Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

EC135 9AHBA

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2013 4:44 pm    Naslov poruke: EC135 9AHBA Citiraj ovaj komentar

izvana znate kak izgleda, a bio sam u mogućnosti nabrzinu fotkat interijer ono najbitnije

gluposti oko skija

sjedala (ostala sjedala su samo u tkanini sa uzorkom - nema sive kože)

raspored sjedala bez pregrade (cargo)

i boja (pod je crn/antracit, cargo vrata s unutrašnje strane su isto sivo-plavkasta)
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 17, 2013 8:24 pm    Naslov poruke: Evropski super skupi helikopter! Citiraj ovaj komentar

Poštovani.
Lijepo je oblikovan i još ljepše opremljen ovaj "vrti-let ili "verto-let". Ne znam točno kakav je RH MUP nabavio za samo 50 000 000.- kn u ambulantnoj izvedbi. Što će te, mora se...
Kad opisujete postojeće obojenje i boje opreme, bilo bi najjednostavnije da ste prislonili katalog npr. RAL i istu stranicu fotografirali na željenom dijelu opreme da svi dobro vidimo o čemu se radi. Bilo bi poželjno da svaki zanesenjak maketar ima na raspolaganju barem neki poznatiji katalog boja kao RAL. FS595b ili BS.
U svakom slučaju, najljepše se zahvaljujem na postavljenim fotografijama/images. Dajte snimajte još, ako je dozvoljeno.

Lijep pozdrav, Dragiša.
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Lis 18, 2013 9:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala za slike. Very Happy Nadam se da će biti moguće napraviti i jedan cjelovitiji walkaround. Mislim da taj helikopter ipak nije neka "tajna" i nadam se da će spašeni životi u budućnosti itekako opravdati cijenu. Maketa već čeka na mom stash-u, a predpostavljam i kod mnogih drugih, tako da je maketarska populacija željna fotografija. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
skobe

PorukaUpisano: Pet Lis 18, 2013 11:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Kad opisujete postojeće obojenje i boje opreme, bilo bi najjednostavnije da ste prislonili katalog npr. RAL

u tome je problem, jedna je boja uživo, druga je na slici, a o osvjetljenju da ne govorimo. slike su napravljene blitzkrieg sa prijateljevim ajfonom

gledao sam po katalozima boja i to mi sve izgleda približno. nemam ja oko za to

a za slike nove, ah, u policijskom je hangaru, pa je malo škakljivo moje motanje oko njihovih 50milijuna, poznajem mehaničare, al tu su opet njihovi šefovi.

neznam što su pisali novinari al pošto dolazi još jedan, onda su vjerojatno 2 za 50miljona
Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Pet Lis 18, 2013 1:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A ima li fotki izvana, hvala?

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
skobe

PorukaUpisano: Pet Lis 18, 2013 2:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam slikao izvana da nebudem dosadan jer su ispitivali ELT i mogu se usporedit slike našeg sa helićem španjolske policije sa gugla

razlike su u interijeru,
naš ima na skijama produžetke,
lijeva stepenica je savinuta, desna je ravna,
2 megafona pod trupom i mala crna lampa odmah s desne strane megafona

recite kaj vas zanima, što je bitno, probat ću razgledat tu i tamo i poslikat

http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/8/2/4/2318428.jpg
Natrag na vrh
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lis 19, 2013 8:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima slika, ima... za sada samo za osobnu uporabu jer sam zamoljen da ne objavljujem Cool A bit ce ga zanimljivo vidjeti sa svime sto ide uz njega kada to povješaju Zaljubljen A uskoro bi Revell trebao izbaciti novi model (novi kalup) EC135 u mjerilu 1/32:
http://www.ipmsdeutschland.de/Ausstellungen/Nuernberg2013/Bilder_VH/Nuernberg_2013_VH_030.htm

Jedini problem je izgled prednjeg dijela kod naseg jer ima poveliki nos ( ja sam ga od milja nazvao "Pinocchio s low skid špic papkom")... sliku saljem na zahtjev.

Ja cu cekati ovu novu maketu od Revella a maketu koju imam u mjerilu 1/72 cu napraviti, kako sam mislio od pocetkau, od slovenske LPE...

Član od: 07 Sij 2010
Mjesto: Kutina
PorukaUpisano: Sub Lis 19, 2013 11:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što je dobivena i primjerena oprema koja nije prikazana?! Kamera+Flir i reflektor?! Ja jedva čekam malo više slika, s obzirom da je ovo prva kupnja za MUP u zadnjih 30 godina, stvarno sam se nadao većom interesu i marketingu. Barem su predstavljanje na službenim stranicama mogli puno opširnije napraviti. Možda će kad dođe broj 2 i to biti bolje riješeno...
skobe

PorukaUpisano: Sub Lis 19, 2013 3:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
A uskoro bi Revell trebao izbaciti novi model (novi kalup) EC135 u mjerilu 1/32:
http://www.ipmsdeutschland.de/Ausstellungen/Nuernberg2013/Bilder_VH/Nuernberg_2013_VH_030.htm

ako je to ovaj sa slike, treba vidjet da li se dobiju i druge verzije. zato jer Revellova 135-ica nema rezače kablova i ima manji nos.

Revelova 145-ica (bilo koja verzija) dolazi sa velikim nosom (naš), megafonima, svinute i ravne stepenice, rezačima kablova, FLIR, i špic papke za skije (drugi link, na sastavnici korak 55, 56, , 59)
http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/rm/kit_rg_4481.shtml
http://www.model-making.eu/products/Eurocopter-EC145-MEDSTAR-POLICE.html

uglavnom, za našu verziju vam treba i 135 i 145 (moje mišljenje) a djelove koji ostanu, uvijek možete meni prodati
Natrag na vrh
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lis 19, 2013 4:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

He, he. EC145 već imam i kada napravim HIKO ostaju mi taman dijelovi koje trebam za 9A-HBA Banana roker
Imam ovoga i stvarno u kutiji su potrebni dijelovi za EC135 kojeg smo mi kupili a nisu potrebni za HIKO 9A-HKA.
http://www.scale-rotors.com/kit/artikel.php?id=4193

PorukaUpisano: Sub Lis 19, 2013 5:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
He, he. EC145 već imam i kada napravim HIKO ostaju mi taman dijelovi koje trebam za 9A-HBA Banana roker
Imam ovoga i stvarno u kutiji su potrebni dijelovi za EC135 kojeg smo mi kupili a nisu potrebni za HIKO 9A-HKA.
http://www.scale-rotors.com/kit/artikel.php?id=4193

a ja davnih dana napravio 135 HIKO, i nakon nekoliko mjeseci našao 145 ADAC Glavom u stol
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma