Preksutra nove slike!
Hvala na pohvalama...
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 7:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivno! Shocked
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 8:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Impresivan rad, svaka čast.

Al' ajde, ne mogu izdržat...

Bismarck je na uporabu njemačkoj ratnoj mornarici predan 24. kolovoza 1940. a potopljen je 27.svibnja 1941.
Znači njegova karijera je trajala jedva devet mjeseci.
Uz to, bio je ponos njemačke ratne mornarice, bio je najvrjedniji 'komad' ratne mašinerije koju je Hitler u to doba posjedovao.
U tom svom vrlo kratkom životnom vijeku bio je dva ili tri puta prebojavan, dodavane su mu i uklanjane razne kamuflažne trake po trupu i nadgrađu i lažni pramčani i krmeni valovi, posljednji put neposredno pred isplovljavanje na svoj jedini i posljednji ratni zadatak.
U stvari, vjerojatno ne postoji ni jedan dan u njegovom kratkom životu a da cijela mala vojska mornara na njemu nije nešto bojala, čistila i glancala.

Što hoću reći...? Ovolika količina rđe, istrošenosti i prljavštine na njemu jednostavno nije postojala. Uostalom, to potvrđuje velik broj fotografija snimljenih u njegovom kratkom vijeku, mnoge od njih neposredno pred isplovljavanje na njegovo posljednje putovanje.
Ovako ruzinav i prljav je mogao biti njegov blizanac Tirpitz u studenom 1944. ali Bismarck sigurno ne.

Znam da su pigmenti, praškovi, rđa i prljavština danas u modi u svijetu maketarstva ali ipak...

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 10:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slažem se sa Borisom G. Malo decentnije prljanje bi bilo autentičnije. Ono što mi nije "leglo" je ovo zeleno apsolutno mirno more od Epoxy smole. Isto je kao i kod Rome koju smo već vidjeli po natjecanjima i ne djeluje uvjerljivo. Znam da su efekti mora vrlo teški za izradu, ali ovakva boja, bistrina i totalna bonaca bi više odgovarala nekom planinskom jezeru, a ne Baltičkom, Sjevernom moru ili Atlantskom oceanu, gdje bi se scena mogla odigravati. Kamenje, pijesak na dnu i građa mula isto izgleda kao da je scena negdje na Sredozemlju. Ima dosta fotografija po knjigama i na netu gdje se može vidjeti lučke objekte uz koje je Bismarck bio privezivan, kao i današnjih fotografija sa sjevernih mora gdje se vidi boja i prozirnost morske vode. Tamno sivo-modra slabo prozirna voda bi bila daleko uvjerljivija-uz barem neke male valiće, jer ni u luci more nije kao led... Možda se može epoxy doraditi sa nekim lazurnim filterom od sjajnog laka i sivo-modre boje?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 12:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I Damir i Grunf imaju pravo, no ponekad treba zaboravit na povjesnu tocnost i napravit komad umjetnosti, ja sam ovog Bismarcka gledao u fazi izrade skoro svaki drugi treci dan, i sami smo komentirali da je mozda previse hrde i more previse mirno, sve skupa nelogicno, netocno ali "who cares"? Na kraju dana ta maketa ce bit izlozena negdje u njegovoj kuci gdje ce biti tretirana kao komad umjetnosti , kao slika, kao skultura i sl...

Mislim da je njemu ovdje vazniji efekt, dojam koji ce maketa ostavit ljudima, pogotovo onima koji neznaju tocan datum kad je brod potopljen, od kad do kad je bio u sluzbi koliko debljinu armora je imao na barbetti kule Anton i sl
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 1:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:

Mislim da je njemu ovdje vazniji efekt, dojam koji ce maketa ostavit ljudima, pogotovo onima koji neznaju tocan datum kad je brod potopljen, od kad do kad je bio u sluzbi koliko debljinu armora je imao na barbetti kule Anton i sl

U pravu si sto posto, najbitnije je da je on zadovoljan maketom.

Međutim, g. Roland svoje makete izlaže na domaćim i međunarodnim natjecanjima i osvaja brojna priznanja i nagrade. Kako je i sam napisao, i ova diorama uskoro odlazi na jedno takvo natjecanje, a to sigurno neće biti jedino i posljednje. Postoji velika vjerojatnost da na natjecanjima na kojim se maketa/diorama bude natjecala suci budu znali sve te podatke i da njima bude bitna povijesna točnost, jer je i to jedna od stvari koja se na većini natjecanja ocjenjuje, pogotovo kad se radi o ovako poznatim subjektima. Osim ako trendovi nisu toliko odmakli da je 'efekt' postao toliko važan da će se zanemarit činjenice o kojima i vrapci na granama sve znaju. Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 2:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
veliko_pile Napisao/la:

U pravu si sto posto, najbitnije je da je on zadovoljan maketom.

Međutim, g. Roland svoje makete izlaže na domaćim i međunarodnim natjecanjima i osvaja brojna priznanja i nagrade. Kako je i sam napisao, i ova diorama uskoro odlazi na jedno takvo natjecanje, a to sigurno neće biti jedino i posljednje. Postoji velika vjerojatnost da na natjecanjima na kojim se maketa/diorama bude natjecala suci budu znali sve te podatke i da njima bude bitna povijesna točnost, jer je i to jedna od stvari koja se na većini natjecanja ocjenjuje, pogotovo kad se radi o ovako poznatim subjektima. Osim ako trendovi nisu toliko odmakli da je 'efekt' postao toliko važan da će se zanemarit činjenice o kojima i vrapci na granama sve znaju. Wink

Istina, ali Rolandu ocito nije toliko vazno dobit medalju, za to ima svoje drvene brodove, gdje je tesko rec da nesto ne stima Wink

vjerojatno na Celje ce se moc vidjet uzivo Bismarck, pa cemo tamo popricat onda
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasan rad .
Interesira me ovo ljevanje mora ,naime u više projekata sa ljevanjem prozirnih smola ljudi su prakticirali ljevanje u više slojeva jer im se događao problem sa mjehurićima zraka , a vidim ti to ulio drito iz biduna i sve 5.U čemu je štos?
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 3:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mene općenito zanima koji je to rezin i gdje ga se ima za nabaviti. Ranije mi je padala ideja za tako nesto, ali ne u funkciji diorame nego više kao za postolje bez efekata. Kao npr na onim maketama koje sam vidio na CK, pretpostavljam da su od istog autora.
Pa ako može pokoja riječ o rezinu Very Happy

Hvala

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 3:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
I Damir i Grunf imaju pravo, no ponekad treba zaboravit na povjesnu tocnost i napravit komad umjetnosti, ja sam ovog Bismarcka gledao u fazi izrade skoro svaki drugi treci dan, i sami smo komentirali da je mozda previse hrde i more previse mirno, sve skupa nelogicno, netocno ali "who cares"? Na kraju dana ta maketa ce bit izlozena negdje u njegovoj kuci gdje ce biti tretirana kao komad umjetnosti , kao slika, kao skultura i sl...

Ne govorim baš samo o povijesnoj točnosti, nego i o ukupnom efektu. Na stranu to što je Bismarck pristao uz neku dalmatinsku suvremenu rivu u nekoj marini, ali ta zelena boja i zaleđena glatka površina su mi već na Romi boli oči i narušili opći dojam cijele makete. Doduše, neki kolege suci su to smatrali jako efektnim i obzirom da se uopće ne bave brodovima im je iz laičkog kuta gledanja to bilo fora... Kao slika, skulptura i sl. svakako da je cijela diorama jako efektna, no moram reći da mi je npr. tvoj Missouri u maketarskom smislu draži...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Lis 16, 2013 3:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

svatko treba sam raspraviti sa sobom - radi li maketu ili umjetnicko djelo...
i to je to
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma